Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudomány "hívők", hisztek...

Tudomány "hívők", hisztek isten létezésében?

Figyelt kérdés

(A hívőket idézőjelbe raktam, hiszen a tudomány alátámasztott akár hisz benne valaki akár nem - a félreértések elkerülése végett.)


Személy szerint én nem hiszek isten létezésében, elfogadom a tudomány adta válaszokat. Hallottam már olyanról, hogy fizikatanár azt mondta "oké, nem teremtés volt, hanem ősrobbanás, De Isten rendezte, hogy így legyen". Számomra ez nagyon erőltetett.

Van jogosultsága annak, hogy valaki mindkettőben "higgyen"? Itt mi a konszenzus?



ápr. 6. 07:16
 61/94 anonim ***** válasza:
0%

Kedező!


Nem kell hinned Isten létezésében de attól ő még létezik, erre a verzióra nem gondoltál?


A hozzád hasonló úgymond semmiben hívők azt gondolják nincs Isten, vagyis a sajátt elképzelésük után mennek de ez is egyfajta hit hit a semmiben vagy az ősrobbanásban vagy bármi olyan dologban amit tudomány soha sem bizonyított be és soha nem is fog csak

elméletben létezik sok ilyen tudományos dolog van de ne gondold hogy a gyakorlati tudományos tényeket tagadnám sőt az állítom az Isten alkotta a látható világ fizikai.kémiai és biológiai törvnyeit....


Az igazi hívők életében Isten kezdeményezi kapcsolatot

Én például gyerekorom óta tudtam belül hogy Isten létezik amikor már felnőttem megértettem, hogy az Istennnel szövetségi kapcsolatban lehet élni ezt a mai korban Újszövetségnek hívják, a hívők nem úgy lettek hívők hogy egyszer csak elgondolták én akkor mától vallásos leszek....

ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
76%

61


Ez csak akkor igaz, ha megadod Isten pontos definícióját.

A vallások többsége személyiséget, emberi tulajdonságokat tulajdonit neki, ami teljességgel kitaláció! Vak hit! Ennyi erővel plüssállat is lehetne, csak kell egy elveszett régi papír, amire ezt hamisítják héberül: "isten egy plüssállat" elég a töredéke is, a többit belemagyarázzák!

ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 A kérdező kommentje:
62: Ez jó volt! :) Teljesen jogos
ápr. 14. 13:53
 64/94 anonim ***** válasza:
0%

61-es válaszadó vagyok, igen ez így igaz is lehetne ha Isten nem létezne de mivel Isten létezik erre sok bizonyíték van legfőképpen az hogy az Isten megnyilvánul és cselekszik a hívő emberek életében de mivel te eleve kizárod a természetfeletti létezését ezért számodra ezek a bizonyítékok semmit sem fognak mondani sőt bolondságok számodra hogy egy láthatatlan személy létezik mint már leírtam az emberek nem képesek magukban hitet létrehozni a hitet Isten beszéde és a szelleme hozza létre.



Néhány gyakorlati példák megcáfolja hogy amit nem érzékelünk látással vagy hallásal az tőlünk függetlenül létezhet.


A világ távoli pontján is élnek emberek szélsőséges körülmények között -60 C fokos éghajlati viszonyok között is de mivel mi nem ezen a hőmérséklet tartományban élünk a mi szemszögünkböl bolondság volna azt állítani ezen a vidéken nem élnek emberek.


A másik: az ember által láthatató fény hullámhossza a fénytartományok között csupán egy keskeny sáv de bolondság lenne azt állítani hogy a sáv előtt és a sáv után nincs fénynek hullámhossza csak mi nem látjuk ugyanez igaz a hangra is a gyakorlati tudomány igazolja ezek letezését mivel technikai eszközökkel mérhetőek és egyes állatok látják és hallják ezeket.

ápr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés felmerült bennem kérem hogy definiáld a vak hit forgalmát.....
ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 A kérdező kommentje:

Hol az a sok bizonyíték?

Amúgy te elég jól demonstrálod a vak hitet

ápr. 14. 18:47
 67/94 anonim ***** válasza:
0%

Tehát ha valaki hisz Istenben de te nem és ez a hit dolog számodra bolondság meg felesleges meg nem létezik akkor az számodra a vak hit?


Egyébként te magad is demonstrálod a hozzáállásodal hogy igen létezik Isten mindjárt levezetem:


Írod, hogy vak hit ez azt jelentheti hogy elfogult bigott vallásos gondolkodás vagy viselkedés ha ilyen van akkor lennie kell igazi hitnek is ha van igazi hit akkor Isten is létezik mivel az igazi hit tőle származik nem emberek találták ki nem emberek képzelték el vagy generálják magukban ez természetfeletti forrásból származik az életemben több csodát is tapasztaltam amelyeket Istentől kaptam ha neked ilyenekben nem volt részed akkor biztosan nem valóságos amiről írok csak azért mert van hitem és működik tehát nem vak hit.....


Szerinted???

ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
100%

64


Nincs semmi gondom azzal, ha te, vagy bárki más, idegen entitásokat ŕrzékel, hangokat hall, vagy még látja is (kivéve, ha emiatt bűncselekményre készül).

A gond ott van, hogy ezt Istennek nevezitek. Senki sem győződött meg az érzékelésének forrásának személyéről.

Még Mózesnek is csak annyit mondott a hang, "vagyok aki vagyok". Tehát ki?? Sün Bálint?


A Bibliában egyedül Jahve állítja saját magáról, hogy Isten! És? Hinni kell neki? Mi lenne, ha még valaki azt mondaná a könyvben, akkor 2 Isten lenne ebben a vallásban?

Jahve ugyanúgy hazudhatott, mint a sátán, vagy Józsika az égő tüskebokor mögött gúgolva!

És még csak nem is ezért vak hit!

Hanem, mert ezt az egészet egy olyan könyvre alapozzák, aminek eredetije rejtélyes módon eltűnt, s csak hamis utánzatok, átiratok maradtak fenn, amiknek hitelessége nullához konvergál!

ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 A kérdező kommentje:
67: Valamiben bizonyítékok hiányában hinni még ha minden logika és a józan ész is ellene szól a vak hit. Most megint nem írtál semmi értelmeset.
ápr. 14. 20:32
 70/94 anonim ***** válasza:
0%

Ezt írod!


Hanem, mert ezt az egészet egy olyan könyvre alapozzák, aminek eredetije rejtélyes módon eltűnt, s csak hamis utánzatok, átiratok maradtak fenn, amiknek hitelessége nullához konvergál!


Ha az Istentagadásod ezekre a összetákolt Biblia ellenes hamis véleményekre alapozod akkor igen csak kártyavár alapokon áll a kritikus hozzáállásod.


Eredetije nem tűnt el,a másolások azért pontossak mivel olyan emberek végezték akik tudták Isten létezik és ezzel elszámolnak Istennek, a Bibliai régészeti leletek igazolják több könyv hitelességét...


Már csak egy kérdés maradt ezek után a te hitelességed mihez konvergál?

ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!