Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia. Azt tudjuk, hogy...

Biblia. Azt tudjuk, hogy Jánosnak teveszőrből készült ruhája volt. Milyen ruházata volt Jézus Krisztusnak?

Figyelt kérdés
Milyen anyagból készültek akkoriban a ruhák, lábbelik azon a vidéken? Gyapjú? Vagy valamilyen vászon? És a saru?

jan. 7. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Ruhára csak a bűn miatt lett szüksége az embernek, mert utána mesztelennek érezte magát.

Jézus bűntelen volt.

jan. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:
68%
Mint valamelyik normális zsidónak. Ami nem akadályozza, hogy mozgásban legyen és tanítson.
jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Jézus két ruhadarabot viselt.

Egy felsőt, és egy alsót. A felsőt négy részre osztották, az alsót nem, mert különösen jó minőségű, varratlan volt, „felülről egybeszőve egész hosszában”. Ezt alsó köntösnek nevezték. Görögül: khiton

Az ilyen köntöst gyapjúból vagy gyolcsból készítették; egy darabban szőtték és fehér vagy különféle színű lehetett. Gyakran ujjatlan volt, közvetlenül a bőrük felett viselték és térdig, sőt bokáig ért. Jézus természetesen nem volt anyagias, de jó minőségű ruházatot viselt, mint ezt a varrás nélküli tunikát is.

jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

#3

Ezt Jézus keresztre feszítésekor viselte, nem egész életében abban járt...

jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1. Első olvasásra kicsit meghökkentem, de végül is igaz. Nem hiszem viszont, hogy meztelenül járt volna. Azt valószínűleg említette volna a Biblia. Nem pontoztalak le.


#2. Ez semmitmondó. Főleg , hogy nyilván nem tudom, hogy a zsidók milyen ruhában jártak akkor, különben nem kérdeztem volna... Olvasd tovább a kérdést. Milyen anyagból készült a ruha és a saru?


#3. Köszi, bár #4 azt írja, hogy az sem úgy van.

jan. 7. 14:39
 6/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:
50%

#5

Honnan tudjam én azt? Nincs leírva a Szentírásban. Egyébként meg mit számít, mit viselt az Úr?

jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5. Tudod: ha nem tudod a kérdésre a választ, akkor nem írsz, nemhogy még te vagy felháborodva. Gondolkozz már, ember.
jan. 7. 15:13
 8/13 A kérdező kommentje:
Vagyis #6.
jan. 7. 15:14
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

4


Nem azt írtam, hogy egyetlen ruhadarabot viselt, hanem hogy ilyen ruhába járt.

jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek.


3-as vagyok.

Nem azt írtam, hogy egyetlen ruhája volt. Annyit írtam, hogy két ruhadarabot viselt. Ezeket gyolcsból, vagy gyapjúból készítették.

jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!