Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bármilyen vallású emberek,...

Bármilyen vallású emberek, milyen érzés nektek találkozni Istennel? Pl. ima közben. (Vallást is írjatok!)

Figyelt kérdés

Velem egyszer történt ilyen, nagyon furcsa és kellemetlen volt.

Innentől sztori jön. Nem lényeges, de ha érdekel, tovább olvashatsz.


Vallástalan vagyok. Ezalatt azt értem, hogy semmilyen vallást, egyházat nem követek. Nem vagyok ateista, nem tagadom Istent. Viszont ő nem igazán érdekel.


Pár napja azt érzem, hogy Isten azt akarja, szólítsam meg imában. Eleinte nem akartam, nem vagyok vallásos. Végül tegnap este megadtam magam. Elvégre, mit veszítek vele? Jó, legyen, megszólítom.


Összetettem a kezem, most Istennel fogok beszélni. Valahogy úgy is lett. Isten előtt voltam. Legalábbis a lelkem, én továbbra is ültem az ágy szélén. De a lelkem Isten előtt volt, és nagyon fura érzések fogtak el. Úgy éreztem, végtelenül megaláztam magam. Mint egy "kis izé", voltam ott, ő pedig hatalmasabb mindennél. Ez volt a legmeghatározóbb érzés.

De volt még valami más, valami kellemes, amit nem tudok szavakkal leírni. Nem tudom, miféle érzés.

De végül szavak nélkül otthagytam. Hangsúlyosabb volt a már említett megalázottság, én ezt nem akarom. Szóval nekem ez ennyi volt.


Fiatalabb koromban katolikus voltam, volt pár év, amikor nagyon vallásos voltam. Akkor mennyire örültem volna egy ilyen találkozásnak! A mai énem már nem ugyanolyan.



márc. 9. 17:09
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
15%

Nincs ilyen, tapasztalatom szerint ez pszichiátriai betegség jele. Mármint nem én voltam a beteg, hanem "akit tapasztaltam".

Nincs természetfeletti csatorna, fizika van, ezek csak fantazmagóriák.

Szakemberhez kell fordulni, mint például pszichiáterhez.

márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Egyszerre megható, ugyanakkor felemelő.

Hiszen a világegyetem szuverén uralkodójával beszélgetünk.

Ez nem megalázó, hiszen Ő sem alázkodik meg, hanem alázatosan lehajol hozzánk és kérlel bennünket, hogy legyünk a családja.

Nagyon szeret bennünket, ezért sokat tesz értünk. Így Én is nagyon szeretem, és hálás vagyok neki mindenért.

Nyilván való, hogy hozzá képest egy kis "porszemcsék" vagyunk, de nem akarja éreztetni velünk.

Sőt kéri, hogy rendszeresen beszélgessünk vele. Kérjünk tanácsot, vagy mondjuk el a bánatainkat, örömeinket. S persze hálát, köszönetet is illik neki mondani.

márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Jézusról mi a hited? Ki számodra ?
márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon pozitív. Egy borzalmasan stresszes időszakban, amikor este elaludni sem bírtam, mert görcsös fájdalmak voltak a gyomromban az idegtől, imádkoztam, hogy segítsen legalább elaludni. Hihetetlenül megnyugtató, kellemes, meleg érzés öntött el, a fájdalmaim megszűntek. Ekkor éreztem a legerősebben a jelenlétét, a támogatását.
márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Katolikus vagyok, többször volt olyan, hogy ima közben "megérintett" Jézus. Különösen intenzív érzés volt néha szentségimádás közben, de tapasztaltam már Eucharisztia vételekor is (szentáldozás).


Azt írod, hogy katolikus voltál, én azt mondom, hogy még most is az vagy, ne félj Istenhez közeledni, mindig tárt karokkal vár és fogad vissza.

márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5# Persze azt tegyük hozzá, hogy nem érdekli katolikus vagy. A szívedet vizsgálja.
márc. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

#6

A kérdezőt viszont érdekli:

"Vallást is írjatok!"

S ő írta ki a kérdést.


Tegyük hozzá...

márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Istennel beszélni, hozzá imádkozni mindig csodálatos, felemelő érzés. Boldogság és szeretet jár át.

Nem lehet, hogy inkább lelkiismeret furdalásod van tudat alatt, amiért "elhagytad" Istent?

Én nem vagyok keresztény, régen még ateista is voltam, majd elkezdtem érezni Istent a természetben. Nem akarom túldefiniálni a hitet, és toleráns vagyok mások hitével szemben.

márc. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!