Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám, ha jobban megnézzük...

Az iszlám, ha jobban megnézzük, csak egy átírt Tóra, nem?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a vallások, sokat olvastam már ezen a téren. Nemrég elkezdtem a Koránt is, és gyakorlarilag újra és újra az ősi zsidó mítoszok köszönnek vissza, csak átfogalmazva kicsit. De így akkor mi értelme volt új vallást alapítani, miért nem követte Mohamed simán a judaizmust?
jan. 16. 19:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/144 anonim ***** válasza:
0%
A 8-as is azt bizonyítja hogy a keresztények csak aljas hazugságokkal tudják kritizálni Mohamed prófétát. Tipikus keresztény hazugság hogy Mohamed próféta nem tett csodát miközben a Korán és a hadiszok számos csodát írnak le. A semmi új szintén hazugság hiszen az iszlám az élet minden területére vonatkozik.
jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/144 A kérdező kommentje:
Része a Bibliának is, nem pedig egyenlő vele. Önállóan létezik, a judaizmus szent könyve, és az én kérdésem tárgya. Ha csak kötekedni és provokálni akarsz, legyél szíves távozni a kérdésem alól!
jan. 16. 20:46
 13/144 anonim ***** válasza:
100%

#10

Viszont ezt már Jézus 7 évszázaddal korábban meghaladta az ellenség szeretetével. Ez persze nyilván nem kamatoztatható, ha valaki birodalmat akar építeni.

jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/144 anonim ***** válasza:

"Elrendelte hogy tilos civileket ölni, ami az ószövetségben nem éppen volt alap..."


De az volt, csak bizonyos speciális helyzetekben lehetett.


Hát ez aztán nagy újdonság volt, egy nem tudom milyen sok száz oldalas könyvben. xD

jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/144 A kérdező kommentje:
14-es, téged is megkérnélek, hogy hagyd ezt a hangnemet, vagy ne írj inkább!
jan. 16. 21:16
 16/144 anonim ***** válasza:
0%

"Része a Bibliának is, nem pedig egyenlő vele. Önállóan létezik, a judaizmus szent könyve, és az én kérdésem tárgya. Ha csak kötekedni és provokálni akarsz, legyél szíves távozni a kérdésem alól!"


Nem kötekedni akarok csak kijavítom a tévedéseidet. A Júdaizmus szent könyve nem a Tóra hanem a Tanakh, magyarul zsidó Biblia ami jóval több mint a Tóra. De nekem mindegy. Hasonlítsuk össze a Tórát a Koránnal ha ez a kérdés. Ez esetben is igaz amit írtam. A Korán fényévekkel hitelesebb, erkölcsösebb, igazságosabb a Tóránál.

jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/144 anonim ***** válasza:
93%

Végülis csak 25 csatát vezetett személyesen Mohamed és ezen kivül még a karavánok rablása, hogy finanszirozza az iszlám mozgalmat.

Tényleg olyan igazságos és békés volt?


Szúra 9:5: „De amikor a tiltott hónapok elmúltak, harcoljatok és öljétek meg a pogányokat, ahol csak találjátok őket , és ragadjátok meg, ostromoljátok őket, és lessetek rájuk minden (háborús) cselszövésben; de ha bűnbánatot tartanak, rendszeres imát folytatnak és rendszeres jótékonyságot gyakorolnak, akkor nyissátok meg nekik az utat, mert Allah megbocsátó és irgalmas."


Kedves Muszlimok ha Mohamed olyan szerény alázatos életet élt, miért kellett a hadizsákmány ötödét leadózni neki, miért volt 9 felesége, miért nincs egyetlen szemtanúja se a csodáinak, miért propagálta a hazugságot? Allahnak egy szent prófétája miért könyörgött éjjel nappal naponta 70-szer bocsánatért?

A legnagyobb kérdés pedig, hogy Allah mi alapján bocsájt meg a bünösnek? Mi alapján menti fel Mohamedet a gyilkosságai és rablásai alól amikor a tőrvény kimondja, hogy a bünöst meg kell büntetni?

jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/144 anonim ***** válasza:
0%

"Végülis csak 25 csatát vezetett személyesen Mohamed és ezen kivül még a karavánok rablása, hogy finanszirozza az iszlám mozgalmat.

Tényleg olyan igazságos és békés volt?"


Igen tényleg olyan igazságos és békés volt. Ezek a csaták mind önvédelemből történtek. Ez a karavánok rablása is tipikus keresztény hazugság, mivel azt hazudják kirabolta az útjába eső karavánokat miközben valójában azokét foglalta le akikkel háborúban álltak és ki akarták irtani a muszlimokat.



