Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valami elképesztően fontos...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Ha valami elképesztően fontos és hasznos dolog csak egyszer következett be milliárd évek alatt, az kb. a teremtés vagy minimum csoda, nem?

Figyelt kérdés

Szerintem ez a cikk egy hatalmas öngól, amit az ateisták lőttek maguknak. Érdemes elolvasni.

[link]


"...az egyszerű sejtek más bolygókon évmilliárdokon át gyarapodhatnak anélkül, hogy valaha is összetett élet fejlődne belőlük."


2010. okt. 22. 21:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

" mert vannak azért kérdések, amiket csak az tesz fel, aki nem fogadja el készpénznek a tudomány mindenhatóságát."


Hopp-hopp-hopp. Álljunk meg egy szóra.

Aki bármit készpénznek vesz és bárminek elfogadja a mindenhatóságát az nem igazi tudományos ember! Még akkor sem ha annak mondja magát... pont emiatt nincs értelme a tudomány vallás vitáknak, mert az egyik "feladata" a folyamatos kételkedés és válaszkeresés, a másik "feladata" pedig, hogy minden jelet/információt/eredményt aszerint fogadjon igaznak és hasznosnak, vagy fatális tévedésnek, hogy a saját világképébe és a már meglévő "válaszaihoz" hogyan illeszkedik.


Pont a fentiek miatt akadtak ki szerintem sokan a kérdezőre. A tudomány pont attól tudomány, hogy folyamatosan kutatja a válaszokat és sosem mondja, hogy valami 100%-osan úgy van, ahogy... HANEM azt fogadja el, ami a megfigyelések alapján a lehető legvalószínűbb igazság. Így nyílván való, hogyha felmerül valami "hiba", akkor azzal kapcsolatban kutatásokat végeznek és még cikkek is születnek róla.


A kreacionisták meg - míg a milliónyi pozitív érvet tökéletesen figyelmen kívül hagyják - egy ilyen felvetésre azonnal ugranak, hogy "HAHA öngól az ateistáknak!".


Szerintem érthető, hogy ezt néhányan kissé provokatívnak vették.

2010. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Sir Butcher.


Tökéletesen értem, amit ki akarsz fejezni, de nem gondolod végig azt amit leírtál. egy bekezdésedre reagálnék csak, hogy értsd miről beszélek. :)


"Igazából nekem ezzel csak az a gondom, hogyha mi egy elmét rakunk minden mögé, aki minden véletlent, minden evolúciós folyamatot irányít, azzal csupán annyit érünk el, hogy megszűnik a fejlődésre az igény. Minek kutatni, hogy lettünk? Jött a tudat/elme/szellem, és megcsinált minket. Pont. Nem számít, hogy lett a világegyetem, vagy hogy fejlődünk. Mert volt isten, aki megteremtett minket, és kész. Vita lezárva. Számomra ez fájdalmasan leegyszerűsíti a dolgokat."


Először is egy jó mondás ide. "Aki a múltba tekint, seggel megy a jövőbe..."

Ha megtaláltuk a kialakulásunk, létrejöttünk valós okát, sőt egyáltalán a létezését, akkor talán elkezdhetjük végre a valós fejlődést is...ezzel tényleg pontot rakunk a keletkezésünk és a világ keletkezésével kapcsolatos kérdések végére...erről is lenne szó, így nekiláthatunk az igazi fejlődésnek, ami szellemi, mentális inkább, mintsem fizikai/anyagi. Ha ezeket a dolgokat belátta az ember, amiről beszéltem neked az előző hsz emben, akkor jön még csak a frankó univerzumi élet. Valójában ez az Isten dolog bevezetése az emberek érdekében van, mintsem ellene...Ezektől függetlenül a tudomány mit sem veszít értékéből, de most már előre felé kutathat, nem pedig visszafelé. Én tudom jól, hogy a tudomány gyönyörűen leírja a köztes dolgokat, az anyag kölcsönhatásait(biológia, kémia, fizika), de arról nem szól, hogy egyáltalán miért van ilyenre lehetőség...nem ad sem értelmet, sem okot, sem célt a léttel kapcsolatban...így az emberek szerteágazóan gerjesztik ezeket magukban vakon, és pont azért, mert ugye keresi mindenki az igazságot, de mivel nincsen támpont, ezért nehéz a meló, de nem ezzel a hozzáállással. :P

Még egyszer leírom ide...Ha ezt elfogadják, akkor nincs kész minden...hanem pont, hogy most kezdődik minden. Egy dolgot lezárunk, egy újat elindítunk. :)

Tulajdonképpen a tudomány azzal foglalkozik, hogy leírja, Isten hogyan "formázza" az Univerzumot pillanatról, pillanatra. Ohh és az előző hszemből azt is kideríthetted, hogy egyetlen létező van össz vissz. Tehát "Isten" a minden, nincs mellette semmi, csak Ő van. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!