Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért igyekeznek téríteni a...

Miért igyekeznek téríteni a keresztények olyan országokban is, ahol más az uralkodó vallás és hitvilág?

Figyelt kérdés

márc. 17. 20:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"A Biblia szerint Jézus, nem vallások sokféleségében terelgeti a juhait"

Igen, és a Jehova tanúi nevű szervezet is egy a vallási sokféleség közül, sőt még két kiszakadt felekezete is van nekik, az egyik ilyent igazhitű Jehova tanúinak nevezik.

márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 KZitus ***** válasza:

#13

"Őt nem tartjátok Istennek....no ezért nem vagytok keresztények.

A keresztények Istene Jézus Krisztus a Messiás."


Isten kedves válasza számodra is, mint ahogyan számunkra is: "Isten éppen ezért magasabb állásba emelte, és kedvesen megadta neki a nevet, amely minden más név felett áll, hogy Jézus nevében minden térd meghajoljon, az égben levőké, a földön levőké és a föld alatt levőké, és minden nyelv nyíltan megvallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atyának, Istennek a dicsőségére." Filippi 2:9-11

márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Zitus a Te térded lehet, hogy meghajolt, de a Jehova tanúié nem igazán. Nem Őt imádják, sőt nem is fogadják el Istenüknek.

Te, hogy állsz ezzel....vagy a JW tanításai a mérvadóak ?

márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Lukács 7.

41 Jézus így folytatta: „Volt egy hitelező, és annak két adósa. Egyikük ötszáz ezüstpénzzel tartozott, a másik ötvennel. 42 Mivel egyik sem tudta megadni, a hitelező mindkettőjüknek nagylelkűen elengedte az adósságát. A kettő közül vajon melyik szereti jobban a hitelezőt?”


43 Simon így válaszolt: „Gondolom, az, akinek nagyobb adósságot engedett el.”


„Igazad van!” — mondta Jézus. 44 Majd az asszony felé fordulva így folytatta: „Látod ezt az asszonyt? Eljöttem a házadba, de nem kínáltál vizet, hogy a poros lábamat megmossam. Ő pedig a könnyeivel mosta, és a hajával törölte meg a lábam. 45 Te nem üdvözöltél csókkal, ő pedig amióta csak megérkeztem, szüntelenül a lábamat csókolgatja. 46 Te nem kented meg a fejemet olajjal. Ő pedig a lábamat kente meg illatos olajjal. 47 Mondom neked, hogy ennek az asszonynak a bűneit — bármilyen sok is volt — megbocsátották. Ezt abból láthatod, hogy mennyire szeret engem! Akinek csak kevés bűnét bocsátották meg, az kevésbé szeret.”


48 Ezután az asszonyhoz fordult: „Meg vannak bocsátva a bűneid!”


49 Akik vele együtt vacsoráztak, ezt gondolták: „Kicsoda ez? Azt képzeli, hogy megbocsáthatja valakinek a bűneit?”


50 Végül Jézus ezt mondta az asszonynak: „A hited megmentett téged, menj békességgel!”

márc. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Aki térít, az nem keresztény.

A keresztények elviszik Jézus örömhírét a világ minden részére. Terjesztik az ismeretet. Aki akarja elfogadja, aki meg nem, az nem.


Ennek így kell működnie. Ennyit tesznek a keresztények. Ennyit kért tőlünk Jézus. Meséljük el, a világnak a történetét. Így született meg a Biblia. A Bibliában pedig lehető legátfogóbban benne van az örömhír töviről hegyire a kezdettől a végig.


És hogy miért akarják a keresztények ezt az ismeretet terjeszteni? Mert kincset találtak, amit szívesen megosztanának mindenkivel. Mert amikor rájön az ember, hogy a végtelen megérinthető, akkor azt szívesen megosztja bárkivel, hiszen a végtelenül osztható, akkor is végtelen marad.


Azok akarják terjeszteni Jézus ismeretét, akiknek segített akkor, amikor már senki más nem segíthetett. Még ha csak 201 év múlva jut valakinek eszébe Jézus élete legkeményebb pillanatában , akkor is megéri, hiszen Jézus vígaszt adhat valakinek, akinek más már nem tud.

márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ezékiel 39:27

Mert visszahozom őket a népek közül, összegyűjtöm őket ellenségeik földjéről. Sok nép szeme láttára általuk bizonyítom be, hogy szent vagyok!


Ezékiel 39:28

Megértik akkor mind, és elismerik, hogy én vagyok Istenük, az Örökkévaló, aki száműztem őket a népek közé, de ismét össze is gyűjtöm őket földjükön. Senkit közülük többé ott nem hagyok!

márc. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!