Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Új világ fordításon kívül...

Az Új világ fordításon kívül van még olyan magyar nyelvű Bibliafordítás ami tartalmazza Isten nevét sokszor? Szóval nem csak pár helyen.

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az angol fordítások között több olyan is van, de magyart azt nem.

jan. 18. 00:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%

A Károli Gáspár Biblia revidiálás előtti fordításban többször van benne, mint az utána fordításokban, a későbbi nyomtatásokból már majdnem kihagyták azt.


Young's Literal translation-ban is többször van benne. a Mózes 4.könyvéig bezárólag.

jan. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%
Megszámoltam, 50, helyen van benne, ennyit dobott ki a webside, a revidiálás előtti Károli fordításban
jan. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Primo, a helyes kiejtése Jahve. Leírtam már pár kérdésnél, íme az egyik: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__.. 10-es válasz.

A Jehova csak a Károliban, és a (hamisított) NWT-ben található meg a magyar fordítások közt.

A Jahve nevet használja pl.a SZIT-es is.

jan. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Gyermek.

Nem hamisítottunk meg semmit.

Több szakember nyilatkozott erről, amiből csak néhányat idéznék:


Jason BeDuhn valláskutató, az Észak-arizonai Egyetem (Flagstaff, Arizona, USA) docense a pontosság szempontjából megvizsgált és összehasonlított nyolc tekintélyes bibliafordítást, köztük aTanúk által készített fordítást is.

A Docens Úr „rendkívül jó” fordításnak minősítette, és „kimagaslóan jobbnak”, illetve „minden szempontból jobbnak” tartja, mint a többi megvizsgált fordítás némelyikét. Azt mondta, hogy az Új világ fordítás mindent egybevetve „az Újszövetség összes jelenlegi angol fordítása közül az egyik legpontosabb”, és „a legpontosabb az összehasonlított fordítások közül” (Truth in Translation: Accuracy and Bias in English Translations of the New Testament).

Alexander Thomson, a héber és a görög nyelv tudósa ezt írta: „Nyilvánvalóan hozzáértő és ügyes tudósok munkája ez a fordítás, akik a görög szöveget igyekeztek olyan híven visszaadni, amennyire csak az angol nyelv kifejezőkészsége megengedi” (The Differentiator, 1952. áprilisi szám, 52—57. oldal).[22]

Benjamin Kedar professzor, a héber nyelv izraeli tudósa 1989-ben ezt mondta: „A héber Bibliával és annak fordításaival kapcsolatban végzett nyelvészeti kutatásaim során gyakran hivatkozom arra az angol kiadásra, amely New World Translationként ismert. Minden alkalommal megerősödik bennem az az érzés, hogy ez a munka azt az őszinte törekvést tükrözi, hogy a szövegből a lehető legpontosabb megértést nyerjük.”[23]


A múltkor azt mondtad, hogy én úgy írok itt, mint aki tévedhetetlen.

Nos Te ugyan úgy ezt teszed.

Nyilván való, hogy nem ezt kell érteni alatta, hanem azt,hogy az ember védi a hitét, a Biblia hitelességét.

Nem gondolom, hogy tévedhetetlen vagyok. Ezt a Katolikus vallásfő gondolja, vagy is annak nevezik.

Annak ellenére, hogy bizony Ő is téved.

jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
14%

Egyébként pedig ha a Tanúk hamisítanak, akkor Károli is annak számítana, mivel Ő is a "Jehova" kifejezést használja, még sem gyalázod, vagy sértegeted.

Ugyanakkor az Interneten, sok író, költő használja Jehova nevét a műveiben.

Köztük Madách Imre is, az ember Tragédiájában. De megemlíthetném még Ady Endrét, Móricz Zsigmondot, Csokonait, stb.

Sőt a híres Princ énekes, maga is Jehova Tanúja volt.


[link]

jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
36%
Én úgy gondolom a mindenhatót nem kell megszemélyesíteni azzal, hogy jehovának vagy jahvénak nevezzük. Nekem a legszimpatikusabb és szerintem "javénak" is ha Istennek nevezzük
jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

4-es válaszadó!


Valóban nem hamisított meg semmit és soha nem tévedett a JW társulat?


A szöveg amit leirtál árad a magabiztosságtól és a felsőbbrendűségtől hiányoltam a magas fokú tudás mellett a szükséges alázatot de ezt nem volt látható a sorok között lehet ez rátok nem vonatkozik.... ?

jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
22%

6


Mivel Istennek is vannak érzései, célja, vagy is intelligenciája, ezért nem egy misztikus elvont élőlény, hanem a maga nemében személyről beszélünk.

Ugyanakkor maga Isten nyilatkozik úgy, hogy ezt a személynevet adja magának.

Ezáltal is megkülönbözeteti magát a többi "istenektől", akiknek nevet adtak az emberek.

Jézus fontosnak tartotta ezt, ezért többször is használta, sőt ennek Isten nevének a megszenteléséért tanította imádkoznia tanítványait, követőit.

