Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúinál miért nem...

A Jehova Tanúinál miért nem lehet beszélgetni a kiközösítettekkel?

Figyelt kérdés

Tsak most találtam rá erre a videóra, teljesen ledöbbentett.


https://www.youtube.com/watch?v=OrG-1de9Mvs


Ilyen van? Milyen Isten az, aki ezt elvárja, hogy szakíts a szeretteiddel, ha nem úgy gondolkodnak, mint ahogy a szervezet emberi vezetői elvárják?

Ebbe nem gondolnak bele? Bár a lány arckifejezése mindent megmagyaráz 2:02-nél.



febr. 29. 13:36
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
0%

40

Ez a Te meglátásod, nem vagyunk egyformák, és nem egyformán élünk át eseményeket.

Amíg az egyiknek könnyebb az a másiknak nehezebb.

"voltak tanbeli változások, azaz volt tanbeli fejlődés."

Itt sem új tanítás van, hanem fejlődés. A már meglévő kerül kiigazításra.

Csak egy példa:

Régebben a Bibliában írt "semmi képen nem múlik el az a nemzedék" prófécia lett helyesen értelmezve.

Tehát semmi új nem történt.

márc. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

#41 "a világosság folyton nő"

Ha Jehova Tanúi vezető testülete Jehova szócsöve, ők a kiválasztottak,akkor hogyan lehet, hogy változtatnak a tanaikon? Isten félrevezeti őket?

Ha valóban Isten szavát közvetítik, akkor nem lenne tévedés. AZ isteni kinyilatkoztatás pontos! Nem téved.

márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
18%

42🤦‍♀️

Nem az Isteni kinyilatkoztatás téves, hanem annak megértése van időhöz kötve. Sokszor olvassuk, hogy akik leírták ezeket, azok sem értették.

(Dániel 12:8) 8 Én pedig hallottam, de nem értettem, ezért ezt kérdeztem: „Ó, uram, mi lesz ezeknek a vége?”

(Dániel 12:9) 9 Ő így folytatta: „Menj, Dániel, mert ezeket a szavakat titokban kell tartani, és bepecsételve kell maradniuk a vég idejéig. . .

(Dániel 12:4) 4 Te pedig, Dániel, tartsd titokban ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig. Sokan fognak kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”

Ezeknek a próféciáknak akkor lesz helyes a megértése, amikor eljön az ideje. Mivel kutatni fogják úgy, hogy a teljes Bibliával összhangban legyen. Ezeket pedig megosztják majd a nyáj tagjaival.

márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 szp72 ***** válasza:
69%
Tévedni emberi dolog. Jehova tanú is tévedhetnek, nincs ezzel semmi gond. Gond az, ha isteni igazságként, és kötelező erővel adok elő emberi spekulációkat, mert az hazugság. Szabad különböző időpontokat jósolgatni, szabad a Bibliát értelmezni csak legyen világos, hogy ez csak spekuláció, amit mindenki szabadon elhisz vagy elutasít. Jehova tanúinál azonban ilyen nincs, amit az Őrtorony legújabb száma közöl az a mindenki számára kötelező üdvöthozó igazság, amit ha valaki esetleg megkérdőjelez, nemcsak kiközösítik, hanem emberileg tönkre teszik. Ez nagy gonoszság.
márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
82%
.... Értelmetlen vitatkozni agymosottakkal
márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
0%

"kötelező erővel"

Nem kötelező. De hiába is mondok bármit...Egyébként pedig ebben azt kell figyelembe venni, hogy Isten kiket használ fel, kikre illik a bibliában leírtak. Isten nem fogja váltogatni a kinevezettjeit, ha elsőre nem értenek tisztán mindent. Az Izraelitákhoz is ragaszkodott hosszú évezredeken keresztül, pedig sokszor eltévedtek.

"időpontokat jósolni"

Nincs időpont jóslás, de már ezt is mondtuk kis milliószor. A vádakat mindig ugyan azokra építik, nem tudnak újat kitalálni.

márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

#46

De saját magatokon kívül senki se mondja, hogy ti bármire is kiválasztottak lennétek.

márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
0%

47

Szia

Mint írtam, a Biblia igazol, vagy azonosít.

Az Izraeliták is, saját magukon kívül nem mondták senkire, hogy kiválasztották egy feladatra. Isten szava igazolja a választottakat elsősorban.

Nem embereknek kell igazolni, hanem az ihletett írásoknak.

márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
Az adventistákat is ugyanez a Biblia azonosítja, meg titeket is, hogy van ez? Sőt a karizmatikusok is azt mondják, hogy őket a Biblia azonosítja.
márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

49

Erre csak azt tudom mondani, hogy személyesen győződj meg arról, hogy kire vonatkoznak a leírások. Amelyikről úgy véled, hogy mindenben összhangban van a Bibliával, az lesz a Te meggyőződésed.

Ezt senki nem teheti meg helyetted.

Ez azt jelenti, hogy ami Isten népét kell hogy jellemezze, az utolsó pontig, az a helyes. Ha egy, vagy akár több is eltér,, vagy kimarad, akkor az nem lehet.

márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!