Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megérti a keresztényeket...

Lucifer-666 kérdése:

Isten megérti a keresztényeket, ha gyűlölni kezdik és nem kérnek a teremtéséből?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam rajta, hogy milyennek kellene lennem. Ésszel, szívvel, ösztönökkel. Több fajta életet teremthetnék magamnak, amiben én szenvedek, mások szenvednek, vagy csak a végén csendben elmúlik minden, ami esetleg szép volt. Mindent, mindennel lehetne kombinálni, de úgy érzem egy ilyen világért hála helyett inkább halált érdemelne az, aki teremtette. Mondhatnám, hogy a gonosz rossz, a halál rossz és egyszerűbb is ezeket gyűlölni, mint egy bujkáló senkit imádni...

febr. 18. 13:41
1 2
 11/12 Senior Séf ***** válasza:
Istent hinni kell, nem megérteni.
febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Úgysem tudsz másmilyen lenni, mint amilyen vagy.


Ne a világot nézd, amikor Istenre gondolsz, mert objektíven úgysem fogod tudni látni. Azt gondold végig, hogy mi az amit kaptál az életedben, és mit tudnál tenni, hogy a környezeteddel jobb kapcsolatba kerülj.


Azt meg tudom érteni, aki azért haragszik Istenre, mert ő maga soha nem kapott senkitől szeretetet, és soha nem tudott senkit szeretni.

De azt nem, amikor valaki az éhező afrikai gyerekek, és az igazságtalan, kegyetlen világ miatt gyűlöli Istent.

febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!