Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúinál miért nem...

A Jehova Tanúinál miért nem lehet beszélgetni a kiközösítettekkel?

Figyelt kérdés

Tsak most találtam rá erre a videóra, teljesen ledöbbentett.


https://www.youtube.com/watch?v=OrG-1de9Mvs


Ilyen van? Milyen Isten az, aki ezt elvárja, hogy szakíts a szeretteiddel, ha nem úgy gondolkodnak, mint ahogy a szervezet emberi vezetői elvárják?

Ebbe nem gondolnak bele? Bár a lány arckifejezése mindent megmagyaráz 2:02-nél.



febr. 29. 13:36
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
25%

Remélem a kérdező elégedett.

Bár szerintem lesznek még hasonló kérdései.


9

"súlyosan bántalmazzák a másikat és zsarolják."

Nem veszem magamra, mert Isten szava ez.

Ha Isten ezt "súlyos bántalmazásnak" tartaná, vagy zsarolásnak, akkor nem íratta volna le.

Ezzel az első tanítványokat is vádolod, akik alkalmazták ezeket.

Miért nem írod le?

Írd le, hogy megveted Isten szavának ezt a részeit, és az első tanítványokat, hogy ilyen aljasságot leírtak, és alkalmaztak.

Lépj fel ez ellen, és töröltesd ki a Bibliából.

febr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
48%

10

"Azért, mert vezetőik félnek, sőt rettegnek, hogy az ott maradottaknak is felnyílik a szeme."

Kedves Barátom. Ezt az egyházak nem merik alkalmazni, mert félnek, hogy kevesebben maradnának. Inkább megtűrik az erkölcstelenséget, csak hogy így tartsák meg az emberek létszámának nagyságát. Mindent megengednek ennek érdekében, ők nem a minőségre mennek, hanem a mennyiségre.


"az itt hozzászóló őrtorony tag egyből a gonosz, parázna, bálványimádó és egyéb szavakat társította a Bibliából, pedig ilyenről szó sincs."

Nem vagyok őrtorony tag. A hitemet tekintve, még mindig az igaz Isten tanújaként élek.

Nem Én társítottam, Isten szava nem szelektál a bűnök között. Én mindössze idéztem:

(1Korintusz 6:9, 10) 9 Hát nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket! Akik szexuális erkölcstelenségben élnek, bálványimádók, házasságtörők, homoszexuális aktusra kapható férfiak, homoszexuális férfiak, 10 tolvajok, kapzsik, részegesek, és akik gyaláznak vagy zsarolnak másokat, nem fogják örökölni Isten királyságát.

Isten egy versben egy kalap alá veszi ezeket. Ne velem perlekedj, hanem Istennel. Ha megfigyeled, azt írja, hogy "ne vezessenek félre".

Vagy is becsapja magát, és másokat is, akik azt állítják, hogy ezeket a verseket csak azért íratta le Isten, mert nem volt jobb dolga.

(1Korintusz 5:11) . . .ne tartsatok kapcsolatot senkivel, akit testvérnek neveznek, de szexuális erkölcstelenségben él, kapzsi, bálványimádó, részeges, illetve gyaláz vagy zsarol másokat. Az ilyennel még csak együtt se egyetek.

Ebben a versben pedig azt írja, hogy a gyülekezeten belül lévő testvérre vonatkozik ez az eljárás, nem azokra akik a világban így élnek. Hiszen nem is tartoznak ide.

Azt pedig senki nem mondta, hogy nincsenek olyanok, akik maguktól mennek el. Vannak ilyen személyek.


Itt sem szelektál Isten.

febr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
65%

Az ilyen szekták pontosan ugyanazokat a módszereket alkalmazzák, ami a bántalmazó párkapcsolatokra jellemző:


A bántalmazó emberek megpróbálhatják figyelemmel kísérni a kommunikációját másokkal.

A bántalmazó partnerek általában elszigetelik azokat az embereket, akiket bántalmaznak.

Egyes bántalmazó kapcsolatokban a bántalmazó fél azon dolgozik, hogy megszüntesse partnere ellenőrzését saját pénzügyei felett.

A bántalmazás másik gyakori taktikája az, hogy olyan dolgokra kényszerítenek, amelyeket nem akarsz, akár könyörgéssel, fenyegetéssel, erőszakkal vagy érzelmi manipulációval.

