Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn, ha valaki meleg kapcsolat...

Bűn, ha valaki meleg kapcsolatban él de aszexuális?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak keresztények akik szerint teljesen rendben van a homoszexualitás, de pl az egyház szerint nem. Az egyház szerint, ha egy meleg ember nem éli ki a vágyait, akkor nem követ el bűnt, de a szexet nem fogadja el. És tudom, hogy egy keresztény szerint sem bűn, ha az ember soha senkivel nem létesít szexuális kapcsolatot, mivel a papok és apácák sem szexelnek, így aszexuálisnak lenni nem bűn. Én aszexuális vagyok, nem szexelnék a párommal, de a saját nememhez vonzódom romantikusan. Bűn lenne egy ilyen kapcsolat?

febr. 17. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán nem bűn!

Ilyen vagyok én is ,csak éppen nem tudok senkivel ismerkedni,aki komolyan is gondolná és szeretetben élne,romantikusan egy szép,meleg férfiak közti kapcsolatban.


F

febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Szia


Vajon Isten meghatározta, hogy melyik vallás tartsa bűnnek, és melyik nem?

Mert nem olvastam olyat, hogy a bűnt, személyre válogatva engedné, vagy tiltaná.

Isten azt mondja, hogy az ilyesmi természet ellenes, nincs összhangban a természettel aminek a törvényeit, Ő állította fel.

(Róma 1:26, 27) . . .mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel, 27 s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést,. . .


(Róma 1:27) . . .gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal, s ocsmányságot cselekedtek, . . .

(3Mózes 20:13) 13 Ha egy férfi férfival hál, mint ahogy nővel szoktak hálni, mindketten utálatosságot cselekszenek. Halállal kell lakolniuk. Vérük rajtuk.

(3Mózes 18:22) 22 Ne hálj férfival, mint ahogy nővel hálsz. Utálatos dolog az.


Isten minden korban elítélte ezt, a Mózesi törvény alatt azonnali halál járt érte.

Jézus tanítványai, követői sincsenek feloldva ezalól, ez mindig is természet ellenes marad.

Most Krisztusra tekintettel nincs azonnali büntetés, ami nem jelenti azt, hogy változott ez a törvény. Azon a napon, akik nem változtattak ezen, elmarasztalásban részesülnek.

Erre példaként Szodomát hozza fel, hogy tanuljanak belőle:

(Júdás 6, 7) . . .. 7 Ugyanígy Szodoma és Gomorra, meg a körülöttük levő városok,.....a test után mentek, hogy természetellenesen éljenek vele, figyelmeztető példaként vannak elénk állítva, örök tűznek bírói büntetését szenvedve el.

(1Korintusz 6:9) 9 Hát nem tudjátok, . . .Ne vezessenek félre titeket! Akik szexuális erkölcstelenségben élnek, bálványimádók, házasságtörők, homoszexuális aktusra kapható férfiak, homoszexuális férfiak,...., nem fogják örökölni Isten királyságát.

febr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

A paráznaság bűn, ha nincs szex köztük, akkor nem bűn a Biblia alapján.

A #2-es meg szerintem a kérdést se értette meg.

febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Nem bűn, mert nem ártanak vele senkinek. Az sem lenne bűn, ha szexelnének, nem gondolom, hogy isten egy kukkoló, aki az ember lelke és ekrölcsi integritása helyett a hálószobatitkait vizsgálja.
febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Ne itt keresd a választ, mert kapsz hideget, meleget!

A lelkiismereted fog megfelelő választ adni. Ha bármi gond van jelezni fog, mert a Szentlélek benned is jelen van!

febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Elméletileg megválaszoltad a saját kérdésed. Azt állítod, hogy aszexuális vagy, gondolom akkor nem éled ki, de mivel romantikusan vonzódsz egy férfihoz, ezért a hajlam meg van benned. Az egyház szerint nem a homoszexuális hajlam a bűn, hanem annak a kiélése. Ennek tudatában nem bűn ez a kapcsolat.
febr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Van az egyház tanítása, meg van az igazság. Ritkán vág egybe a kettő.
febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dikk01 válasza:
12%

Most komolyan egy mese könyv miatt göndolkozol azon hogy jól cselekszel vagy nem?


Neked egy barát kell és nem egy "szerelmi társ".

febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!