Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudomány "hívők", hisztek...

Tudomány "hívők", hisztek isten létezésében?

Figyelt kérdés

(A hívőket idézőjelbe raktam, hiszen a tudomány alátámasztott akár hisz benne valaki akár nem - a félreértések elkerülése végett.)


Személy szerint én nem hiszek isten létezésében, elfogadom a tudomány adta válaszokat. Hallottam már olyanról, hogy fizikatanár azt mondta "oké, nem teremtés volt, hanem ősrobbanás, De Isten rendezte, hogy így legyen". Számomra ez nagyon erőltetett.

Van jogosultsága annak, hogy valaki mindkettőben "higgyen"? Itt mi a konszenzus?



ápr. 6. 07:16
 81/94 anonim ***** válasza:
0%

#79

Igen, bizonyíték. A létező legősibb iratok is ugyanazt tanítják, mint ma. Elég komoly bizonyítékot kéne felmutatnod, ami alátámasztaná hogy léteztek ezeknél korábbi verziók amik még egész mást írtak

ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:

#81

Tényleg?

Ŵn úgy tudtam, hogy az újabb Bibliákat a legrégebbi iratokhoz kiegészítéseket kapott.

Meg persze átfogalmazásokat.


Érdekes, te milyen forrásra hivatkozol, amikor ilyet mondasz?

ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 anonim ***** válasza:
Az "úgy tudtam" nem bizonyítása a korábbi állításaidnak, ez annak beismerése hogy lényegében a levegőbe beszéltél. Akkor ennyit erről.
ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 anonim ***** válasza:
79%

79


Igen, ezzel bizonyítottad, hogy a másolatok másolatai hasonlítanak. Csakhogy ezeket nem az Isten sugallta! Nem úgy, mint az eredetit, amivel köszönőviszonyban sincsenek!


Ha a hamisítványra helyezed hited, amiben isten egy tömeggyilkos szörny, akkor sátánista vagy valójában!

ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
0%

#83

Ahelyett hogy k9tekednél a fogalmazásomon, mi lenne ha linkelnél egy forrást?

De gondolom ha lenne, akkor ezt megtetted volna.

ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:
0%

Ha egyesek szerint a hívők levegőbe beszélnek ha a hitükről van szó

meg a hitük nem valódi úgymond vakhit, akkor azok akik kétségbe vonják a Biblia valódiságát és eredetét hogy Istentől származik és Isten gondoskodott arról hogy a beszéde átkerüljön korokon elérhető legyen....


Mi a bizonyítékod ennek az ellenkezőjére, mert ha az én bizonyosságom a hitről számodra nem bizonyíték akkor a te kritikus véleményed a Bibliáról számomra sem bizonyíték csak egy kritikus vélemény marad amely nem valóság csak a te gondolataiban létezik.....

ápr. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 anonim ***** válasza:
39%

#86

Nem velem beszéltél, de közbeszólok, mert nem jók az érveid.

A bizonyítási kényszer rajtad van, mindig aki állít valamit.

Azonnal láthatod ezt, hiszen ugyanez működik az Iszlám, illetve a Korán esetén is.

A muszlim ugyanezt mondja, hogy a Koránja Allahtól származik és így igaz, stb...

Csakhogy ezt be kell bizonyítani, addig az állítása érvénytelen.

Ugyanaz van mindkét esetben, nem kell feléjük kritikus véleményt irányítani, mert amíg semmilyen módon nincs bizonyítva az isteni ténykedés, vagy egyéb dolog, ami bizonyításra szorul, addig érvénytelen az állítás és ezért cáfolhatatlan, hiszen értelmetlen, érvénytelen, fals, hibás.

ápr. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 A kérdező kommentje:

Igaza van a 87-esnek.


Miért is pont a biblia lenne igaz? A Hinduizmus az első vallás, több mint 4000 éves. Isten meggondolja magát néhány ezer évente vagy mi? :D

ápr. 16. 16:56
 89/94 anonim ***** válasza:
37%

#85

Ez nem így müködik. Te tettél egy állítást, amire én bizonyítékot kértem. Az, hogy ehelyett te tőlem várnád hogy az ellenkezőjére hozzak bizonyítékot, ezt úgy hívják, hogy a bizonyítási kényszer áthárítása, és egy elég súlyos érvelési hiba.

A bizonyítási kényszer rajtad van. Tehát, fel tudsz mutatni bármilyen hiteles bizonyítékot is a korábbi állításod alátámasztására?

ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:

#89

Én azt mondtam, hogy én pont az ellenkezőjét írtad amiről eddig én olvastam.


Te azt állítottad legelsőnek, hogy a Biblia hiteles és teljesen megegyezik a lehető legkorábbi fennmaradt iratokkal.

ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!