Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tapasztalat Jehova Tanúja...

Tapasztalat Jehova Tanúja főnökkel?

Figyelt kérdés

Ők hogyan viselkednek egy munkahelyen ha főnök szerepben vannak?

Tanúk is írhatnak!

De olyanok is akiknek Tanú a főnöke!

Megkülönbözteti az alkalmazottakat? Kivetelezik vagy kivételezhet?

Kedves vagy azt hiszi O a valaki?


febr. 15. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Tanú vagyok. Régebben volt testvér a főnököm, és egyáltalán nem kivételezett, ugyan olyan precíz, pontos munkát várt el tőlem, mint bárkitől. Ha hibáztam mindig elmondta kedvesen, mi az amit nem jó csinálok, hogyan javítsak a feladatomon.

Soha nem hozott olyan döntést, hogy az a nem tanúk rovására váljon.


De magam is voltam "főnök", egy munkahelyen. Ez nem jelentette azt, hogy nem dolgoztam, csak kiadtam a feladatokat. Ugyan azt a munkát végeztem, mint a kollégáim, sőt besegítettem ha láttam, hogy valakinek nehézségei vannak. Ez nem jelentette azt, hogy nem hibáztam, aki dolgozik, az hibázik.

Nem kivételezhet, nincs személy válogatás. Ha valaki ilyesmit tesz és híre megy, akkor a gyülekezetben szeretettel helyreigazítják.

Nem csak szavakkal, hanem példamutatással is kell élni.

febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%

Akár munkavállaló, akár munkaadó, ezt a Biblia verset kell alapul venni.


(Efézus 6:5, 6) 5 Ti rabszolgák, engedelmeskedjetek a földi uraitoknak nagy tisztelettel és tiszta szívből, mint Krisztusnak, 6 ne csupán akkor, amikor látnak titeket, csak hogy embereknek járjatok a kedvében, . . .

(Efézus 6:9) 9 Ti is, urak, továbbra is ugyanígy bánjatok velük, ne fenyegessétek őket, mert tudjátok, hogy aki nekik is, és nektek is Uratok, az égben van, és ő nem részrehajló.

(Titusz 2:9) 9 A rabszolgák rendeljék alá magukat mindenben a tulajdonosaiknak, igyekezzenek a kedvükben járni, ne feleseljenek,

(1Péter 2:18) 18 A szolgák rendeljék alá magukat uraiknak az őket megillető teljes tisztelettel, nemcsak a jóknak és észszerűeknek, hanem azoknak is, akiknek nehéz a kedvükre tenni.


Persze ez nem jelenti azt, hogy meg kell alázkodni. Vagy ha egy főnök csalásra akar rávenni, akkor sem csalok, ha ezért elveszítem a munkámat.

febr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!