Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudomány "hívők", hisztek...

Tudomány "hívők", hisztek isten létezésében?

Figyelt kérdés

(A hívőket idézőjelbe raktam, hiszen a tudomány alátámasztott akár hisz benne valaki akár nem - a félreértések elkerülése végett.)


Személy szerint én nem hiszek isten létezésében, elfogadom a tudomány adta válaszokat. Hallottam már olyanról, hogy fizikatanár azt mondta "oké, nem teremtés volt, hanem ősrobbanás, De Isten rendezte, hogy így legyen". Számomra ez nagyon erőltetett.

Van jogosultsága annak, hogy valaki mindkettőben "higgyen"? Itt mi a konszenzus?



ápr. 6. 07:16
 51/94 anonim ***** válasza:
52%

50


😁


Jól van laposföldeském! Miattam

maradhatsz a mesevilágodban😁😁😁

ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 anonim ***** válasza:
14%
Milyen laposföldről beszélsz? És miért hívod mesevilágnak a tudományos álláspontot?
ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 anonim ***** válasza:
77%

54


Még az általad megosztott linkeken is az anyag keletkezesét írják le, tehát saját magad cáfoltad gratulálok!

ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/94 anonim ***** válasza:
21%

Az anyag mai formáinak keletkezését, elemi részecskékét, atomokét. Az anyag maga ettől még nem akkor jött létre, nem a semmiből lettek az első atomok. Maga az anyag előtte más formákban, illetve energiaként létezett.

Ha olvasol valamit, ne csak keress valamit amibe sikerül (vagy legalábbis azt hitted) belekötnöd, hanem próbáld meg értelmezni is a leírtakat! Az hasznos, hidd el!

ápr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 anonim ***** válasza:
66%

57


Azt te csinálod!

Mit gondolsz az elemi részecskék is öröktől valók?😁😁


Bocs, de búcsúzom nincs idő ilyen óvodászintű beszélgetésre.

Nem rég még az anyagra mondtad, hogy öröktől létezik....fárasztó!


Csá

ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 anonim ***** válasza:
0%
Az anyag igen, az elemi részecskék nyilván nem, hiszen azok már az ősrobbanás után alakuktak ki. Ahogy azt a korábbi linkek is alátámasztják. Úgyhogy ennyit rólad, megint csak kötekedned sikerült, és még azzal is felsültél...
ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/94 anonim ***** válasza:
75%

59


Előbb volt anyag, mint elemi részecske?? Ami az anyagot alkotja?

😁😁😁

Ne égesd már magad ennyire!

Elárulom vannak még kisebbek és még azok sem öröktől valók!1😁😁

ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/94 anonim ***** válasza:
0%

""Előbb volt anyag, mint elemi részecske?? Ami az anyagot alkotja?"

Lol, hogy ennyire ne legyen valaki képben. Legalább a linkelt tanulmányokat átolvashattad volna, mielőtt ekkora amatőr bakot lősz. Az elsődleges nukleoszintézis pontosan erről szól, hogyan jöttek létre az ősrobbanás anyagából pl az elemi részecskék.

Na tényleg menj, legalább az alapok megtanulásának állj neki, mert így csak egy fegyvertelennel vívok szellemi párbajt. Aminek, hát, látjuk mennyi értelme...

ápr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 anonim ***** válasza:
66%

Ne nevettesd ki magad, "ősrobbanás anyaga" Laposföldszint! Ha már volt anyag az ősrobbanáskor, akkor hol helyezkedett el??? Se tér se idő!

Elhiszem, hogy szerinted előbb volt anyag, mint elemi részecske, s azt is elhiszem, hogy ilyen hülyeségeket osztasz meg, simán kinézem belőled.

ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 anonim ***** válasza:

#42

Én nem írtam semmi ilyesmit a #40-es kommentben.

Dobj már egy privát üzenetet, mert itt összekavarodtak a kommentek.

ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!