Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúinál miért nem...

A Jehova Tanúinál miért nem lehet beszélgetni a kiközösítettekkel?

Figyelt kérdés

Tsak most találtam rá erre a videóra, teljesen ledöbbentett.


https://www.youtube.com/watch?v=OrG-1de9Mvs


Ilyen van? Milyen Isten az, aki ezt elvárja, hogy szakíts a szeretteiddel, ha nem úgy gondolkodnak, mint ahogy a szervezet emberi vezetői elvárják?

Ebbe nem gondolnak bele? Bár a lány arckifejezése mindent megmagyaráz 2:02-nél.



febr. 29. 13:36
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:

#20


Akkor legközelebb csak azt írd bele ami ráillik, mert aki nem ért ehhez az azt a következést vonja le, hogyha nem viselkedsz akkor addig vernek egy pincében ameddig meg nem gondolod magad és onnantól a pénzed is az egyház kezeli.


A kiközösített semmilyen külső (nem valláson belüli) kapcsolattól nincs elszigetelve


Szóval szerinted ha egy gyereket leszid az apja akkor igazából bántalmazza.

Bár ezen nem nagyon fogunk kieggyezni szerintem. Te szerinted az apa agyonveri a gyereket, szerintem meg csak elbeszélget vele. Más szűrön nézzük az esetet

febr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 szp72 ***** válasza:
51%

Ha valakit súlyos bűnei miatt kiközösítenek, azt még megértem. Ez valóban értelmes figyelmeztetés. De ilyen radikálisan megbüntetni azt, aki egyszerűen csak nem tudja tovább elhinni az Őrtorony újabb és újabb megvilágosodásait, az azért elég felháborító.


Jehova tanúinak mint hallom nincsennek dogmái, nincsennek leszögezett tanításai, hanem bevallottan nem tévedhetetlenek, s a vezető testület bármikor bármit megváltoztathat. Egyetlen dogma van: elfogadni az Őrtorony legújabb számát, s ha nem fogadod el a legújabb megvilágosodást, akkor súlyos büntetést kapsz.

febr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
42%

22

Szervusz

Kérlek figyeld meg az első keresztények idejében történt eseményeket.

Akkor is voltak változtatások, amikor valamelyik tanítást idővel helyesen értelmezték. Nem hagyták annyiban, vagy úgy, hanem a szellem által meghozták a vezető apostolok a változtatást, és elküldték a rendeleteket a gyülekezeteknek megtartás végett. Ezeket el kellett fogadni és alkalmazni.

Akkor az apostolok voltak a vezető testület.

(Cselekedetek 16:4, 5) 4 És amint átutaztak a városokon, átadták az ottaniaknak megtartás végett a rendeleteket, amelyeket a Jeruzsálemben levő apostolok és vének hoztak. 5 Így a gyülekezetek bizony továbbra is szilárdultak a hitben, és napról napra gyarapodtak számban.

Amint láthatjuk, a gyülekezetek nem lázongtak az új rendelet, vagy értelmezés ellen, és nem elszállingóztak, hanem szilárdabbak lettek a hitben, és gyarapodtak számban.


Ha valamilyen tanítást nem értettek, akkor ezeket a kérdéseket az apostolok elé vitték, és ők határoztak a változtatáson, értelmezésen.

Nem pedig a gyülekezet egyes tagjai. Így minden gyülekezetnek egységesen az apostolokhoz kellett alkalmazkodnia, mivel Őket a szellem, és Jézus felvigyázta.

Sehol nem olvassuk, hogy a gyülekezet tagjainak külön külön Jézus személyesen értelmezte, vagy sugalmazta. Ezt az apostolokra bízta, akik minden gyülekezetnek leveleket küldtek.

Ellenben miértelme volna annak a próféciának, hogy Jézus hű és értelmes emberekre bizza a szellemiek kiosztását, az utolsó napokban.


akkor is megtörténtek, hogy némelyek feldulták mások hitét, mert elkezdtek olyanokat híresztelni a gyülekezetben, ami hazugság volt.

