Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúinál miért nem...

A Jehova Tanúinál miért nem lehet beszélgetni a kiközösítettekkel?

Figyelt kérdés

Tsak most találtam rá erre a videóra, teljesen ledöbbentett.


https://www.youtube.com/watch?v=OrG-1de9Mvs


Ilyen van? Milyen Isten az, aki ezt elvárja, hogy szakíts a szeretteiddel, ha nem úgy gondolkodnak, mint ahogy a szervezet emberi vezetői elvárják?

Ebbe nem gondolnak bele? Bár a lány arckifejezése mindent megmagyaráz 2:02-nél.



febr. 29. 13:36
1 2 3 4 5 6
 51/57 SIDLER22 ***** válasza:
100%

34-es:

Onnan veszem, hogy egy közeli Jehova Tanúja rokonom is ilyen. Nem tartja a kapcsolatot szinte egyik rokonával sem és a gyerekkori barátaival is csak minimálisan találkozgat évente talán kétszer.

Ezen kívül a Marci és Zsófitól elkezdve az 1Korintusz 15:33-ig minden azt hajtogatja, hogy ne legyenek világi barátaid vagy csak nagyon minimálisan. Zsófit még egy nyamvadt osztálykirándulásra sem engedték el a szülei, nehogy közelebb kerüljön bárkihez is.

(De amúgy ez is csak egy újabb JT lejáratás. Épp most találtam ki... 🙄)

márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
0%

51

Kedves Sidler

Köszönöm az őszinteségedet.

Ami az ismerősödet illeti, nem vagyunk egyformák. Vannak, akik azért zárkóznak el jobban, mert úgy vélik nem elég erősek, ha nemet kell mondani, mert senkit nem akarnak bántani.

Velem megtörtént, hogy a költözésem után, kedves szomszédom, névnapomra beállított ajándékokkal.

Ez elég kellemetlen, mert mi nem ünneplünk születés, vagy név napot.

Személy szerint pedig nem volt egyszerű elmagyarázni, a nézetemet.

Végül is megértette, Én pedig azóta is néha meglepem kedves ajándékokkal.

ahogy Ő is, és nem köti egy adott naphoz.

Vannak akik bizony megsértődnek ezen. Ilyen tapasztalatom is van.

Ami pedig a Marcis videót illeti, azért érdemes mélyebben belegondolni, hogy milyen kellemetlenséget kerültek el ezzel a szülők, ami épen szárnyait bontogató gyermekük életében megtörténhetett volna.

Egy gyermeknek pedig nincs akkora tapasztalata, hogy megvédje magát.

Illetve nem minden gyermek talpra esett ilyen helyzetekben.

Az a 1korintus 15:33 ra is vonatkozik.

Az eszes meglátja a bajt és elmenekül, a buták maradnak, és károkat szenvednek, ahogy Salamon is leírta:

(Példabeszédek 22:3) 3 Eszes az, aki látja a bajt, és elrejtőzik, a tapasztalatlanok viszont mennek tovább, és elszenvedik a büntetést.

márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
18%

2Ján 1:9 Aki félrelép és nem marad meg a Krisztus tudománya mellett, annak egynek sincs Istene. Aki megmarad a Krisztus tudománya mellett, mind az Atya, mind a Fiú az övé.

2Ján 1:10 Ha valaki elmegy hozzátok és nem ezt a tudományt viszi, ne fogadjátok azt be házatokba, és azt ne köszöntsétek;

2Ján 1:11 Mert aki köszönti azt, részes annak gonosz cselekedeteiben.


Ha valaki szellemileg romboló hatású egy hívőre, szíve joga, hogy ne tartson vele kapcsolatot, különösen szellemi értelemben. De attól még a családi kapcsolat fennáll, és aki rászorul a segítségre, azt segíteni kell.

Gal 6:10 Annakokáért míg időnk van, cselekedjünk jót mindenekkel, kiváltképpen pedig a mi hitünknek cselédeivel.

Jak 1:27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, [és] szeplő nélkül megtartani magát e világtól.

(Meg azoknak a szellemiségétől is, akik rombolják szentség szellemiségét).

