Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudomány "hívők", hisztek...

Tudomány "hívők", hisztek isten létezésében?

Figyelt kérdés

(A hívőket idézőjelbe raktam, hiszen a tudomány alátámasztott akár hisz benne valaki akár nem - a félreértések elkerülése végett.)


Személy szerint én nem hiszek isten létezésében, elfogadom a tudomány adta válaszokat. Hallottam már olyanról, hogy fizikatanár azt mondta "oké, nem teremtés volt, hanem ősrobbanás, De Isten rendezte, hogy így legyen". Számomra ez nagyon erőltetett.

Van jogosultsága annak, hogy valaki mindkettőben "higgyen"? Itt mi a konszenzus?



ápr. 6. 07:16
 41/94 anonim ***** válasza:
14%

Aki lepontozott az írja már meg, hogy mi kivetni valót talál a #40-es kommentben.

Köszönöm.

ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/94 anonim ***** válasza:
73%

40


Érvelésed gyermeteg és laposföldszerű!


"Mert nem okozója, hanem OKA van."


Ami nem más mint az okozója. (Ok-okozat) tudjuk, hogy az anyag létrejött, nem öröktől létezik!


Kommented kitaláción alapul, minen tudományos alapot és megfigyelést nélkülöz.

Szövegértésed is gyenge, hisz olyan mondatokba kötsz bele, amik nem lettek leírva.


Az egyértemű dolgokat nem kell bizonyítani, viszont aki az ellentétét állítja, annak érdemes érvelnie, különben bolondnak nézik! Kitalált univerzumod és világképed nem állja meg itt a helyét!

ápr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/94 anonim ***** válasza:
9%

"A tudományos megfigyelések és a publikált tudományos tanulmányok elérhetőek akár az interneten"

Akkor linkeld azokat a tanulmányokat, amik alátámasztják az általad leírtakat!

ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 anonim ***** válasza:
8%

"tudjuk, hogy az anyag létrejött, nem öröktől létezik"

Bizonyíték?

ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/94 anonim ***** válasza:
68%

43


Rendben


Fizika általános, közép iskoka!

Egyetemen már nem veszik újra az alapoktatást!

Ha most nekiálsz, még megvilágosodhatsz!


44


No komment! Ilyen alacsonyra nem süllyednék, beszélgess valaki mással!

ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 anonim ***** válasza:
12%
Tehát nem tudod egyetlen állításodat sem tudományos forrásokkal alátámasztani? Akkor miért is hazudod tudományosnak őket?
ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/94 anonim ***** válasza:
73%

😁


Te bolond vagy! Maradj a laposföldnél?


Hagyd a könyvet, csak összezavar. Írd be az én, majd a te állításod a goggle-ba.

Majd tekerj valami számodra is elfogadható tudományos publikacióhoz (ne szektáshoz)!


1. Anyag keletkezése

2. Anyag öröktől létezik

ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/94 anonim ***** válasza:
14%
Minden tudományos publikáció, ami a témával foglalkozik, arról ír hogy az ősrobbanásból kiindulva kezdett el szétszóródni a világegyetemünk anyaga. Google scholaron keresve sem találtam egyetlen tudományos tanulmányt sem, ami olyasmit bizonygatna amiket korábban összehordtál, pl hogy az anyag valaha is keletkezett volna, hogy az anyagról tudnánk hogy van okozója, vagy épp hogy egyáltalán létezik olyan tudományos fogalom, mint szükségszerű létező. Ha mégis tudsz ilyet, ne mellébeszélj, hanem linkeld!
ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/94 anonim ***** válasza:
59%

48


😁

Fura gyerek vagy! Próbálj úgy olvasni, hogy közben nem hagysz ki sorokat!

Ősrobbanásnál mi "robbant" anyag???

Még tér és idő sem volt, ahol az anyag elhelyezkedhetett volna észlény!

ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 anonim ***** válasza:
12%

Érdekes, hogy te próbáltál tudományosságról beszélni a saját állításaid kapcsán, most meg tudományos tényeket tagadsz, meg engem észlényezel, csak mert a te állításaiddal ellentétben én a tudományos álláspontot képviselem. Tessék, olvasgass, utána visszatérhetünk a korábbi téves állításaidra:

[link]

[link]

[link]

[link]

ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!