Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia, Ószövetség, Isten:...

Biblia, Ószövetség, Isten: hogyan kell pontosan kiejteni és leírni azt, hogy JHVH, (YHVH)? Melyik lehet a helyes kiejtés és melyik biztos, hogy nem?

Figyelt kérdés

Úgy megfelelő, ha JHVH-nak van mondva?


A zsidók még mindig nem mondják ki Isten nevét? Nekik tilos?


A keresztények kimondhatják?


És hogyan írták régen? I, Y vagy J? V vagy W?



jan. 2. 14:04
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

#29

Ehhez ismerned kéne elsősorban a héber betűket, illetve az elemi héber nyelvtant. Van a neten több tanulást segítő könyv is, hogy mennyire lehet ezeket autodidakta módon elsajátítani, nem tudom, én nem próbáltam.

jan. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
0%

#28-#29 Én nem tudok héberül, de ha csupán az "-ah" végződés dönti el, hogy egy szó nőnemű, akkor a Jehudah (angolul Yehudah) vagyis Izrael egyik fia, magyarul Júda, (akiből Júda törzse lett) is nőnemű lenne, pedig ő biztos férfi volt.

Szóval ezt még jobban meg kéne vizsgálni. De engem ez a kérdés nem érdekel, már leírtam, hogy az újszövetségben egyetlen esetben sincs sem Jehowah, sem Jahweh, sem semmi más hasonló szó Istenre, kivéve Jesuát, ami magyarul Jézus. (Mellesleg a Jesua is "-a"-ra végződik, és Jézus biztos férfi volt, nem nő.) Nekem ennyi elég, hogy ne érdekeljenek túlságosan a részletek. Isten olyan imádókat keres magának, akik szellemben és igazságban imádják őt (Jn 4:23). Hogy most pontosan milyen hangalakot mond ki valaki, amikor megszólítja, az a szellem és igazság mellett nem érdekes. Ha valaki Jehovának vagy Jahvénak szólítja, hadd tegye, én tiszteletben tartom, de hagyja meg nekem is a szabadságot, hogy én Úrnak vagy Krisztusnak vagy Jézusnak nevezhessem.

üdv, a javuló Stefán

jan. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!