Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért igyekeznek téríteni a...

Miért igyekeznek téríteni a keresztények olyan országokban is, ahol más az uralkodó vallás és hitvilág?

Figyelt kérdés

márc. 17. 20:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
21%

9

"ettől függetlenül nem fog sikerülni az országot keresztény hitre téríteni, Jehova tanúi hitre meg pláne nem. "


Én nem is mondtam, hogy mindenki keresztény életet fog élni.

Akkor Jézus szavai hamisnak bizonyulnának:

(Máté 7:13, 14) . . .. 14 Ellenben a szűk kapu és a keskeny út az életre visz, és kevesen találják meg azt.

márc. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

Én meg világosan megkülönböztettem a keresztény hitet a Jehova tanúi hittől. Bár identitásotok az, hogy ti vagytok a kereszténység, a többi egyház meg Babilon, de valójában ti nem vagytok keresztények, hanem attól eltérő extrém, egyedi nézeteket vallotok.

De végső soron mindegy. Mert Japán sem rátok, sem a keresztényekre nem kíváncsi.

márc. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
81%

10#

Az egy dolog, hogy minek tartjátok magatokat, de Jézus Krisztus kinek tart Titeket ?

Őt nem tartjátok Istennek....no ezért nem vagytok keresztények.

A keresztények Istene Jézus Krisztus a Messiás.

márc. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
44%

11#

Nem Jézus szavai hamisak, hanem Te vagy hamis. Nincs bizonyságod arról, hogyan mentél át a keskeny kapun. Azt sem tudod, hogy mi az...

márc. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%

12


"ti vagytok a kereszténység, "

Nem, ez tévedés. Mi keresztények vagyunk, nem A kereszténység.

A kereszténységben bárki vallhatja magát kereszténynek, Jehova Tanúinál nem.

Azt pedig, hogy kik tartoznak a hamis vallás világbirodalmába, azt a Biblia, vagy is maga Isten határozza meg. Le íratta az azokra vonatkozó jelzőket, amik rájuk vonatkoznak.

Talán ha lennél szíves elolvasni, bár akkor sem biztos, hogy látnád, miről lehet felismerni Őket.

"egyedi nézeteket vallotok."

Ez azért tűnik egyedinek, amiért Jézus tanítását is annak nézték mert eltért az addig megszokottól. Az Isten imádatától eltért vallások tagjait, Jézus vissza szeretné terelni az eredeti medrébe.

márc. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

13

"Jézus Krisztus kinek tart Titeket ?"

A Biblia szerint Jézus, nem vallások sokféleségében terelgeti a juhait, hanem egy egységes tanításban. Ő nem káoszt támogat, hanem egységet, ahogy az Atyja sem vallások egyéni tagjait vezette, más imádatban, tanításban.


Hogy Jézus kinek tart bennünket, azt az írások alapján lehet megválaszolni. Ha megfelel Jézus által vázolt azonosító jelét kimutatóknak, akkor miért is utasítana el? Miközben mások, akik pedig nem felelnek meg ezeknek az elvárásoknak, még is gondolhatják azt, hogy Őket Jézus elfogadja.

márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

14

"keskeny kapun. Azt sem tudod, hogy mi az..."


Miért ne tudhatnám?

A Biblia alapján a keskeny úton nagyon kevesen járnak, mert nem mindegy milyen életet élnek, és milyen imádatot mutatnak be Istennek. A tágas út népszerű, mivel könnyű rajta haladni. Sajnos sokan követik a tömeget, és ezt az utat választják. Sokak szerint minden vallás Istenhez vezet, csak különböző utakon, ezt pedig maga Jézus eleve megcáfolta ezzel a szavaival.

Egy Kapu, egy keskeny út, nem pedig különböző utak.

Csupán néhányan választják a keskeny utat, hogy Isten törvényei és alapelvei irányítsák az életüket, felkészültek arra, hogy küzdjenek a meg nem engedett vágyak ellen, a társaktól jövő nyomás ellen, és a gúnyolódástól való félelem ellen, amely az életútjuk miatt érheti őket

(1Péter 4:3, 4) . . .. 4 Mivel már nem tartotok velük, egyre mélyebbre süllyedve a züllöttségben, össze vannak zavarodva, és becsmérlően beszélnek rólatok.

Megalkuvás nélkül kell ezt az utat járni.


A hamis vallások nem szeretik az embereket, olyasmibe is belefolynak, amit Jézus nem engedélyezett. Erről beszél a Jelenések könyve, sok sok vér is tapad a kezükhöz.

