Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudomány "hívők", hisztek...

Tudomány "hívők", hisztek isten létezésében?

Figyelt kérdés

(A hívőket idézőjelbe raktam, hiszen a tudomány alátámasztott akár hisz benne valaki akár nem - a félreértések elkerülése végett.)


Személy szerint én nem hiszek isten létezésében, elfogadom a tudomány adta válaszokat. Hallottam már olyanról, hogy fizikatanár azt mondta "oké, nem teremtés volt, hanem ősrobbanás, De Isten rendezte, hogy így legyen". Számomra ez nagyon erőltetett.

Van jogosultsága annak, hogy valaki mindkettőben "higgyen"? Itt mi a konszenzus?



ápr. 6. 07:16
 21/94 anonim ***** válasza:
84%

19


Akkor miből lett az ősrobbanás fel?

ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
41%
Hát először is az ősrobbanás azért még messze van attól, hogy megmagyarázza a világegyetem keletkezését, a Biblia meg nem írja, hogyan történt a teremtés pontosan.
ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim ***** válasza:
74%

22


A Biblia Istent állítja az okozati lánc első helyére, azzal, hogy egyedül ő az öröktől és örökkévaló. Létezése szükségszerű, ezért csakis ő lehet a világ okozója.

ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 anonim ***** válasza:
13%

"Ha az a valami öröktől létezik és nincs okozója, akkor gratulálok, megtaláltad Istent!"

Miért is? Ha pl az anyag mindig is létezett, attól még nem lesz belőle isten.

ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:

A tudomány egy rendkívül érdekes jelenség.

Nem kell benne hinni, hanem csak működik. Én figyelemmel kísérem a tudományos híreket, és ismeretterjesztőket. Viszont ateistéból átmentem hívőbe. Mert tulajdonképpen minden tudományág és még a technológia is logikusan épül fel. Ezek rendszerek és, ha tanulmányozzuk a tudományágakat, akkor megértjük a rendszert is, az egész logikáját.

Viszont ezek a rendszerek egy még nagyobb rendszerben helyezkednek el. Ez Isten rendszere. Nekem egyértelmű bizonyítéknak tűnik, hogy Isten létezik és logikusan gondolkodó lény, hiszen mindennek megvan a maga logikája. Tehát az egész rendszer is logikusan épül fel, melyben a tudományok is léteznek.


Hiszek a Biblia igazságában, ám a benne lévő történetek szó szerint nem értelmezhetők. Sok esetben a tudományos felfedezések és hiteles elméletek teszik hiteltelenné a Bibliát. Ezért én megmaradok Istenbe vetett hitben és a tudományokat úgy fogom fel, mint amik inkább segítenek pontosítani a Bibliát. Annyi új találmány és szemléltető eszközt alkottunk. Mindennel lehet isten működését szemléltetni. Az evolúció is egészen elfogadott és logikus elmélet, így nyilvánvaló, hogy az élőlények teremtésének módját hivatott megértetni. A dínócsontvázak is egészen hitelesnek tűnnek, így pontosítanak a teremtés idején, menetén. A csillagászat is ugyanígy megmutatja, hogy Isten nem évezredekkel, hanem évmilliárdokkal ezelőtt teremtette a mindenséget. Ű

A tudomány pedig nem írja át a törvényeket. Ilyet aligha tesz a tudomány, inkább segít pontosabban értelmezni. De a lényeg nem a tudomány. Hanem az, aki mindezt megalkotta és megengedte nekünk, hogy a tudomány révén mi magunk fedezhessük fel Isten kifűrkészhetetlennek tűnő útjait.

Sőt előre meg is mondta:


"Ezután így folytatta: „Vajon azért gyújtanak lámpát, hogy a véka vagy az ágy alá rejtsék? Nem azért, hogy a lámpatartóra tegyék? Mert nincs elrejtve semmi, amire fény ne derülne, és nincs titok, amely nyilvánosságra ne jutna. Akinek van füle a hallásra, hallja meg!”

(Márk 4: 21-23)

ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 anonim ***** válasza:
66%

24


Az anyagról tudjuk, hogy van okozója. Legalábbis a tudomány azt állítja, az ősrobbanásban jött létre! A természettudományos megfigyelések is azt mutatják, hogy az esetleges létezőknek, mint pl az univerzum, van okozója

S mivel az anyag nem szükségszerű létező, ezért van okozója!

ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
0%

Most ez komoly?

Azt hiszed, a dinkák, akik minden baromságot elhisznek, konyíthatnak valaha is valamit a tudományhoz?

Hiszen nekik elegendő az, hogy azt mondta a Mindenhatójuk, hogy , legyen világosság, meg összegyúrta a föld porából, oszt' annyi.

Mit érdekli az a vallásosakat, hogy hogyan keletkezett a világ, vagy bármi?

Mindenható módon Teremtette a Mindenhatójuk!

Mit nem lehet ezen érteni?

Mi a rossebet akar valaki ennél többet tudni?

Hát nem elég, hogy Ő tudja?! Minek kellene Isten dolgába kontárkodni?!

Kinek kell ennél több?

ápr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
77%

27


"konyíthatnak valaha is valamit a tudományhoz?"


Rengeteg lelkész dolgozott és dolgozik a tudomány vilagában, és értek el kiemelkedő eredményeket, s akiknek a kisujjával nem érhetsz fel! Nevezheted őket dinkának, de akkor minek neveznéd magad?

ápr. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
10%

Lelkészek?

Akik mindenféle kitalációkkal kábítják az embereket?

Mi közük lehetne a tudományokhoz, ha a tudománytalan Bibliából olvasnak fel ókorban is megmosolyogtató szentenciákat?

Ne röhögtess!

ápr. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
0%

"Legalábbis a tudomány azt állítja, az ősrobbanásban jött létre! "

Nem állít ilyesmit. Pont hogy azt állítja, hogy már ott volt.

ápr. 7. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!