Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszek Istenben? Mivel nen...

Hiszek Istenben? Mivel nen értesz egyet a katolikus egyházban?

Figyelt kérdés
Majd én is leírom...

márc. 28. 12:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem, és mi köze az egyháznak az istenhez?
márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 kürtőskalácska ***** válasza:
74%

Nem tudjuk hogy hiszel-e.

(Nézd meg mit írtál.)

"Hiszek Istenben?"

márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%
A cölibátussal.
márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Igen hiszek Istenben és igen, római katolikus keresztény vagyok.

"Hiszem és vallom, szeretem és élem,

Amit az Egyház hinni ád elébem.

Ebben a hitben élek és halok:

Katolikus vagyok."

márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 kürtőskalácska ***** válasza:
100%

2- es vagyok

Én hiszek.

márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Potyondi Gergely ***** válasza:
75%

Hiszek Istenben.


Vannak dolgok, amikben nem teljesen értek egyet, de van rá esély, hogy én gondolom rosszul, és ha tényleg én gondolom rosszul és megosztanám másokkal, akkor nagyon súlyos bűnt követnék el Isten Egyháza ellen.


Annyit talán elmondhatok, hogy szerintem a bűnök elleni harcot sokkal komolyabban kell venni.

A bűnökhöz nem szabad úgy hozzá állni, hogy gyónás után ott folytatom, ahol abbahagytam.


Hiszek a tisztítótűz létezésében, de arra kell törekednünk, hogy halálunk után egyből a mennybe jussunk.

márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Potyondi Gergely ***** válasza:
82%
Természetesen a katolikusok egy jelentős része tényleg komolyan veszi a bűnök elleni harcot. Nem mindenki szokta a meggyónt bűnöket folytatni.
márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Jégszív ***** válasza:

1.

Valahol már kifejtettem, de a válaszom itt is megállja a helyét.

Tudományos megközelítéssel holmi isten létét (egyelőre) sem IGAZOLNI, sem CÁFOLNI nem lehet. Ezért nem tudom, létezik-e vagy sem, és már NEM IS ÉRDEKEL.

De ilyen "elbazilikázott" világot a maga könyörtelen törvényeivel, igazságtalanságával JÓ isten nem teremt, az hétszentség!


"Bölcsességéről" annyit:

Milyen bölcsesség az, ahol önmagát csak a HIT zavaros félremagyarázható képzeteivel engedi megismerni a TUDOMÁNYOS TAPASZTALATOK helyett!? (Hab a tortán: És ezt a világ népeinek számtalan változatában, hogy "szent nevében" az emberi biomassza gátlástalanul gyilkolja, gyötörje egymást)


2.

Hatékony segítőtársa az ember által kiagyalt "BŰN" nevezetű ungabunga.


„Minden olyasmi, ami szembe helyezkedik Isten elhatározásával,... ami tönkreteszi egy személy ISTENNEL ÁPOLT kapcsolatát.”

Kis különbségekkel ebben a véleményben rengeteg felekezet osztozik. Csakhogy ez egy BAROMSÁG!

Legfőképp azért, mert az embernek csak és kizárólag istennel szembeni kapcsolatára koncentrál! (És abba még bele se mentünk, hogy létezik-e egyáltalán vagy sem…) Ember és ember viszonyáról TUDOMÁST SEM VESZ! (Jó, ismerem a Tízparancsolatot)

Az a bűn, amiről a vallások papolnak, szerintem NEM IS LÉTEZIK!


Mielőtt nekem esnétek, tisztázom:

Van viszont

- gondolattal, szóval, tettel, és mulasztással végrehajtott

- emberi TEVÉKENYSÉG,

- amely bárki, bármi (önmaga, embertársai, élő és élettelen környezete) hasznára vagy ELLENE IRÁNYUL. Összetett, BONYOLULT dolog! Már csak azért is, mert ugyanaz a cselekedet lehet valaki hasznára, de más ellenére is.

Ez viszont független attól, hogy ezt

– tudatosan,

– kényszer hatására,*

– vagy gondatlanságból* követi el bárki.

* (talán a megítélése lehet más!)


Megítélésén nem változtat, de nagyban befolyásolja:

- A nagyobb társadalmi, szűkebb hozzátartozói KÖRNYEZET,

- a TÁRSADALMI EGYÉNI szükségszerűség,

- az IMMORÁLIS, AMORÁLIS személyiség (tessék, guglizzatok!)

- az egyén jellemrajza, mentális állapota


Sokakkal vitatkoztam – és fogok is! – az emberi SZABAD AKARATRÓL ami NEM LÉTEZIK. Amit a vallásosak annak neveznek, az egy katekizált óvodás szintű dogma, amit inkább nem is idézek. Szabad akaratnak én azt nevezném, ha az ember

– maga dönthetné el mikor, hova, milyen körülmények közé SZÜLETIK és ott ÉL

– Cselekedetei előtt szabad döntési helyzetben van,

– Előre láthatja tettei KÖVETKEZMÉNYÉT!

– Nem nehéz belátni, hogy ennek a hiánya nagyban befolyásolja egymáshoz, környezethez (istenhez?) való viszonyunkat!


Látjátok feleim szemetekkel,

ezek nem is olyan egyszerű dolgok! (Gondolkodó) ember legyen a talpán, aki ezek közt kiigazodik...

márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Potyondi Gergely ***** válasza:
52%

8-as:

Nem értek egyet!

márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Hiszek Istenben.


Mindent elutasítok, aminek emberek által bevezetett hagyományai, szokásai vannak, keveredve más vallásokkal.

Kizárólag az Isten szavában írtakat fogadom el.

márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!