Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám, ha jobban megnézzük...

Az iszlám, ha jobban megnézzük, csak egy átírt Tóra, nem?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a vallások, sokat olvastam már ezen a téren. Nemrég elkezdtem a Koránt is, és gyakorlarilag újra és újra az ősi zsidó mítoszok köszönnek vissza, csak átfogalmazva kicsit. De így akkor mi értelme volt új vallást alapítani, miért nem követte Mohamed simán a judaizmust?
jan. 16. 19:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/144 A kérdező kommentje:

Igen, a palesztinok kezdték mindig a támadásokat, és a palesztinok célja a kezdetek óta, hogy kiirtsa onnan a zsidókat. Érdekes, hogy Mohamed esetén az ilyesmi nagyon is lényeges szempont, ha zsidókról van szó, akkor meg le van tojva.

Ha minimális következetesség is lenne benned, akkor vagy a zsidókat védenéd úgy, mint Mohamedet, vagy Mohamedet kéne úgy gyaláznod, mint a zsidókat. Mert ez, így, amit csinálsz, ez elég súlyos kettős mérce, hiteltelen, logikátlan és kétszínű.

jan. 17. 11:12
 42/144 anonim ***** válasza:
#41 Kérdező! Tök mind1 milyen jó érvet mondasz neki, ő úgy is a muszlimokat fogja ártatlannak látni. Erre lett benevelve és kész.
jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/144 A kérdező kommentje:
Én természetesen látom, mennyire logikátlan az egész gondolatmenete. Őt próbálnám rávezetni, hogy képes-e objektíven gondolkodni, és ezt belátni.
jan. 17. 11:21
 44/144 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, a palesztinok kezdték mindig a támadásokat, és a palesztinok célja a kezdetek óta, hogy kiirtsa onnan a zsidókat."


Ez hazugság. Előtte 1300 évig a palesztinokkal éltek a zsidók és senki nem bántotta őket. Az 1920-as évektől a cionista zsidók fegyverrel a kezükben érkeztek azzal a céllal hogy erőszakkal létrehozzák Izraelt. Ez máig tart. Gyilkolják a palesztinokat és elveszik a földjüket.



"Ha minimális következetesség is lenne benned, akkor vagy a zsidókat védenéd úgy, mint Mohamedet, vagy Mohamedet kéne úgy gyaláznod, mint a zsidókat."


A kettő közül melyik? Még csak arra sem vagy képes hogy konkrét állítást tegyél csak rágalmazol.



"Mert ez, így, amit csinálsz, ez elég súlyos kettős mérce, hiteltelen, logikátlan és kétszínű."


Kettős mérce? :) Sajnos az itt a gond hogy semmiféle azonosság nincs. Nekem például nem rémlik hogy a muszlimok népirtást követtek volna el a mekkai politeisták ellen, vagy hogy elüldözték volna őket vagy hogy lerombolták volna Mekka városát. Arról nem is beszélve hogy nem a muszlimok támadtak először. Izrael volt mindig is az agresszor, népirtást követ el a palesztinok ellen, elüldözi a palesztinokat lerombolja az otthonaikat és elveszi a földjüket.

És persze az a tény sem zavar téged hogy Izrael éppen most népirtásért felel a hágai bíróságon. Ez is arra utal hogy Izrael az áldozat, igaz? És még van pofád engem rágalmazni.

jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/144 anonim ***** válasza:
0%

"Kérdező! Tök mind1 milyen jó érvet mondasz neki, ő úgy is a muszlimokat fogja ártatlannak látni. Erre lett benevelve és kész."


Belém az lett nevelve hogy igazat mondjak mert ezt írja elő az iszlám. Ellenben belétek keresztényekbe az lett nevelve hogy nyugodtan hazudozhattok, rágalmazhattok, Jézus majd megváltja.

jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/144 anonim ***** válasza:
0%

"Én természetesen látom, mennyire logikátlan az egész gondolatmenete. Őt próbálnám rávezetni, hogy képes-e objektíven gondolkodni, és ezt belátni."


Majd pont te fogod megmondani mi logikus igaz? Azt sem tudod mi az a Tóra, mi az a Tanakh :) és te akarod osztani az észt? :))

jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/144 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem képes rá. Inkább a saját szabait hazudtolja meg Mohamedről, csak hogy gyűlölködhessen a zsidók felé. Azért egy próbát megért.
jan. 17. 11:38
 48/144 anonim ***** válasza:
0%
A zsidók kijelentették hogy ki akarják irtani a palesztinokat mert a Tóra ezt írja nekik elő és meg is gyilkoltak 32 ezer palesztint amiből 8 ezer gyerek ezért most a hágai nemzetközi bíróságon felelnek népirtásért, de mindezek ellenére szerinted én vagyok antiszemita? :)
jan. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/144 anonim ***** válasza:
100%
Hol írja elő a Tóra, hogy öljék meg a palesztinokat?
jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/144 anonim ***** válasza:
0%

A Tóra számos nép kiirtására ad parancsot, köztük az amálekiták kiirtására.


Sámuel 1. könyve 15:3 Most azért indulj, verd le Amálékot, és irts ki mindent, amije van! Ne kíméld, hanem öld meg a férfiakat és a nőket, a gyermekeket és a csecsemőket, az ökröket és a juhokat, a tevéket és a szamarakat!



Netanyahu pedig kijelentette hogy a palesztinok az amálekiták.

jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!