Ez is tipikus keresztény hazugság hogy idéztek a 9. szúrából de nem idézitek azt a verset amiből kiderül, önvédelemről van szó:


9/13 Vajon nem akartok harcolni egy olyan nép ellen, amely megszegte esküjét és abban mesterkedett, hogy elűzze a küldöttet, és ők kezdték ellenetek első ízben a harcot? Vajon féltek tőlük? Féljétek inkább Allahot, ha hívők vagytok!



"Kedves Muszlimok ha Mohamed olyan szerény alázatos életet élt, miért kellett a hadizsákmány ötödét leadózni neki"


Talán olvasd el a Korán verset és akkor látni fogod hogy Mohamed próféta mire fordította ezt:


8/41 És tudnotok kell, hogy ha valami zsákmányra tesztek szert, akkor annak az ötödrésze Allahot illeti és a küldöttet, és a rokonokat és az árvákat és a nincsteleneket és azokat, akik úton vannak


Szóval jótékony célra ment. Egyébként Mohamed próféta nem halmozott vagyont. Egy egyszerű házban élt mikor már palotában is élhetett volna és minden vagyonát szétosztotta. Nem érdekelték az anyagiak.



"miért volt 9 felesége "


Az iszlámban a többenjűségnek szociális funkciója van, mint az övegyek megsegítése. Mohamed próféta feleségeinek nagy többsége özvegy volt illetve egy rabszolga akit felszabadított.



"miért nincs egyetlen szemtanúja se a csodáinak"


Hogyne lenne. Ezeket hadiszok írják le a hadiszok pedig szemtanúk beszámolói. Ha már itt tartunk a Bibliai csodáknak hol vannak a szemtanúi?



"miért propagálta a hazugságot"


Ez pedig nem igaz ahogy van. Számtalan Korán vers és hadisz tiltja a hazudozást.



"Allahnak egy szent prófétája miért könyörgött éjjel nappal naponta 70-szer bocsánatért?"


Ez most komoly? Az a baj hogy sokat imádkozott és bocsánatért könyörgött? :)



"A legnagyobb kérdés pedig, hogy Allah mi alapján bocsájt meg a bünösnek?"


Röviden a bűnösnek meg kell bánnia, Allah bocsánatát kell kérnie és ha egy másik ember ellen követte el a bűnt akkor az ő megbocsátását is kell kérnie és lehetőleg a továbbiakban nem szabad újból elkövetni.



"Mi alapján menti fel Mohamedet a gyilkosságai és rablásai alól amikor a tőrvény kimondja, hogy a bünöst meg kell büntetni?"


Mohamed próféta nem követett el gyilkosságot sem rablást így nincs miért felmenteni ezek miatt.

jan. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/144 anonim ***** válasza:
100%

"Igen tényleg olyan igazságos és békés volt. Ezek a csaták mind önvédelemből történtek. Ez a karavánok rablása is tipikus keresztény hazugság, mivel azt hazudják kirabolta az útjába eső karavánokat miközben valójában azokét foglalta le akikkel háborúban álltak és ki akarták irtani a muszlimokat."


Szóval azt legalább elismered, hogy háborúban állt. Akkor hogy van, hogy ő és az utána 300 éven következő mozgalma csak védekezve kiterjesztette a birodalmát Spanyolországtól Indiáig?


"Röviden a bűnösnek meg kell bánnia, Allah bocsánatát kell kérnie és ha egy másik ember ellen követte el a bűnt akkor az ő megbocsátását is kell kérnie és lehetőleg a továbbiakban nem szabad újból elkövetni."


De én arra vagyok kiváncsi a továbbiakban is, hogy Allah mint legfőbb biró mi alapján bocsájt meg, mi alapján hagyja figyelmen kivül a saját törvényét, hogy a bünöst meg kell büntetni?

jan. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/144 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval azt legalább elismered, hogy háborúban állt."


Ezt tagadta valaha egyetlen muszlim is? Háborúban állt mivel a politeisták megtámadták és ki akarták irtani a muszlimokat.



"Akkor hogy van, hogy ő és az utána 300 éven következő mozgalma csak védekezve kiterjesztette a birodalmát Spanyolországtól Indiáig?"


Az első kalifák ugyanúgy védekezésből háborúztak Perzsia és Bizánc ellen. Azt pedig gondolom kilogikáztad hogy a későbbiekben az olyan esetek mikor a muszlimok kezdték a háborút az ellentétes az iszlámmal.



"De én arra vagyok kiváncsi a továbbiakban is, hogy Allah mint legfőbb biró mi alapján bocsájt meg, mi alapján hagyja figyelmen kivül a saját törvényét, hogy a bünöst meg kell büntetni?"


Elmagyaráztam nem? Allah megbocsátó illetve nagy mértékben a bűnelkövető hozzáállásán múlik, és ha másik ember ellen követted el, akkor azon is múlik hogy az illető megbocsát-e.

jan. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!