Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszek Istenben? Mivel nen...

Hiszek Istenben? Mivel nen értesz egyet a katolikus egyházban?

Figyelt kérdés
Majd én is leírom...

márc. 28. 12:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Én hiszek Őbenne. A cölibátussal, a szentekkel, és a csak hagyományból templomba járókkal (elég sok ilyen katolikust ismerek, de tisztelet a kivételnek), és a gyónással(miért kell ezt egy papnak elmondani? mintha nem tudnál személyesen beszélni az Istennel) van legfőképp bajom, de vannak még más dolgok is. Protestáns vagyok,el tudok fogadni más felekezeteket is, de nagyon jól esik, amikor eretneknek, meg egyéb szépségeknek neveznek a katolikusok, és Csak a katolikus hitet fogadják el. (17-es..)
ápr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

21-es. Én teljesen tiszteletben tartom a hitedet, el is fogadom, nem is szólok bele. De Jézus világosan fogalmazott az apostoloknak amikor rájuk lehelt és átadta nekik a Szentlelket, hogy nekik van hatalmuk Isten nevében a bűnöket megbocsátani. Egyébként különböző szentekkel történtek csodák a gyónással kapcsolatban, ezeket is érdemes elolvasni.

Igen, én csak a katolikust fogadom el, az egyház álláspontja is az hogy rajta kívül nincs üdvösség még ha ez a hittétel nincs is nagy bobra verve. Rendszeres gyónás és áldozás nélkül nincs üdvösség.

A cölibátussal kapcsolatban pedig pont ez biztosítja, higy a plébános egész életét a közösségre fordítja, és így korrupció sincs, hiszen nincs kinek átörökíteni a vagyont.

ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Jégszív ***** válasza:
61%

#17.

"Katolikus vagyok, mindennel egyetértek amit az egyház hisz és vall."

No itt akadtam ki TOTÁLISAN!


De akkor szíves figyelmedbe ajánlom a "Katolikus Egyház dogmái

és fontosabb tanításai" gyűjteményt: [link]

Ha még ezután is ez a véleményed, ... SÜRGŐSEN FORDULJ ORVOSHOZ!

ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
22-es igaz.
ápr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!