A széles úton, járók elnézők önmagukkal szemben, a testi gondolkodásnak és életmódnak adják át magukat, és nem akarnak mások lenni. Nem Istenhez és az azt vezető egységhez tartozni.

márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

#15


"Talán ha lennél szíves elolvasni, bár akkor sem biztos, hogy látnád, miről lehet felismerni Őket."


Kedves Tanú!


A Bibliát jobban ismerem nálad, tekintve, hogy én veled ellentétben a szószékről prédikáltam róla, kommentárt írtam hozzá, vezettem bibliakört, számos, az egykori felekezetemen kívüli forrást használhattam, ráadáaul nálunk nem az volt mint nálatok, hogy csak azt kell visszamondanom, ami a felekezet tanítása. Hanem lehettek egyedi gondolataim is egy bizonyos szintig. Még akkor is, amikor a tiszavidéki egyházterület elnöke volt velem szemben, és csak én nem értettem egyet valamivel...

Szóval én meg ezt mondom neked: ha lennél szíves a jw.org-on túli forrásokat is használni, úgy, hogy félreteszed azt a nézetet, hogy csak az Őrtorony Társulat az, amely "szellemi táplálékot" nyújt, akkor (talán) előtted is világossá válna, hogy amiben hiszel, az nem isteni üzenet, hanem csak egy értelmezés a sok közül, ami ráadásul téves is.


"Ez azért tűnik egyedinek, amiért Jézus tanítását is annak nézték mert eltért az addig megszokottól."


>Akkor ennyi erővel a gnosztikus kereszténységet is simán elővehetik a hívek, hiszen az is egyedi volt. Azért, mert valami undeground, még nem biztos, hogy helyes.


Mindazonáltal nekem mindegy, hogy miben hiszel.

Csak ahogy neked jogod van meghatározni, hogy mi a saját identitásod, úgy nekem is jogom van meghatározni, hogy mit gondolok a vallásokról. Ez bárkire igaz.

Ha azt mondom a pl. a hinduizmusra, hogy fikció, akkor akkor egy hindu hívőnek ezt tiszeletben kell tartani, ahogyan én is tiszteletben tartom a hitét.

Remélem, értjük egymást.

márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
47%

17


Mondom, hogy nem tudod.


Jézus Krisztus a kapu.


János 10:9

Igen, én vagyok a kapu, ezért aki rajtam keresztül megy be, az biztonságban lesz, szabadon járhat ki és be, és jó legelőt talál.


JW fordítás

7 Jézus ezért így folytatta: „Teljesen biztosak lehettek benne, hogy én vagyok az ajtó a juhok számára.f 8 Mindazok, akik jöttek, és azt állították magukról, hogy ők én vagyok, tolvajok és rablók, de nem figyeltek rájuk a juhok. 9 Én vagyok az ajtó. Aki rajtam keresztül lép be, megmenekül, ki-be jár, és legelőt talál.



Amikor átmész ezen a kapun, a jó Pásztor kezei között, arról kellene egy saját személyes sztorid, ahogy Te megélted.

Na, ilyened nincs . Kb. mint a farizeusok, tudták azok is Isten dolgait csak Jézus nem foglalkozott Velük. Akik telve vannak magukkal azok így járnak.


Isten csak azokat elégíti meg, aki töredelmes szívű és rettegi az Ő beszédét ...akik szomjuhozzák az Igazságot, Jézus Krisztust.


Ézsaiás 66:2

Hiszen mindezeket kezem csinálta, így álltak elõ mindezek; így szól az Úr. Hanem erre tekintek én, a ki szegény és megtörött lelkû, és a ki beszédemet rettegi.


6 Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert õk megelégíttetnek


Megoltottátok a Szent Szellem tevékenységét, kivetetek a Bibliából, az evangéliumokból és Jézus Krisztus Istenségét sem ismeritek el.

Fogalmatok nincs Isten kegyelméről és a kereszt erejéről.

Na ezt jövő héten is leírom, ha kell, mert ennyi erővel Istenien is gondolkodhatnátok, főleg Jézus Krisztusról.

Az Atya gyönyörködött Benne, nem mondta, hogy Te ne tedd.

márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:
55%

#10

Ti azt tartjátok magatokról, hogy keresztények vagytok. Ezzel pont ugyanaz a bajom, mint azzal, aki nőnek tartja magát, pedig férfi. Attól még nem lesz az; ti sem lesztek attól keresztények.

Tudom, mindenki más a Babilon meg a többi, milliószor hallottam már; és csak ti vagytok Krisztus követői bla-bla-bla...

Keresztény az, aki a SZENTHÁROMSÁG NEVÉRE keresztel és elfogadja az APOSTOLI hitvallást. Egyike sem igaz a jehovásokra.

A rágalmaidra inkább nem reagálok.

márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!