Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúinak miért nem...

Jehova Tanúinak miért nem fontos hogy segitsenek a rászorulókon?

Figyelt kérdés
febr. 29. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Szervusz.


Most komolyan, mi szükség van erre? Valami belső kényszert érzel arra, hogy ellenségeskedést szíts, a szeretet és a béke gyakorlása helyett?

Ha javasolhatom, inkább azzal foglald el magad, hogy gyakorold, vagy is alkalmazd a minden napi életedben a szellem kilenc gyümölcsét, amit a Galata levél 5, fejezetében olvashatsz.

ÁLdással teli szépnepot neked is.

febr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Prókátor ***** válasza:
63%
Mutass 1 (azaz:egy darab) profitorientált céget, aminek fontos az emberek segítse a reklámlehetőségen túl? A jehovisták meg még a reklámot se akarják.
febr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

1#


Szia !


A hozzászólásod minősége melyik gyümölcs szerinted ?

febr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

3

Ha a hangszínemet hallanád amikor beszélgetek, nem gondolnád, hogy agresszív, vagy rosszindulatú vagyok.

Egyébként pedig azért kérdeztem ezt meg, mert több napja kereszttűzbe dobja a Tanúk életét.

Nem értem, hogy ez neki miért jó?

Vagy ez szerez neki örömet?

Tudod, ha valakinek mások élete ennyire zavarja, akkor ha lehetősége, vagy hatalma lenne rá, vajon mit tenne ellenük?

Ha körbe nézel a világban, olyan események zajlanak, hogy nem fokozni kellene egymás ellen a gyűlölet keltést.

Ha bárkit megbántottam bármivel, őszinte bocsánatot kérek mindenkitől, semmilyen rosszindulat, vagy harag nem vezérel.

Ha pedig kifejezem, hogy nem értek egyet, azzal nem a modortalanság, vagy a agresszivitás jele.

febr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

2

"A jehovisták meg még a reklámot se akarják."

Kedves Prókátor.

Azt szokták mondani, hogy jó bornak nem kell cégér. A rosszat pedig nem kellene reklámozni. 😊

Azt azért valljuk be, hogy az embernek ha van is véleménye, sajnos tiszteletlen és emberhez méltatlan módon teszik némelyek.

Naponta vagyok kapcsolatban emberekkel, szomszédaimmal, járok bevásárolni, sokan ismernek, tudják, hogy Tanú vagyok. Meglepő módon, Ők nem nyilvánulnak meg olyan hangnemben velem, mint amilyenekkel itt találkozok napi szinten. Nem értenek egyet velem ebben a témában, de nem is támadnak úton útfélen. Sőt gyakran jönnek oda beszélgetni az állványhoz, ha szolgálok. Pedig simán kikerülhetne.

Megemlítettem néhányuknak, hogy milyen gyűlölettel vannak velünk, és csodálkoznak, mert Ők nem gondolják azt, hogy emberi társadalomra közveszélyes emberek lennénk. A munkatársaimmal, közvetlen szomszédaimmal békében élek, sőt egymásnak is segítünk, pedig nem vagyunk egy hiten.

Sőt még némely szomszédommal vagyok olyan "családias" viszonyban, hogy néha ajándékot veszünk egymásnak szeretetből. Nem egyszer történt, hogy éjjel autóval mentem valakiért, mert nem tudott volna haza jönni és félt egyedül.

Téves híresztelés, hogy másoknak nem segítünk. Mindössze nem olyan látványos és nagy méretben, mint más szervezetek.

Ezért úgy tűnhet, hogy minket nem érdekelnek mások jó léte.

Nem is szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy mi milyen csodálatosan segítőkészek vagyunk.

Igyekszem úgy adakozni, vagy segíteni, hogy elég ha Isten látja.

febr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

4

Oké, de akinek nincs ott az életében az Isten félelem attól nem várhatsz mást, nemde ?


Sőt örülnöd kellene !


De ez a fajta hozzáállás csak Igazságban létezik.


Máté 5:10

Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.


Akik az Igazságban vannak, azok tudják, hogy a Jehova tanúi nincsenek.

Ez lenne Számodra intő jel, hogy valami nem stimmel ott....

febr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6

Nem öröm az ha mások rosszat tesznek. Ennek nem örülök.

Az sem öröm, mikor valakit alaptalanul megbélyegeznek, jól lehet azért viszont örül, hogy jó helyen van épen ez miatt.


Hogy nem érzed át az Én érzéseimet nyilvánvaló, mert Én érzem, és nem Te.

A személyes érzéseimet is kiforgatod, illetve ellenem akarod felhasználni.

Hát ...Te tudod.

febr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor ugye, hogy Te nem érted a Máté 5:10 -et ?


Engem nyugodtan támadhatnak, lenézhetnek... nincsen hatással rám. Az Úr Jézus Krisztus szeretete a pajzsom, ezen nem jön át semmi, ami emberektől jön... Ha igen, akkor Isten Igéjét használom. Embereknek igyekeznék tetszeni Isten szolgálja nem volnék...


Nem veszem fel a sértést, hanem keresem a miérteket az Úrnál.


Volt, hogy hazudtak rólam....nem értettem, hogy miért fáj a szívemben...mutogattam a fájdalmamat az Úrnak.

Pár napra rá ezt mondta hallható , szelíden hangon: érezd megtiszteltetésnek, velem is ugyanezt tették.

Egyből elmúlt a fájdalom a szívemből. Túlcsordult a szívemben a szeretet és ujjongva tudtam mondani, hogy jöhet a következő "kavics".

Az Úr egy szavával meggyógyítja a Benne hívők szívét.

Az Úr véd az engem és a Benne hívőket.


Egy kis ízelítő Jézussal való közösségemből. Ami a lényege lenne Isten országának. Szellemben harc megy, a sötét oldal keresi a rést a pajzson.


Ebből a közösségből, védelemből maradnak ki a Jehova tanúi...

febr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#5

Miért kell személyes szintre vinni ezt? Bár vannak néha gyomorforgató megnyilvánulásaid neked is más felekezetű keresztényekkel szemben, például egy hetekkel korábbi kommentben, amit az általam felhozott kopt vértanúkra írtál, de ettől még az utcán köszönhetsz szépen mosolyogva az embereknek. Viszont itt általánosan a vallásotokról van szó. Ráadásul egy jogos kritika is, mivel a vallásod karitatív tevékenysége elenyésző, alig látható. Nagyságrendekkel több pénz megy például magazinok, hírlapok nyomtatására, standok állítására, stb. Ráadásul a karitatív segítség nagy része is saját vallásotok tagjaira is korlátozódik. Pedig Jézus tanítása alapján minden szükséget szenvedőben Őt kell látnunk, nemre, bőrszínre, vallásra való tekintet nélkül.

febr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szoktak segíteni a rászorulóknak. Ha történik katasztrófa segítenek amilyen hamar csak lehet. Azért mert nem kürtölik világgá még csinálják
febr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!