Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúinál miért nem...

A Jehova Tanúinál miért nem lehet beszélgetni a kiközösítettekkel?

Figyelt kérdés

Tsak most találtam rá erre a videóra, teljesen ledöbbentett.


https://www.youtube.com/watch?v=OrG-1de9Mvs


Ilyen van? Milyen Isten az, aki ezt elvárja, hogy szakíts a szeretteiddel, ha nem úgy gondolkodnak, mint ahogy a szervezet emberi vezetői elvárják?

Ebbe nem gondolnak bele? Bár a lány arckifejezése mindent megmagyaráz 2:02-nél.



febr. 29. 13:36
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
Milyen volt ?
márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 SIDLER22 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Azért nem lehet beszélgetni velük mert mint már a két pipás válaszoló is írta, ezt nevelő célzattal teszik. A lényeg az, hogy társadalmi megvonással büntetik a kilépést vagy a hiba elkövetését. Így a hibás fél teljesen magára marad és senki nem fog vele szóbaállni és mivel világi barátai nem lehetnek ezért világiakkal sem fog tudni egyhamar kapcsolatokat kiépíteni.

Jehova Tanúi szerint ez így etikailag rendben van. Mindenki más szerint nem.

márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 Jégszív ***** válasza:

A Jehova Tanúinál nem lehet beszélgetni a kiközösítettekkel?

Nagy kaland! 😂


Fordított esetben viszont NEM ÉRDEMES!

Hát hogy lehet szót érteni olyannal, akinek az élettel, a világgal kapcsolatos MINDEN TUDÁSÁT egy homályos értelmű karakterhalmaz vezérli? Akinek vallási FANATIZMUSA teljesen kizárja a tapasztalatokon alapuló MEGGYŐZŐDÉST?

márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:

32

"mivel világi barátai nem lehetnek"

Szervusz.

Megkérdezhetem, hogy ez ki mondta neked? Ugyan is nekem is vannak barátaim a világban élő emberekkel.

Erről nem is hallottam, ez egy új hazugság.

márc. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
18%

31


Hogy milyen volt?

Kezdetben szabadnak éreztem magam, még a dohányzásra is visszaszoktam. Aztán ahogy múlt az idő rettenetes bajba kerültem, és nem volt aki segítsen, de még így sem gondoltam, hogy odatartozom, vagy visszakellene mennem.

Pedig vannak világi rokonaim, családom, és tudták, hogy bajba kerültem.

De sajnos nem segítettek, bár nem is kértem segítséget.

Rettenetesen éreztem magam. Boldogtalan voltam, nagyon rosszul éreztem magam. Volt hogy elmentem olyan helyekre, ahol enni adtak. Aztán hírtelen lebegettem, és nyugdíjaztak. 3 hónapig kellett várni az első nyugdíjamra. addig volt egy kedves szomszéd akik néha hoztak át enni.

Rettenetes volt. Aztán honvágyam lett, éreztem, hogy nekem nem itt van a helyem. Boldog voltam a nehézségeim ellenére, most pedig még nehezebb.

Ezért elkezdtem vissza járni. Nem volt kellemes, de láttam a testvéreim arcát, elismerő mosolyukat. Ettől nagyon jól éreztem magam.

amikor ujra aktív tagja lettem a gyülekezetnek, körbe vettek szeretetükkel, támogattak mindenben. Örömömben sírtam.

Még abban is támogattak, hogy a kikapcsolt közüzemi szolgáltatást visszakapcsolják.

Olyan voltam, mint a tékozló fiu, aki hazatért.

Akkor megfogadtam, hogy soha nem fordítok hátat Istenemnek, bármi történjen is, és erősebb lett a hitem mint valaha volt.

A nehézségek maradtak, de nem egyedül cipelem.

márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

35

Amúgy miért közösítettek ki ?

márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
0%

36

Nem volt erkölcsi oka, Én magam fordítottam hátat Istennek.

márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy soha nem mondtam Jehova Tanúiról akkor sem semmit, nem híreszteltem, hogy gonosz aljas emberek. Nem is tartottam annak őket, valamiért nem akartam ott lenni. Ők is tökéletlenek, hibáznak. De másként kezelik ezeket. Ha valaki elront valamit, vállalja a felelősséget, és az ezzel járó fegyelmezést. Majd dolgozik azon, hogy javítson rajta.

Egy alázatos ember elismeri a korlátait, és tudja, hogy a fegyelmezés Istentől azért van, hogy segítsen változni, tanuljon a hibáiból.

(Héberek 12:10, 11) . . .Ő viszont úgy fegyelmez, hogy az a javunkra válik, hogy így mi is szentek legyünk, mint ő. 11 Igaz, abban a pillanatban, amikor fegyelmeznek minket, nem örülünk, hanem fájdalmasnak tartjuk, de utólag az igazságosság békés gyümölcsét termi azoknak, akiket ezáltal képeztek.

(Példabeszédek 3:11, 12) 11 Fiam, ha Jehova fegyelmez, ne utasítsd el, és a feddését ne utáld meg, 12 mert akit szeret Jehova, azt megfegyelmezi, mint apa a fiát, akiben örömét leli.

