Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitehagyottak hogy képesek...

Véglény atya kérdése:

A hitehagyottak hogy képesek kimászni a mentális gödörből amibe kerültek?

Figyelt kérdés
Lehetnek még boldogok az életben?

febr. 11. 22:35
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
86%

20

Te találkoztál?

Letudnál szervezni egy személyes találkozót?


De az is jó ha a telefonszámát megadod.

febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
82%

#20


Van valami humoros abban, hogy az ilyen elfogult hívek, mint amilyen te vagy, azt hiszik, hogy mi azért lettünk hitehagyottak, mert nem ismerjük a Bibliát, vagy mert nem voltunk igazi hívők. Aztán próbáltok minket visszaterelni.


Holott fogalmatok sincs róla, hogy például én mennyi mindent feladtam a kereszténységet (a párkapcsolatom is ráment erre), ezen kívül sokkal mélyebb teológiai tudással rendelkezek, mint az átlagos hívő. Valószínűleg még nálad is jobban ismerem a Bibliát, mivel én prédikáltam is belőle a délelőtti istentiszteleten, plusz kommentárokat írtam hozzá. Vezettem Bibliakört (tanítottam is!) Ezen felül jobban otthon vagyok az irodalmában mint te. Én pl. az apostoli atyák összes írását végigolvastam. A Bibliát többször, több fordításban is végigolvastam, még héberül is tudok idézni belőle.


Szóval ne akarj engem kioktatni a témában, és megmondani, hogy mit tegyek.

febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
*mennyi mindent feladtam a kereszténységért
febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

"Sehogy. Hitre mindenkinek van szüksége."


Hitre valóban szükség van. De arra nincs szüksége mindenkinek, hogy vallási felekezetek tanításaiban higgyen. Sokan megvannak anélkül.

febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%

Emberi szemszögből nézve.

Azonban a történelemben Isten soha nem személyes egyéni üzeneteket küldött az embereknek, hanem egységben tartotta, és tanította őket.

Vagy is "tartozniuk kellett" az általa megszervezett imádathoz.

Nem minden emberileg létező vallás volt elfogadható.


Ha nem kellene tartozni Isten népéhez, akkor elutasítjuk Isten szavát ami azt jelenti, hogy nem megtartói vagyunk a szónak, hanem bírálói, és felülírjuk azt.

(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Vajon hogyan lehet az Istentől jövő szavakat betartani, ha senki sem tartozik sehova..../feltéve, ha elfogadjuk mint Isten szavát/

Sok ember bírálja Isten vezetését, amikor elutasít olyasmit, amit Isten megtartásra íratott le.

Hogyan segítek a testvéremnek akiről azt sem tudom, hogy kicsoda, és milyen gondjai vannak?

Vagy ami ennél is fontosabb, hogyan töltöm be, vagy alkalmazom Isten szavát?

febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%

21, 25


Jakab 4:6

De [majd] nagyobb kegyelmet ád; ezért mondja: Az Isten a kevélyeknek ellenök áll, az alázatosoknak pedig kegyelmet ád.


Ezékiel 33:11

Mondjad nékik: Élek én, ezt mondja az Úr Isten, hogy nem gyönyörködöm a hitetlen halálában, hanem hogy a hitetlen megtérjen útjáról és éljen. Térjetek meg, térjetek meg gonosz útaitokról! hiszen miért halnátok meg, oh Izráel háza!?


Jóel 2:13

És szíveteket szaggassátok meg, ne ruháitokat, úgy térjetek meg az Úrhoz, a ti Istenetekhez; mert könyörülõ és irgalmas õ; késedelmes a haragra és nagy kegyelmû, és bánkódik a gonosz miatt



Jézus Krisztus az életét adta Értetek is !



Áldás, békesség !

febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

26

Ezt most miért írtad ide?

febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

26

Próbáltam az általad megadott számokat de ezen a számon előfizető nem kapcsolható.


De a találkozó helyszínéről vagy idejéről sem írtál semmit.

febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

#25


Most te a #24-es kommentemre reagáltál?

febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
55%
Igen, arra reagáltam. ezért nem értettem, hogy a Biblia verseket miért írta valaki ide?
febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!