Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám, ha jobban megnézzük...

Az iszlám, ha jobban megnézzük, csak egy átírt Tóra, nem?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a vallások, sokat olvastam már ezen a téren. Nemrég elkezdtem a Koránt is, és gyakorlarilag újra és újra az ősi zsidó mítoszok köszönnek vissza, csak átfogalmazva kicsit. De így akkor mi értelme volt új vallást alapítani, miért nem követte Mohamed simán a judaizmust?
jan. 16. 19:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/144 anonim ***** válasza:

"Először is ha bűnösök voltak, rossz dolgokat tettek, miért nem prófétákat küldött Isten hozzájuk?"


És honnan tudod hogy nem küldött hozzájuk? Mi van ha küldött de azokat egyszerűen lemészárolták?


Te magad mondtad:


"Az iszlám szerint Isten minden néphez küldött prófétákat de a kereszténység szerint csak a zsidókhoz."


Akkor meg? Te is azt mondod, hogy oda is küldött Isten prófétákat.

Nos a próféták nem váltak be, ezért nem maradt más hátra mint, hogy Isten megbüntette őket a zsidó népen keresztül.

Mi a probléma ezzel?


De azt azért ugye te sem gondolod komolyan, hogy Allah az Amerikai kannibál őslakosok közé is küldött prófétákat? xD

Vagy az Ausztrál bennszülöttekhez. Vagy más elvontan szigetlakó népekhez.

jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/144 anonim ***** válasza:
0%

"Mert te nem akadályoznád meg azt az embert, akiről tudnád, hogy később sorozatgyilkos lesz? Jobb a bajt megelőzni mint később orvosolni."


Aha persze. A Biblia egy rakás kiirtandó népről ír ami többszázezer embert vagy akár milliót jelent. Azt akarod behazudni hogy egyetlen hívő sem lett volna közöttük ha Isten küld hozzájuk prófétákat? A vak is látja hogy a zsidók ki akarták irtani ezeket a népeket ezért belehamisították a szent könyvükbe hogy legalizálják a saját primitív céljaikat.



"Nézd haver a prófétád nyilvánvalóan egy szálhámos volt. Lekoppintotta a bibliát oszt csókolom. Az a sok baromság meg hogy a korán volt előbb mint a biblia......"


Ha Mohamed próféta lekoppintotta a Bibliát akkor ezeket a primitív népirtós, csecsemő gyilkolászós részeket miért nem vette át? Meg még egy rakás primitív marhaságot sem? Elmondom, mert a Korán Isten szava és ezzel helyreállt Isten eredeti üzenete.



"Csak azért állsz azon az oldalon mert az iszlámot nevelték beléd.

Ha keresztény szüleid lettek volna most a másik oldalon állnál oszt ennyi....."


Te miről beszélsz? Attól hogy te fogod fel, vannak magyar muszlimok akik önkét tértek át, nem is olyan kevesen. Világszerte pedig az iszlámra térnek át a legtöbben.

jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/144 anonim ***** válasza:
0%

"És honnan tudod hogy nem küldött hozzájuk? Mi van ha küldött de azokat egyszerűen lemészárolták?"


Onnan hogy a Biblia egy szóval sem írja hogy küldött, meg egyébként is zsidó és keresztény tanítás szerint Isten csak a zsidókhoz küldött prófétákat.



"Akkor meg? Te is azt mondod, hogy oda is küldött Isten prófétákat.

Nos a próféták nem váltak be, ezért nem maradt más hátra mint, hogy Isten megbüntette őket a zsidó népen keresztül.

Mi a probléma ezzel?"


Az iszlám szerint ők is kaptak prófétát de most a Bibliáról beszélünk. A Biblia szerint pedig úgy lettek kiirtva hogy nem kaptak prófétát. Szóval ha keresztény vagy nem hihetsz abban hogy kaptak prófétát mert az iszlám tanítás. Neked abban kell hinned hogy úgy lettek kiirtva hogy nem kaptak prófétát.



"De azt azért ugye te sem gondolod komolyan, hogy Allah az Amerikai kannibál őslakosok közé is küldött prófétákat? xD

Vagy az Ausztrál bennszülöttekhez. Vagy más elvontan szigetlakó népekhez."


De komolyan gondolom. Miért ők szerinted nem egyenrangúak veled? Nekik nem jár? Mindig elfelejtem hogy a Biblia etnikai alapú felsőbbrendűséget hirdet ezért a zsidók és a keresztények felsőbbrendűnek képzelik magukat. Hát nem. Nem vagy felsőbbrendű sem a zsidók. Az iszlámban csak vallásosság tekintetében lehetsz valakinél magasabban szinten.

jan. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/144 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Az a probléma, hogy isten ezzel kvázi a népirtást katonailag elfogadható cselekménynek engedte meg a körülményektől függően. Is azt hogy milyen körülményektől függően, ahhoz már csak pár kis csavarás kell hogy konkrétan bármilyen helyzetben lehessen alkalmazni.


Egy dolog ha isten el pusztit egy várost, de teljesen más az ha egyszerű embereket jogosit fel rá.


Is itt be fejezném, mert ez már megy a 100-felé...

jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/144 A kérdező kommentje:
Sajna az egy pipás olyan bicskanyitogató hazugságokkal és sértegetésekkel dolgozik, amiket néha nehéz megállni. Én is jó pár komment után jöttem csak rá, hogy semmi értelme nincs hozzá szólni se. Ha ignorálná mindenki, az lenne jó.
jan. 17. 17:27
 76/144 anonim ***** válasza:
100%

#76

Mivel sejti, hogy állításai többsége fél igazság, hazugság, aztán azt hiszi, ha közben másokat így sérteget, akkor az állításai is jobban megállják a helyüket.

jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/144 anonim ***** válasza:
#76 Én is elengedtem már a dolgot.
jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/144 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy azt nem érti hogy ezzel semmi mást nem ér el, mint minél több emberrel megutáltatja az iszlámot? Vagy lehet pont ez a célja? Lehet igazából nem is muszlim, és pont az iszlám lejáratása a célja, így talán lenne logika a viselkedésében.
jan. 17. 17:43
 79/144 anonim ***** válasza:
#79 Nem hiszem. Tipikusan az a fajta aki most azt gondolja, azért nem válaszolunk a kommentjeire, mert már nem tudnánk és neki van igaza. xD
jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/144 A kérdező kommentje:
A sakkozó galamb esetére gondolsz? Akár az is lehet, végül is.
jan. 17. 17:56
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!