Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitehagyottak hogy képesek...

Véglény atya kérdése:

A hitehagyottak hogy képesek kimászni a mentális gödörből amibe kerültek?

Figyelt kérdés
Lehetnek még boldogok az életben?

febr. 11. 22:35
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

Pont azért, mert hitehagyottak. Azért leszel hitehagyott, mert észreveszed, hogy gödörben vagy. Amikor egyre inkább látod, elengeded a hitet, mert nincs benned alapja, azért hit. Nem a tiéd, hanem valami rajtad kívül álló. Nos innen már sejted hogy másznak ki belőle? Elkezdenek tudást építeni, megismerni önmagukat. Konkrétan a nem hitehagyott nem tud kimászni a gödörből, szóval a megfelelő kérdés itt, hogy aki nem hitehagyott, hogy képest kimászni, a válasz pedig, hogy sehogy, mert nem látja, hogy benne van.


Csak ők lehetnek igazán boldogok. Hitben élt nagyapám is, és 94 évesen halt meg, és akkor jött rá, hogy az egész élete hazugság. Még azt is megkérdőjelezte nem egész 1 nappal a halála után, hogy pokolra kerül-e. Nekem kellett elmagyarázni, hogy nem létezik pokol olyan értelemben, amiben a hite mondta. Akkor jött rá, hogy nincs tudása, hogy nem volt boldog, hogy elpazarolta az életét, és a "családja" igazából nincs vele semmilyen kapcsolatban, mert nem volt képes kapcsolatra, mert hite volt tudás helyett.


Egyszer mindenki megtalálja az útját az egy végtelen teremtőhöz, és ezt az utat tudással, bölcsességgel, szeretettel, mélységgel kövezi ki. A hit és minden ilyen, az egyén, természet, létezés, és az egy végtelen teremtő "ellensége".

febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%
Képesek, csak fel kell ismerniük, hogy azok a szervezetek, amiben vannak (pl őrtorony) mennyire messze viszik őket Krisztustól. Ha ez a felismerés megvan, akkor tudnak közeledni Hozzá és kikerülhetnek ebből a gödörből.
febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%

"Még azt is megkérdőjelezte nem egész 1 nappal a halála után, hogy pokolra kerül-e. Nekem kellett elmagyarázni, hogy nem létezik pokol "


Na ez már valami. Előtte még csak-csak. De utána... ahhoz már kell tudás.

febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

32

Engem személy szerint nem vitt messze Jézustól, és másokat sem, ezek hazugságok. Jézus nélkül egyetlen embernek sem lenne kilátása a jövőre.

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

32 éve szolgálok, és végzem azt a feladatot, amit maga Jézus parancsolt meg!!!

A gyülekezetben rendszeresen tanulmányozzuk Jézus életét, szavait, munkásságát, amit mindenki igyekszik a gyakorlatba átültetni.

Hogy mondhatod azt, hogy messze visz Jézustól?

Ha nem vennénk figyelembe Jézust, akkor semmit nem csinálnánk úgy, ahogy Ő meghagyta. SŐT PARANCSOLTA. Az őrtorony pedig egy folyóirat, aminek Isten szava, a Biblia adja az alapot. Nem helyettesíti a Bibliát, ez hatalmas tévedés. Ezt azok propagálják, akik támadást indítottak Jehova Tanúi ellen, és lejárató kampányba kezdtek.


S mindezt azért, mert Jézust nem mindenható teremtő Istenként tartjuk számon, Isten soha nem volt 3. személyű, istenség.

febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
76%

#34

Nagyon sok muszlim is van, aki szeretettel van mások iránt, sőt még Jézust is szeretik és tisztelik (nagy prófétának tartják), még sincsenek az igazságban. Ahogy ők, úgy ti is beszennyeztétek az igaz imádatot pogány dogmákkal.

febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

35

Mi szennyeztük be "pogány dogmákkal", na ez új.

S mond már, mik ezek a "pogány dogmák", még nem hallottam, hogy a Tanúk ilyesmit tettek volna bele az imádatba? Sőt pont hogy kihagyjuk ezeket....

febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
28%

35#


Mivel nincsenek benne Krisztusban nem is érthetik, mit mondunk Nekik.


De ha 32 éve szolgál és eddig nem érte utol a kegyelem.... Ők ezt kedvességnek fordítják.

No addig max. csak vethetünk Nála is.

febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
52%

#31

Kismillió oka van, hogy miért vesztik el az emberek a hitüket.

Legyél olyan szíves, hogy ne határozd meg mások helyett, hogy miért hagyják el a hitüket.


Jah és ne korlátozd már le mások boldogságát.

Köszönöm.

febr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Kérdező, mit értesz hitehagyott alatt?

Olyan ember, aki a vallásában csalódott, vagy aki hitt Istenben, de már nem hisz? Nem mindegy, hogy mire gondolsz. Én a vallásomban mélységesen csalódtam, Istenben nem. Engem minek gondolsz?

febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

#39

Miért komplikálod?

Aki egyszer hitt, de már nem.


Valláshoz magának a kérdéshez semmi köze sincs.

febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!