Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért három...

A keresztények miért három személyben tisztelik ISTEN-? Miért igy irja elő a teremtő? (én katolikus vagyok de igy se nagyon értem)

Figyelt kérdés
Sziasztok azt hiszem a kérdés teljesen egyértelmü. én ezzel gyerek korom óta nem tudok mit kezdeni, hogy mi keresztények miért három személyt tisztelünk ISTENBEN? Miért igy akarja , hogy ezt tegyük, ? Valaki elmondaná? (és más vallásokba miért nem több személyt tisztelnek, csak magát a Teremtőt? ) köszönöm előre is mindenkinek.
dec. 22. 15:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Ezeket nevezed te bizonyítéknak?"

Bocsánat, de nem tudtam, hogy a Bibliában leírtak, neked nem bizonyíték.

Te utasítod el a Bibliát nem Én, és a filmet a Biblia alapja képezi, mivel abban írva van. Ahogy a vörös tenger szét választása is. Vagy azt sem hiszed, mert filmet készítettek róla?

Olvasd már el kérlek a Bibliádban:

(1Mózes 6:4) 4 Azokban a napokban, és azután is, nefilek voltak a földön. Abban az időben az igaz Isten fiai nemi kapcsolatot létesítettek az emberek lányaival, és azok fiúkat szültek nekik. Ők voltak a híres hatalmasok az ősidőkben.

A Mózes könyvében olvashatod, hogy nefilek éltek, amikor az angyalok nemi kapcsolatot létesítettek az emberek lányaival, és fiukat szültek nekik. Ezért Isten özönvizet bocsátott a földre, mert hatalmas volt miattuk a gonoszság.


Akkora a gyűlölet benned a Tanúk ellen, hogy a szavaimat félreértelmezed.

Énokh könyvét az egyházak se fogadják el.

Nem abban írnak a Nefilimekről, hanem Mózes írta.


Te jó ég....

dec. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Amit idézel egy félmondat, lehet, hogy a szövegkörnyezetet is meg kéne nézni. Az óhéber nyelvet szintén nem ismerem, de (érdekes módon) a szövegkörnyezet mindben ugyanaz. Egy félmondatból a szövegkörnyezet ellenére teológia következtetést levonni botorság.

"Óriások éltek akkor a földön (és később is), amikor az Isten fiai az emberek lányaival összeházasodtak, és ezek gyermekeket szültek nekik; ezek a régi idők híres hősei." (Ter 6,4 SzIT)

"Óriások voltak a földön azokban a napokban -- azután, hogy az Isten fiai bementek az emberek leányaihoz, és azok szültek --, ezek az ősidők erős, híres férfiai." (Ter 6,4 KNB)

„Abban az időben, amikor az istenfiak bementek az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szültek nekik – sőt még azután is –, óriások éltek a földön. Ők voltak az ősidők nagy hírű vitézei." (‭‭1Mózes‬ ‭6‬:‭4‬ ‭RÚF‬‬)

„Gigantes autem erant super terram in diebus illis: postquam enim ingressi sunt filii Dei ad filias hominum, illæque genuerunt, isti sunt potentes a sæculo viri famosi." (Genesis‬ ‭6‬:‭4‬ ‭VULG‬‬)

„Now giants were upon the earth in those days. For after the sons of God went in to the daughters of men, and they conceived, these became the powerful ones of ancient times, men of renown." (Genesis‬ ‭6‬:‭4‬ ‭CPDV‬‬)

„In those days, and even later, there were giants on the earth who were descendants of human women and the heavenly beings. They were the great heroes and famous men of long ago.” (‭‭Genesis‬ ‭6‬:‭4‬ ‭GNBDK‬‬)

Ahogy nézem a "régi idők hősei"-nek eredetéről beszél.


Én kérek elnézést, hogy nem tudom, hogy az Ördögtorony épp most mit tanít. Mindig változik, sokszor a korábbi tanoknak is ellentmond. Krisztus Igéje nem változik.

Méghogy gyűlöllek benneteket. Nem, a szektátok egyszerű tagjait szimplán sajnálom. A tanaitokat az eretnekség felsőfokának, az NWT-t pedig hamisítványnak tartom. A JW vezetőire haragszom, hogy a pénzért nem átallanak embereket félrevezetni, ezreknek hazudni, élhetetlen körülményeket teremteni a gyermekeknek, családokat tönkretenni. Láttam mit művelnek azzal, ki 20 éve a szekta tagja. Nem viccből írom ezeket.


A további meddő vitának értelmét nem látom.

Laudētur Iēsus Christus! (In æternum, āmen.)

dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Jégszív ***** válasza:

Mert a szent dogmáik - egyéb baromság mellett! - keményen őrzik és vallják ezt az elképesztő ungabungát.

Egyébként nem hiszem, hogy akad keresztény teológus, aki érti egyáltalán (hittitok!😛 ), és ÉRTHETŐEN el tudná magyarázni.

dec. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#23

Én nem vagyok teológus. Szerintem elég érthetően leírtam a 4-es válaszomban, filozófiailag, s a Szentírásból kiindulva is levezettem. "[...] Aki fel tudja fogni, az fogja fel!" (Mt 19,12)

dec. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!