PL:

(2Timóteusz 2:16–18) 16 Kerüld azonban az üres beszédet, mely sérti azt, ami szent, mert az ilyen beszéd egyre istentelenebb viselkedéshez vezet, 17 és úgy fog terjedni, akár az üszkösödés. Himéneusz és Filétusz is ilyen beszédet terjeszt. 18 Ezek az emberek azt mondják, hogy a feltámadás már megtörtént, amivel eltérnek az igazságtól, és feldúlják némelyek hitét.


Ezt a két embert is kiközösítették, mert hazugságokat terjesztettek a gyülekezetben a feltámadásról.

(1Timóteusz 1:19, 20) . . .. 20 Közéjük tartozik Himéneusz és Alexander, én pedig átadtam őket Sátánnak, hogy a fegyelmezésből megtanulják, hogy ne káromolják Istent.

Mint láthatod, ez egy fegyelmezés volt, nem pedig kegyetlen érzelmi zsarolás.

Ez azt jelenti, hogy nem lehettek tagjai a keresztény gyülekezetnek.

febr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
81%

Hiszen ha semmi bűnt nem követ el a tanú csak kilép, akkor se szólnak hozzá. A saját családja sem!


Ha a szereteidet vissza akarod kapni akkor tanúnak kell lenned. Érzelmi zsarolás! Hol a szabad akarat?


Ezt magyarázd meg! Ismerősöm kilépett levegőnek nézik! Sosem voltak a barátai!

márc. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:

Ja, miért nem a Károli-féle Bibliát használjárok? Miért az újvilágot?


Úgy van ferdítve ahogy a testület akarja.

Példa: Bizony mondom neked ma, velem leszel a paradicsomban.


Szerintük ma mondja Jézus. Nem ma lesz vele a paradicsomban. Áttették a vesszőt mert szerintük még senki nem mehetett a paradicsomba.

márc. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
0%

Így helyes: Bizony mondom neked, ma velem leszel a paradicaomban!


Ha ma mondja, minek mondaná hogy ma mondom?


Ismerős nektek ez kedves Tanúk?



Úgyse láttok, mert manipuláltak.


Amikor tanítanak mindent 2x mondanak el, ismételnek, sulykolnak. Átmossák az agyat

márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
18%

25


Kedves válasoló.

Kérlek gondolkozz el azon, hogy Jézus hogyan lehetett volna az nap a paradicsomban, amikor 3 napig halott állapotban volt.

Utána sem lett a paradicsomban, mivel még a mai napig sincs paradicsomi állapot a földön.

Amikor a Károli fordítást használtuk, ugyan ezt mondtuk.

Ugyanakkor a görögben nincs vessző, ezért Károli, önkényesen tette a vesszőt a ma kifejezés után.

Egyébként a "ma" kifejezés, olyan kifejezésből származik, amit fordíthattak volna "most" szónak is. Az az, abban a pillanatban tett ígéretre vonatkozik.

márc. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
0%

24


Szervusz-

Nincs mit magyarázni, elmondtam a hozzászólásomban. Amikor tanulmányozott, tisztában volt azzal, hogy mivel jár a kiközösítés, még is elfogadta. Tehát nem tudatlnaul keresztelkedett meg. Most pedig hirtelen, hogy vele történt meg, máris ellenünk használja, addig egyetértett vele.


Ezt magyarázd meg, miért tesz valaki ilyet?

márc. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

28


Amikor Te személyesen megéled a kiközösítést, akkor majd gyere vissza és meséld el hogyan élted meg.

Azt is alig bírod elviselni, hogy "vádolják" a Jehova tanúit.

márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
0%

29

Megéltem, saját akaratomból mentem el, és saját akaratomból jöttem vissza.

Nincsenek rokonaim a gyülekezetben, tehát, még azt sem mondhatom, hogy a családomat akartam visszakapni.

márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!