Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mond ma Jézus a JW szervez...

Mit mond ma Jézus a JW szervezetnek?

Figyelt kérdés
febr. 9. 02:01
A kérdező szavazást indított:
-Bolondok és vakok
-Térjetek meg és higgyetek
-Megszűritek a szúnyogot, a tevét pedig elnyelitek.
-Van egy kevés panaszom ellened
-Gyertek Atyámnak áldotai
12 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

Semmit, mivel halott.


Ha az a kérdés, mit mondana, ha élne, valószínűleg minden keresztény felekezetet megvetne, hiszen ő nem egy új vallást hirdetett, másrészt egyértelműen apolitikus, végítéletváró hozzáállást hirdetett, nem azt a maszlagot, amit ma "keresztény értékek" címszóval tesznek közszemlére.

febr. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
A lehetőségek nagyon erősek, olyannyira, hogy nem is tudok választani közülük. Bármelyiket mondhatja.
febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jézus nem hallott, mivel feltámadt amiről én és nagyon sokan mások is meggyőződtünk ezért a te vallásoddal nem tudok egyetérteni......
febr. 9. 08:38
 4/19 anonim ***** válasza:
19%

Mivel többnek képzelik magukat az élő kapcsolatban lévő keresztényeknél és elhatárolódnak Tőlük :


Máté 23:13

De jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert a mennyeknek országát bezárjátok az emberek elõtt; mivelhogy ti nem mentek be, a kik be akarnának menni, azokat sem bocsátjátok be.



Máté 15:14

Hagyjátok õket; vakoknak vak vezetõi õk: ha pedig vak vezeti a vakot, mind a ketten a verembe esnek.

febr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%

#3: még a legősibb evangéliumi kéziratok se merték állítani, hogy Jézust feltámadni látták. Hogy Te 2000 év távlatából hogyan győződtél meg róla, azt elképzelni sem tudom.


Jézus feltámadása Pál látomásaival terjedt el.

febr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem szükséges hozzá a te hozzájárulásod elképzelésed ez nem a te meggyőződéset függvényénye hanem az Isten választása és kinyilatkoztatása,a másik tévedésed Jézus feltámadása nem Pál látomásával terjedt el ugyanis a feltámadás után Pál előtt többen látták Jézust.
febr. 9. 10:11
 7/19 anonim ***** válasza:

Hol írtam hozzájárulásról?


Egyébként meg kérdeztél valamit, amire a meggyőződésem szerint válaszoltam. Te kezdtél erre vitázni, hogy nincs igazam.

febr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Azt csak azok tudják, akiknek mondja.

Az apostoloknak is mondott valamit, nem másoknak. Az apostolok közvetítettek. Így volt egységes a tanítás.

febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

4

Nem képzelik többnek magukat. Ezt elmondtam már, de süket fülekkel vagyok körbe véve. Te és azok akik hasonlóan vélekednek gondolják azt,hogy egy feladat elvégzésétől máris "különbek" vagyunk. Tévedés.

(1Korintusz 4:6, 7) . . .. 7 Mert ki tesz téged mástól különbbé? Igen, mid van, amit nem kaptál? Ha meg úgy kaptad, miért dicsekszel, mintha nem kaptad volna?

Az hogy valaki kap Istentől valamit, attól nem különb.

Jézus sem emelte feljebb az édesanyját, mert elvégzett egy feladatot, amire Isten megbízta.

Az ellenségeskedés az, ami ezt a gondolkodást táplálja.

febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

9#


Mindenesetre a farizeusok is pont így viselkedtek Jézus tanítványaival, amit az utcán tapasztaltam és amit itt Tőled is tapasztalok...


Csak azok jók Számotokra, akik a Jehova tanúit követik....

Érthető okokból, nem mentetek át a keskeny kapun, amihez Jézussal való személyes találkozás szükséges.

febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!