Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Lenne...

Kedves Jehova tanúi! Lenne kedve valamelyikőtöknek egy podcast keretein belül összeülni egy katólikus, esetleg református lelkésszel nézeteiteket ütköztetni? Azt gondolom sok olyan embert érdekelne, akik keresik az igazságot.

Figyelt kérdés

febr. 7. 01:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

10 #


Én is ezt tapasztaltam itt a gyakorin is.

Inkább nem is említem mekkora ferdítéseket mondanak.

Na, de én annak tudom be, hogy nem találkoztak Jézussal.



Róma 10

2 Mert bizonyságot teszek felõlök, hogy Isten iránt való buzgóság van bennök, de nem megismerés szerint.


3 Mert az Isten igazságát nem ismervén, és az õ tulajdon igazságukat igyekezvén érvényesíteni, az Isten igazságának nem engedelmeskedtek.

febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam, h sajnos egy jelentkező sem lesz. Érdekes, h ha egy Bibliához nem értő embert kell meggyőzni ők az elsők, de ha hozzáértővel találják szemben magukat rögtön vagy elhúznak, vagy el sem kezdenek velük beszélgetni erről a témáról. Vagy ha véletlenül mégis, akkor sosem tudnak egyenes választ adni semmire, csak az őrtoronyból fújják a bemagolt kötelezőt.
febr. 7. 16:51
 13/21 anonim ***** válasza:
36%

szia


Ez nem így működik, kedves Kérdező

Ha ilyet szeretnél megvalósítani, akkor nem itt kell keresgetned, hanem a honlapon van egy olyan fűl, hogy "sajtószoba".

Az ilyen irányú kéréseket oda kell beküldeni. Akik interjút akarnak készíteni, vagy beszélgetést kezdeményezni, akkor oda kell beírni a kérést.

Magánakció nincs.

A Tanúk között nem mindenki rendelkezik a körülményei miatt olyan tapasztalattal, vagy érvelési technikával, ami egy tanultabb felkészültebb emberrel szemben elegendő lenne. Vannak testvérek akik Évtizedes tapasztalattal rendelkeznek, amit maguk is tanulmányozással töltöttek, töltenek.

Nyilván te sem űlnél le egy nálad gyakorlottabb tapasztaltabb emberrel beszélgetni, mert "vesztesnek" tűnhetsz.

febr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
16%

Igen, igen a vesztes oldalon vagytok most a tanításaitok miatt.

Híján vagytok Jézus Krisztus dicsőségének.


Akik szeretik és ismerik az igazságot : győztesek !


1 Korintusi 15:57

De hálát adunk Istennek, hogy Urunk, Jézus Krisztus által győztesekké tesz bennünket!

febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%

Nem podcast keretein belül.. Ők felkeresnek mindenkit, nem számít, hogy katolikus pap, vagy más egyház lelkésze. A különbség a kettőjük között, hogy míg a pap vagy a lelkész ideje fizetve van, elég jól, ők ingyen dolgoznak. Náluk nincs is lelkész.

Amúgy beszéltem már Tanúval, mondta hogy katolikus pappal is váltottak nézetet, mind2 fél elmondta a nézetét, aztán a pap azt mondta nekik: hogy tudjátok mit, a Biblia alapján teljesen igazatok van, de nekem ez a munkám. Aztán ezzel el is váltak egymástól végleg.

Kérdező, ha a Bibliát vesszük, én is nekik adok igazat. Velük szemben viszont a katolikusok nem csak a Bibliára támaszkodnak, hanem az ún. szenthagyományra is, és az egyházi vezetőségük hitbeli dolgokkal kapcs. értelmezésére.

febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Itt egyébként össze van hasonlítva a JT. a többi felekezettel:

[link]

febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
25%

7

Én például ültem püspök mellett váróteremben. És? Ő is csak ember.

Az egy dolog hogy a legtöbb gőgös és nem megy ki az emberek közé mert ahogy te mondod “vezető beosztású” de én ismertem olyat is (személyesen) akinél nem számított a “vezető beosztás” és leereszkedett az emberek szintjére. Nyilván ez ritka de van ilyen.

febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%

"Amúgy beszéltem már Tanúval, mondta hogy katolikus pappal is váltottak nézetet, mind2 fél elmondta a nézetét, aztán a pap azt mondta nekik: hogy tudjátok mit, a Biblia alapján teljesen igazatok van, de nekem ez a munkám."

Akkor sokan találkozhattak ezzel az egy jehovással, vagy szépen terjed ez a kamu történet :D

febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

"Azt gondolom sok olyan embert érdekelne, akik keresik az igazságot."


Igen, vannak ilyenek.


Ők elmennek egy közeli Királyság-terembe.

ápr. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%

19#

A Királyság-teremben nem lehet személyesen megtalálni az Igazságot. Ott tiltják az Igazság imádatát.

ápr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!