Gal 5:9 Kis kovász az egész tésztát megkeleszti.

Máté 16:6 Jézus pedig monda nékik: Vigyázzatok és őrizkedjetek a farizeusok és sadduceusok kovászától.

Máté 16:11 Hogyan nem értitek, hogy nem kenyérről mondtam néktek, hogy őrizkedjetek a farizeusok és sadduceusok kovászától!?

Máté 16:12 Ekkor értették meg, hogy nem arról szólott, hogy a kenyér kovászától, hanem hogy a farizeusok és sadduceusok tudományától őrizkedjenek.


Tehát lehetett egy kereszténynek farizeus a családtagja, nyilván a szellemi kapcsolatot megtagadta vele, de ha mondjuk az apja volt vagy az anyja, és fizikai segítségre szorult, azt nem tagadta meg tőle.


Márk 7:10 Mert Mózes azt mondotta: Tiszteld atyádat és anyádat. És: Aki atyját vagy anyját szidalmazza, halállal haljon meg.

Márk 7:11 Ti pedig azt mondjátok: Ha valaki ezt mondja atyjának vagy anyjának: Korbán (azaz: templomi ajándék) az, amivel megsegíthetnélek:

Márk 7:12 Úgy már nem engeditek, hogy az atyjával vagy anyjával valami jót tegyen,

Márk 7:13 Eltörölvén az Isten beszédét a ti rendelésetekkel, amelyet rendeltetek; és sok effélét is cselekesztek.

márc. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
37%
Ehhez csak annyit, hogy ha a családban nagy bajba kerül valaki, és ki van közösítve, akkor tévedés, hogy kell hagyni szenvedni.
márc. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

Jehova tanúit szeretném megkérni, hogy, amit most írok, arra ne reflektáljanak (milliószor hallottam már pontosan ugyanazt), hanem tudják be minden szavát alaptalan hazugságnak, amit én (aki egyébként a sátán első számú szócsöve vagyok) írok, hogy mindenkit eltávolítsak az igazságtól. Előre is köszönöm.

Primo, a Jehova tanúi egy szekta; majdnem az összes módszer ráillik, amiket a szekták módszereiként neveznek. Erről már írtam egy csomószor, keressetek vissza.

Először is, akit rávesznek, hogy jöjjön el hozzájuk; annak a legjobb arcukat mutatják. Elkezd járni a királyságtermükbe, és azt tapasztalja, hogy milyen jó evangéliumi szeretetközösség van itt. Aztán ez a közösség szépen lassan, lépésről lépésre ráveszi, hogy szüntesse meg a legtöbb tévelygővel való kapcsolatát, adományozzon, győzze meg magát az aktuális ördögtornyos tanításról. És, ha elhagyod az Ördögtornyot, akkor ez a közösség, ami ugye a legfőbb szeretetforrásod, az is elhagy.

Rombolás mindenütt, ahova a JW beteszi a lábát! Tudok olyan családról, ahol pont ez a szervezet tette azt tönkre, és még rengeteg baráti kapcsolatról, párkapcsolatból. És ez a fő ok, ami miatt ellene vagyok a JW-nek; nem az eretnekségeik és a kizsákmányolás.

márc. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Nincs időpont jóslás, de már ezt is mondtuk kis milliószor."


Ezt nem nagyon értem. Aki egy kicsit is tanulmányozta Jehova tanúi történelmét az tudhatja, hogy armaggedon idejét már számos évszámmal megjövendöltek, pontosabban kiszámolták a Bibliából.


Például építettek egy villát Ábrahámnak is. De mivel Ábrahám nem támadt fel a várt idôpontra, ezért az Ôrtorony elnöke volt kénytelen oda költözni.

márc. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 Borzas_amobabajusz ***** válasza:
54: gyereket is ki szoktatok közösíteni. Akinek a legnagyobb szüksége ebben a korban a biztos szülői támasz, mégis a mocskos ördögtorony azt ajánlja, hogy ha a kiskorú gyermek helytelenül viselkedett és ki lett közösítve, akkor hogy észhez térjen, a napi ellátáson túl ne kapjon más szülői törődést.
márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!