Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak miért tilos...

Jehova tanúinak miért tilos olvasni, megnézni a Bibliát eredeti nyelven?

Figyelt kérdés

Privátban levelezek egy ideje vallásuk egyik képviselőjével, mert rám írt, én meg válaszolgattam. Legutóbbi levélben egy kérdésére linkeltem neki az Ószövetséget "interlineár" verzióban, amikor felső sorban van az eredeti héber, alatta a fonaetikus átírás, harmadik sorban az angol fordítás.

Erre azt írta, hogy nem nézi meg, mert ezek hitgyengítők. Gondolom szervezetileg lehet tiltott, különben miből gondolná, hogy az, ha sose olvasta...


Tehát miért tartják "hitgyengítőnek" az eredeti Bibliát?


Egyébként nem titok, az alábbi oldalt linkeltem neki:

[link]


Szerintem nagyon hasznos, gyakran használom ebben a témában. Neki is csak azt akartam megmutatni, hogy eredetiben hogy szerepel valami.



febr. 5. 16:49
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
0%

Már írtam,, és válaszoltak is rá. Csakhogy az a Biblia verset másként idézte magyarul, mint ami oda van írva.

Ez pedig nem az eredeti héber.

febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a 83. zsoltárt nem tudtad megnyitni? De akkor honnan tudod, hogy mi szerepelt ott, ha nem sikerült megnyitni? Honnan tudod, hogy az nem az eredeti héber?
febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
29%

Mert vannak régebbi tekercseink, ahol olvasható Isten neve nem csak ott.

Csak a zsoltárok könyvében eredetileg, 800 helyen van Isten neve leírva.

febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudtad megnyitni, akkor honnan tudod, hogy ott nem szerepel benne? Ezt áruld már el nekem.
febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
0%
A választ elmondtam.
febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Nem idéztem helytelenül a 83. zsoltárt, hanem egy magyar fordításból hoztam ide. A fent linkelt, jehovások szerint hitgyengítő eredeti Bibliában pedig nincs magyarul, csak héberül, alatta az angol szavakkal.

De írd már le nekem, hogy melyiket nem tudtad megnyitni, ha már erre hivatkoztál, látod, másokat is érdekel.

Vagy ne hazudozz tovább, mert úgy sejtem, egyiket se próbáltad megnyitni, elolvasni pláne nem, mert tilos nektek.

febr. 6. 17:21
 27/51 anonim ***** válasza:
25%
Ha megmutatod hol mondják hogy tilos akkor megtapsollak:D
febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
25%

Kevés viccesebb dolog van annál mint amikor lepontoznak valakit aki megmondja saját példája alapján is hogy márpedig ez nem így van


De ha jól esik nyugodtan higyjétek el ezt is hogy tilos eredeti szöveget olvasniuk, úgyis rengeteg más butaságot is elhisztek

febr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
34%

28# Itt nem is az a lényeg, hogy mit hiszünk Rólatok.

Hanem az, hogy figyelmeztetünk Téged és személyes sértésnek veszed, ahelyett, hogy kérdezgetnéd Jézust.

Na, de ha nincs személyes kapcsolat Jézussal, akkor értem, hogy miért sértődsz meg.


Engem pl. lepontozhatnak, írhatnak rólam, amit csak akarnak...én akkor is szeretem Őket és imádkozom értük.

Amúgy meg elnézést, ha néha nyersen fogalmazok, de kicsit kiakadtam a téves tanításotokon. Nekem most esett le az is, hogy mit jelent a szekta... ha a gyülekezethez kötitek az embereket, ahelyett hogy Jézushoz kötnétek.

Szóval van dolga az Úrnak Nékatok.

febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

#27

Gondolom van oka, hogy kettő is közülük nem merte megnézni. Egyik le is írta, hogy hitgyengítő privátban, másik azt kamuzta, hogy nem lehet megnyitni belőle többet. Ami nyilván nem igaz, meg se merte nézni.

febr. 6. 18:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!