Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A HIT gyülekezet, meg az...

A HIT gyülekezet, meg az Újszövetség Gyülekezete ugyanaz?

Figyelt kérdés

Ugyanazokat tanítják, ugyanazok az imák vannak, ugyanazokon a nyelveken beszélnek ?

Hogy kell ezt elképzelni ? Két külön vállalkozás és konkurencia egymásnak ? Aki az egyik gyülekezethez tartozik, nem tartozhat a másikba ?

Az egyiknek a vezetője a Tamás Pásztor , a másiknak a Németh Sándor ?



A kérdésem abszolút kíváncsiság , és semmiképp sem bántásnak szántam. Most nem az átlagember véleménye érdekel , hogy lehúzás, meg kamu. Most esetleg olyan ember véleményére lennék kiváncsi aki valamelyik gyulekezethez tartozik.


Köszönöm


nov. 27. 20:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

#10

Pl. a karizmákkal kapcsolatban több ponton is van eltérés. A HGy sokkal szkeptikusabb a prófétálással, tulajdonképpen nem gyakorlják, nem vallják, hogy olyan formában létezne, mint ahogy Rákiék vagy akár más szabkeres gyüliben. De ez csak egy a sok közül.

dec. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
#11 Akkor a 80-90-es évekbeli rángatózós videóik?? Amiken kapják a szentszellemi energiákat és sikoltoznak, meg nyelveken szólnak... azokat a videókat már törölgetik, de az internet nem felejt.
dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
31%

#12

Én nem erről beszélek. Minden karizmatikus egyház hiszi, hogy a Szentlélek erejének lehetnek fizikális megnyilvánulásai.

dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

#13

Ahogy a gonosz lelkeknek is.

dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan az a kutya mindkettő
dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

#14

Pontosan.

#15

Nem, nem ugyanaz.

dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Nyilvan hitgyulisek vagytok, ezert mondjatok, hogy nem ugyanaz/nagy kulonbsegek vannak, pedig nincs sok kulonbseg... talan annyi, h Nemethsanya karizmatikusabb psychopata, mint a Raki.
dec. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%

En irtam hogy ugyan az a kutya mindkettő.

Nos, ugyan az a karizmatikus ,penzlehúzos zagyvalek mindkettő...erre ertettem.

Mindkettő messze kerülendő


Karizmatikusoknak külön nyelveken is

Mondja assz Úr shamala bala mammmáda kherülőd,khhherülöd mindkethhhhh helyét Most,,,most a jezus nevében szambalaká máaaarammamaaa most

dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

#17, #18

Óránként nézegeted a kérdést, hátha bele tudsz már végre kötni valakibe.

Leírom utoljára, és nem érdekel a rizsád: NEM azt mondtam, hogy nagy különbségek vannak, hanem azt, hogy számos ponton eltérő véleményük van bizonyos teológiai kérdésekben. Ezen nem tudom mi olyan nehezen emészthető számodra.

Fogalmad sincs egyikről sem, szóval szerintem maradj annál a témánál, amihez értesz.

Na, hello.

dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

De én 15# 18# vagyok.


A többi nem én.

Te hová? Hgy?

dec. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!