Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a helyettes bűnhődés?

Mit jelent a helyettes bűnhődés?

Figyelt kérdés

Miért tartják szükségesnek? És akik tagadják, miért teszik? Miért baj, ha valaki pl. szembe állítja vele az evangélium többi aspektusát? És akiknek ez baj, azoknak miért az?

Olyanokra jellemző, hogy kiállnak a helyettes bűnhődés védelméért, akik jó kereszténynek mutatják magukat, közben meg egy csomó olyan dolgot elkövetnek, ami Isten szerint bűnnek számít?



jan. 6. 22:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%

Személy szerint mindenki úgy dönt ebben a kérdésben ahogy akar.

azonban Isten szemszögéből nézve elfogadhatatlan.

(Zsoltárok 49:7) 7 senki sem válthatja meg a testvérét, nem adhat érte váltságot Istennek

Ennek két oka van. Egyrészt ha valaki hibát követ el, azt nem ruházhatja át másra, mindenki magért felel.

(Galácia 6:4, 5) 4 De mindenki a saját tetteit vizsgálja meg, és akkor a saját tettei miatt fog örülni, és nem amiatt, hogy másokhoz viszonyítja magát. 5 Mert mindenki a saját terhét fogja hordozni.


Ez igazságtalanság lenne, és a vétkező nem tanulna a hibájából.


(2Korintusz 5:10) 10 Mert Krisztus bírói széke elé kell állnia mindnyájunknak, hogy mindenki megkapja, ami jár neki azért, amit akkor tett,. . .

Nem más kap érte dicséretet, vagy ítéletet, hanem az adott személy.

(Jelenések 22:12) . . .és mindenkinek a tettei szerint fizetek.

(Róma 2:6) 6 Ő pedig mindenkinek a tettei szerint fog fizetni:

jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
#1 Ja, persze. Kivéve hogy az egész Jézusos rész erről szól az Újszövetségben. Bűnhődés mások helyett.
jan. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
80%

Szerintem lehet mások helyett vezeklést vállalni. Imádkozni is lehet másokért, fogadalmat is tehetünk másokért, hogy bocsásson meg nekik Isten, én pedig ezt és ezt teszem érte...

Jézus Krisztus maga pedig az emberiség bűneiért szenvedett a keresztfán.

jan. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

2.


Jézus halála nem jelenti azt, hogy akkor senki nem felel az elkövetett hibáiért. Mert akkor ellent mondana annak a versnek, hogy "amit vet az ember azt aratja".

Jézus halála azt hivatott feloldozni, amit Ádámtól örökültünk. A bűnre való hajlamot, a tökéletlenséget,és a halált.

Ez nem jelenti azt, hogy ha rosszul döntünk, akkor megusszuk a rossz döntéseink következményeit. Ne mossuk már össze a kettőt.


3.

Avval egyetértek, hogy imádkozhatunk másokért, sőt kell is.

(Jakab 5:16) . . .és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok.. . .

Illetve mások elkövetett hibájáért is imádkozhatunk,illetve a betegekért, akinekkérjük a gyógyulását, vagy azt, hogy Isten adjon erőt egy nehézség elviselésére.

jan. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Kevered a szezont a fazonnal.
jan. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

A helyettes átvételre gondolsz-amikor kegyelmi ajándékként a beteg gyerekről a hivő szülő áttudja magára venni a betegséget a gyerekről?


Vagy Jézus keresztáldozatára gondolsz?

jan. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
6+A helyettes átvétel az 0-12 éves korig működik, mivel utána 12 éves kortól felnőttnek számít a gyerek szellemi értelemben. Felnőttként tekint rá azaz a cselekedetei már számítanak Isten előtt.
jan. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Igen, "működhet". Többször tapasztaltam olyat a családon belül (is), hogy valaki azt kérte az Úrtól, hogy "inkább én szenvedjek, mint ő". Ezek sokszor meghallgatásra találtak.

De nem mindig. Amikor hasonló módon imádkoztam egy olyan lányért, akit (most visszanézve túlságosan is) szerettem; válasznak csak valami hasonlót kaptam a Szentlélektől (nem szavakként, mintha egy emlék törne föl a mélyből, de mégsem olyan): "értem, mit szeretnél, de nem."


Tehát, ahogy minden ima, a Mindenhatón múlik, hogy teljesül-e vagy sem.


Ha Krisztus keresztáldozatára gondolsz, az persze hogy működött, s működik most is!

jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy kevertétek ide az anyákat, meg a barátnőket, meg hogy mi működik és mi nem... :D

A kérdésem az, hogy akik szerint Jézus (nem az anyáink, meg nem a szomszédaink) meghalt a bűneinkért, az MIÉRT annyira fontos, mi a jelentősége a hétköznapokban? Tehát, ha valaki mondjuk tagadja ezt, akkor az miért bántja őket annyira? Miért fontos megvédeni ezt a meggyőződést?

jan. 7. 11:42
 10/19 anonim ***** válasza:

A hétköznapokra az a jelentősége, hogy a véletlenül tökéletlenségből eredő hibáinkat megbocsájtja. Amennyiben sajnáljuk, és szeretnénk kijavítani,és kérjük is, hogy bocsásson meg, akkor ezeket eltörli.


Azért fontos ez, mert Jézus halála nélkül az ember bűneit nem bocsájtja meg, és ítélet alá kerül.

Hogy ha valaki ezt nem fogadja el, az egy dolog, joga van hozzá.


Mi akik elfogadjuk, mert nincs más lehetőség a vétkek megbocsátására, sajnáljuk azokat, akik tagadják. Ezzel nem segítenek magukon.

Mivel a keresztény szereti a felebarátját, és az ellenségét is, nem örül annak, ha valaki elutasítsa a megmentés lehetőségét.

jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!