Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon úgy látom hogy bárki...

Nagyon úgy látom hogy bárki aki a Jehova Tanúit szidja, az a jó. Mindenkinek csak rossz tapasztalata volt velük?

Figyelt kérdés

Hogy őszinte legyek,szerintem is idegesítő a rámenősségük és az Őrtornyos füzetkéik bájosak, de nagyon erőltetettnek érzem a mondanivót.

De legalább kreatívak, nyitottak az emberek felé.


2018. okt. 7. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Hat ja. Annyira nyitottak, hogy sokan kozuluk meg a sajat gyermekuket is hajlandoak kitagadni a csaladbol, csak mert nem abvan hisznek, amiben ok.
2018. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Ellentmondásba keverednek saját magukkal is.

Én múltkor higgadtan nyitottam ajtót miután 20 perce csengetgettek. Megkérdeztem hogy addig maradnak amíg meg nem térek? Megmondták hogy igen. Mondom akkor szeretném ha felolvasnának egy bizonyos igét. Nagyban lapozgatnak a Bibliájukban mire az egyik elkezdi olvasni azt ami arról szól röviden hogy ha valaki nem kiváncsi a hitedre akkor állj tovább,mert erőszakkal nem lehet hirdetni az igét.


Hatalmas mérgelődések között le is léptek :D



Bár az én szemléletem elég furcsa. Én a migránsokhoz is úgy állok hozzá hogy mi se voltunk különbek. Nekik jihad,nekünk keresztesháború (háborúzzunk a békéért,logikus mint szüzességért szeretkezni),1200 éve pedig mi is ugyan úgy raboltunk,erőszakoltunk idevándorlás közben. (Azok a bizonyos magyarok nyilai...)

Csak hát Géza és István politikát váltott,Aliék meg Mohamedék nem fognak...

2018. okt. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Ugye, a történelem nem az erősséged? Azzal sem vagy tisztában, hogy a keresztes háborúk a korabeli dzsihádra adott reakciók voltak, illetve hogy a százötven éves török hódoltság is az iszlám dzsihádnak köszönhető. Az iszlám még nagyon fiatal vallás volt, amikor már teljesen egyértelműen kiderült, hogy egy militáns vallás. A kereszténység soha nem volt az, a hitehagyott egyháznak többszáz évre volt szüksége, hogy egy szörnyeteget csináljon belőle. Megteheted, hogy a kettő között nem teszel különbséget, ez azonban csak a felkészületlenségedet emeli ki.
2018. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

"A kereszténység soha nem volt az, a hitehagyott egyháznak többszáz évre volt szüksége, hogy egy szörnyeteget csináljon belőle."

Tévedsz.

Már az első generációs keresztények (az apostolok utódai, mert az apostolok még zsidók voltak) - szóval már ők is gyilkoltak a vallásuk nevében: ott, ahol ők voltak többségben.

A kereszténység 500 éve még kb. olyan volt, mint a muszlim vallás ma.

2018. okt. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Keresztények nem gyilkolnak senkinek a nevében, legfeljebb megvédik magukat, de ez sem igazán volt jellemző rájuk. Ötszáz éve sem voltak olyanok a keresztények, mint a muszlimok akkor, vagy ma. Az első generáció pedig mintegy kétezer éve élt, nem ötszáz, és valójában egy üldözött szekta volt, nem pedig népszerű hódító irányzat, de nem is terroristák.
2018. okt. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Hitehagyott egyház.... És ilyenkor maradjon az ember higgadt, mikor tömény hazugságokat írnak vagy mondanak.
2018. okt. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Akkor lennénk rossz heéyzetben, ha nem azt írhattad volna rólunk, hogy "Nagyon úgy látom hogy bárki aki a Jehova Tanúit szidja, az a jó." :-)

Ha ez nem lenne így, nem teljesednének a bibliai próféciák, amelyről elsősorban Krisztus, majd az apostolai is írtak bőven a Bibiában. Éppen ez bizonyítja, hogy jó helyen vagyunk Krisztus oldalán.

János 17:14

" Elmondtam nekik mindazt, amit te mondtál, de a világ gyűlöli őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

János 15:18,20

"Ha a világ gyűlöl benneteket, ne feledjétek, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. ... Tartsátok észben, amit mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én szavaimat megfogadták, a ti szavaitokat is megfogadják majd."

Lukács 6:22

" Boldogok vagytok, amikor gyűlölnek titeket az emberek, és amikor kirekesztenek és gyaláznak benneteket, és gonosznak bélyegeznek titeket az Emberfiáért.

János 17:14

" Elmondtam nekik mindazt, amit te mondtál, de a világ gyűlöli őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

1Péter 4:4

"Mivel már nem tartotok velük, egyre mélyebbre süllyedve a züllöttségben, össze vannak zavarodva, és becsmérlően beszélnek rólatok.

De ennek a szidásnak, gyalázásnak, és minden féle hazuságnak rólunk van ám értelmi szerzője, és "kampányolója" :-)

Erről is János írt a Jelenések könyvében.

„A kígyó pedig folyóhoz hasonló vizet árasztott ki szájából az asszony után, hogy belefullassza a folyóba. De a föld az asszony segítségére sietett, és megnyitotta száját a föld, és elnyelte a folyót, melyet a sárkány kiárasztott a szájából. És haragra gerjedt a sárkány az asszony ellen, és elment, hogy háborút viseljen a magvából megmaradtak ellen, akik megtartják az Isten parancsolatait, és akik ragaszkodnak a Jézus melletti tanúskodás munkájához” Jelenések 12:15-17.

Mi minden "szidás" ellenére ragaszkodunk a Krisztustól kapott munkánkhoz, sőt örömmel végezzük, mert Krisztus megígérte, és ezt naponta tapasztaljuk is miközben," tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.” Máté 28:20

2018. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Kár hogy ezek az igék nem a jehova kitalált szó és az őrtorony követőiról szól.
2018. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

nem a megtévesztett tanukkal a többséggel mint emberekkel van a rossz tapasztalat,

hanem

a BŰNÖZŐ EMBERTELEN

CÉGGEL-VEZETŐKKEL-VÉNEKKEL.

tehát az 1% al akik irányítanak.

tehát csak a csaló bűnözőkkel

akiknek örökre a börtönben van a helye!

2018. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha kreatívak lennének, akkor átfogalmaznák azt, amit a szájukba adnak. De nem teszik, csak másolnak.

Ha nyitottak lennének, akkor nem lenne egység a vallásukban. De mivel aki ellentmond a dogmáiknak, azt kiközösítik és elszigetelik maguktól, nem nyitottak. Legyen az akár családtag.

2018. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!