A bántalmazás egyik leggyakoribb típusa az érzelmi bántalmazás. Ez a következőket foglalhatja magában:

febr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
65%

Lemaradt a második fele:

Sérteget téged

megaláz mások előtt

Úgy érzteti veled, hogy "őrült" vagy

Gúnyneveken szólít téged

Bűntudatot kelt a normális tevékenységek miatt

febr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
59%

#9


Ja mert sokkal jobb lenne ha frissités helyett a régi, megkövezem módszer lenne még mi?

Ha nem változtatnának semmit akkor meg azon lennél megdöbbenve hogy hát hogyan lehet ennyire begyöpösödve ragaszkodni minden régi dologhoz

febr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
23%

8

"Ez nem Istentől való!"

Vagy is tagadod, hogy ez benne van a Bibliában.

Gratulálok.

A probléma az, hogy Isten így akarja megóvni a gyülekezetet, hogy a tagjai között senki ne legyen erkölcstelen életű. Magyarul, tisztán szeretné látni azokat akiket vezet.

Ez neked zsarolás? Érzelmi bántalmazás?

Amikor tanulmányozta a Bibliát, és megkeresztelkedett, egyetértett vele.

Most meg ellene beszél?

Miért értett vele egyet? Miért nem állt fel, és mondta azt, hogy köszi nem akarom?

Miért nem szidod a megváltódat is?

Krisztus azt mondta, hogy azok az igazi rokonai, akik cselekszik az Atyja akaratát. Lázadjál Jézus ezen kijelentése ellen is.

Vagy Te is csak szelektálsz?

Akkor nem Isten törvényének megtartója, hanem annak bírálója vagy.


Azért gyűlölsz, mert Én egyetértek Isten szavának ezzel a részével is?

Tudod miért értek ezzel egyet?

Mert ha Én megszegek egy erkölcsi elvet, mit gondolsz, milyen fényt vetek azokra akik itt vannak, és nem tesznek ilyet?

Azt mondanák, hogy a Tanúk sem tudják betartani a Bibliában írtakat, és paráználkodnak, házasságot törnek, hazudnak, lopnak, stb.

Közben Én tettem, a többiek nem.

Ugyan azt mondanák, amit az egyházak papjaira:

"bort isznak és vizet prédikálnak"

Így nem ezt mondják, hanem találnak más hibát....

febr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
100%

#13/#14


Van különbség aközött hogy 0-24 ellenőrzöm a másikat és hogy figyelek a másikra. Gondolom az rendben van hogy az óvonéni figyeli az óvodásokat, vagy hogy figyeled egy barátodat hogy minden rendben van-e vele


Az elszigetelős hasonlat akkor lenne ideillő, ha az illetőt bezárnák a szekrénybe ameddig meg nem gondolja magát:D

A bántalmazó tudtommal nem azzal bántalmaz hogy azt mondja hogy többet a közelébe se kerüljön, hacsak nem akar együtt lenni vele újra.


Senki sem kontrollálja a tanúk pénzét. Náluk még az sem szokás hogy kis pénzes tálkával körbe járnak hogy adjál mert ha nem akkor csúnyán néznek majd rád.


Az hogy vannak következményei a tetteidnek, nem bántalmazás. Ha mindent le lehetne tudni egy x számú imával akkor a senki sem bánná meg igazán a bűnét és folytatná ott ahol abbahagyta.


A kiközösítetteket senki sem sértegeti, alázza meg, titulázza őrültnek vagy látja el sértő névvel.


Az meg hogy mi számít normálisnak már nézőpont függő.

Régen a boszorkány égetés napi attrakció volt, ma meg lecsuknának érte

febr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
31%
Félő, hogy meginog a kőszikla
febr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén kérdezem:

Szerintetek Isten miért íratott le ilyeneket a szavában, ha nem akarja, hogy ilyen eljárással tartsák tisztán a gyülekezet szellemiségét, erkölcsi jó hírnevét?

Hiszen a szeretet jegyében meg kell bocsátani.

Gondolj bele. Ki hiszi el azt egy csoportról, hogy ott erkölcsi tisztaságban élnek, ha köztudott, hogy semmilyen erkölcsi kötelezettséggel nem jár a keresztény élet?

febr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
17%

Nem azt mondtam, hogy ez mind jellemző, csak a legtöbb.

"Az elszigetelős hasonlat akkor lenne ideillő, ha az illetőt bezárnák a szekrénybe ameddig meg nem gondolja magát."

Hát nem. Az elszigetelés azt jelenti, hogy eltilt minden külső kapcsolattól.

A többi érved kb. pont ugyanaz, ahogy a bántalmazottak mentegetik a bántalmazót. "Nem bánt, csak kijavít." stb.

febr. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!