(Példabeszédek 15:32) 32 Aki nem akarja megfogadni a fegyelmezést, gyűlöli az életét, aki viszont hallgat a feddésre, értelmes lesz.

(Jelenések 3:19) 19 Mindazokat, akiket szeretek, megfeddem és megfegyelmezem. Ezért legyél buzgó, és bánd meg a bűneidet!

márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
51%

Azt én sem mondanám, hogy gonoszok. De, hogy nem ismerik Jézus Krisztust az biztos. Vagy ha valaki igen, akkor azt csecsemőkorban tartják Őket.

Már pedig Krisztussal belekerülünk egy szellemi csatába. A sötét oldal támad bármilyen hitet. Csak Jézussal és a Szent Szellem által megvilágított Igéjével győzhetünk.... Jézus vérével befedve.


Mindeközben folyamatosan élvezzük Isten gondviselését, szeretetét, közösségét.

márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 szp72 ***** válasza:
81%

@ "Akkor is voltak változtatások, amikor valamelyik tanítást idővel helyesen értelmezték."


Valóban voltak tanbeli változások, azaz volt tanbeli fejlődés. Ugyanis voltak vitatható-vitatott és nem vitatható leszögezett tanítások. Ez utóbbiak tagadóit természetesen kiközösítették, míg az előbbiekét nem. Tanbeli fejlődés nem a leszögezett tanítások visszavonását, hanem a korábban még vitathatók leszögezését, vagyis a tovább már nem vitathatóra való átminősítését jelenti.


@ "hanem a szellem által meghozták a vezető apostolok a változtatást"


Természetesen csak azokat a tanításokat szabad leszögezni és nem vitathatóvá nyilvánítani, amelyek tényleg a Szentlélektől azaz Istentől valók és nem emberi kitalálások. Aki pusztán emberi kitalálásokat mások számára kötelezően előír, az becsapja az embereket és súlyosan vétkezik. Ha egy tanításról valamiről egyszert azt állítottam, hogy márpedig az tényleg a Szentlélektől van, akkor azt már nem lehet visszavonni, mert az annak beismerése, hogy mégsem volt a Szentlélektől, vagyis minden jogalapomat elvesztem, hogy a továbbiakban mások számára isteni kinyilatkoztatást közöljek.


@ "és elküldték a rendeleteket a gyülekezeteknek megtartás végett. Ezeket el kellett fogadni és alkalmazni."


Az apostolok éppen mert a Szentlélek vezette őket, nem vontak vissza leszögezett tanításokat, s nem közösítettek ki senkit erősen vitatható emberi vélemények tagadásáért.


@ "Amint láthatjuk, a gyülekezetek nem lázongtak az új rendelet, vagy értelmezés ellen, és nem elszállingóztak, hanem szilárdabbak lettek a hitben, és gyarapodtak számban."


Jehova tanúi azonban nem így működnek. Teljesen vakon engedelmeskednek az Őrtorony legújabb számának. Az az Őrtorony követel magának feltétlen isteni tekintélyt és kötelező hitet, amelyikről számtalanszor bebizonyosodott, hogy nyilvánvaló hülyeségeket állít. Jehova tanúi semmit se tudnak biztosra, csak azt hogy engedelmeskedni kell az Őrtoronynak. Ez az Őrtorony vallás. Vak vezet világtalant tipikus esete.


@ "Így minden gyülekezetnek egységesen az apostolokhoz kellett alkalmazkodnia, mivel Őket a szellem, és Jézus felvigyázta."


Elárulom neked, hogy például Pál apostol a maga korábban nem volt abszolút tekintély az egyházban, hanem nagyon sokan vitatkoztak vele, főleg a zsidó származásúak közül. Pál csak azután lett vitathatatlan tekintély, hogy a pogány származású páli keresztények elsöprő többségbe kerültek a zsidó keresztényekkel szemben. De maga Pál is állítja, hogy nem minden tanítása van az Úrtól, hanem pusztán ez a véleménye, ami szerinte azért hitelt érdemel. Téves tehát azt állítani, hogy mindenki mindenben alkalmazkodott az apostolokhoz. Természetesen a leszögezett alapvető tanításokat senki sem vitathatta, mert azért kiközösítés járt.


@ "Ezt a két embert is kiközösítették, mert hazugságokat terjesztettek a gyülekezetben a feltámadásról."


Természetesen voltak kiközösítések.


@ "Mint láthatod, ez egy fegyelmezés volt, nem pedig kegyetlen érzelmi zsarolás. Ez azt jelenti, hogy nem lehettek tagjai a keresztény gyülekezetnek."


Kiközösítés és kiközösítés között is van különbség. Más az ha valaki nem járhat közösségbe, s más ha valakitől családilag is elhidegülnek. Jehova tanúi érzelmileg is zsarolják a másképp gondolkodókat, s teszik mindezt úgy, hogy saját maguk, a saját vezető testületük sem biztos a saját tanításában.

márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!