(János 17:26) 26 És megismertettem velük a nevedet, és ezután is megismertetem, hogy ők is úgy szeressenek másokat, ahogyan te szerettél engem, és hogy egységben legyek ővelük.”

Tette ezt pontosan azért, mert a valamikori népe, kezdte elhanyagolni, és babonás félelemből már nem használták.

Jehova ezért elmondta a papságnak a véleményét ezzel kapcsolatban:

(Jeremiás 23:27) 27 Úgy gondolják, elfeledtetik népemmel a nevemet az álmaik által, melyeket egymásnak mesélgetnek, ahogy atyáik is elfeledték nevemet Baál miatt.

(Malakiás 1:6) . . .Ha úr vagyok, hol az engem megillető félelem?« – kérdezi a seregek Jehovája tőletek, ti papok, akik megvetitek a nevemet.. . .

Hogy a fordításokból kihagyták, az legyen az Ő problémájuk.

A zsoltárok Könyvének egyik próféciája erről így szól:


(Zsoltárok 83:17,18) Szégyenüljenek meg és rémüljenek meg mindörökre, érje őket gyalázat, és pusztuljanak! 18 Tudják meg az emberek, hogy te, akinek a neve Jehova, egymagad vagy a legfelségesebb Isten az egész föld felett.

Ez a vers magáért beszél.


Sokan nem ismerik az okát ennek. Az Édenkertben történt lázadásnak az egyik vádlottja, Isten, akit Jehovának hívnak. Egy személyhez pedig név is tartozik.

Ha valakinek a nevét befeketítik, akkor az a személyét is érinti.

Ha kiállunk Jehova Isten mellett, akkor hozzájárulunk ahhoz, hogy ezt az Istent tartjuk Teremtőnek, így megtiszteljük azzal, hogy nem hiszünk ezeknek a hazugságoknak.

Ahogy szokták mondani, "a név kötelez".

Isten a nevére esküszik, hogy mindent helyre állít.

jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom szerint soha nem szoktam Mennyei Édesapámat Jehovának hívni. A Mennyből kaptam hitet, hogy Jézus Isten fia. Erről bizonyságot tettem másoknak.

Gyógyulásom keresése közben szólított meg Jézus, hogy kövesem Őt.

Azóta érzem Isten szeretetét. Nagyon sokáig Krisztus szeretete szorongatott, így vitt át Isten országába.

Húszon év alatt arra jutottam, hogy Isten neve Ó Szövetségben Jehova, az Új Szövetségben Jézus.


Jelenések 3:12

Aki győz, azt mindörökké oszloppá teszem Istenem templomában. Ráírom Istenem nevét, azután ráírom Istenem városa, az Új Jeruzsálem nevét — amely a Mennyből száll le Istenemtől —, és ráírom az én új nevemet is.


Az a kérdés inkább, hogy megbékéltetek-e Istennel Jézus Krisztusba vetett hit által. Így kegyelem alatt, Isten akaratát keresve éled már az életed.

Világosságban vagy, mert a jó Pásztort követed.


Jézus azért jött, született bele ebbe a világba, hogy újra rendezze a kapcsolatot ember és Isten között.


Én tanúbizonyságom, hogy Jézus valóban feltámadt és most is él.


Filippiekhez 2:10

Térdet hajt minden teremtmény Jézus nevére Mennnyen, Földön és föld alatt.



Én Jézust iszom, Vele való közösségemből adódóan a szívem Jézussal van tele.



János 4:14

Valaki pedig abból a vízbõl iszik, a melyet én adok néki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, a melyet én adok néki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz õ benne.


Igéjét olvasva erő árad a lelkembe a Bibliából


János 6:33

Mert az az Istennek kenyere, a mely mennybõl száll alá, és életet ád a világnak.


Voltam több helyen is az Úrral, ahol is megnéztem, hogyan szeretik imádják Istent. A Jehova tanúikhoz nem vitt el.

Mondjuk Velük az utcán tudok beszélgetni. Akikkel én találkoztam, azt érzékeltem, hogy Jézusról való bizonyságomat nem tudták hova rakni. Tanításaik fontosabbak és én nem emelem fel Jehova nevét ezért bekategorizáltak oda, ahova Ők vannak tulajdonképpen.

No, de ha a szellemük halott nem csodálkozom.


János 3:3

Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.


1 János 3:23

Ez pedig az õ parancsolata, hogy higyjünk az õ Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, a mint megparancsolta nékünk.

jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#4

Nincs idő utánanézni az idézeteid forrásainak (van némi kétségem a helyességükkel kapcsolatban). A Magyar Bibliatársulat és az Egyházak Világtanácsa hamisítványnak nevezi az NWT. És magam is láttam, hogy mit hamisítottak bele.


#5

Nem a Jehova név miatt. Hanem teljesen más dolgok miatt ferdítés az NWT.

Ha kegyeskednél elolvasni a linkelt hozzászólasomat rájönnél miért használják sokan, tévesen.

jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!