Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad-e megpofozni a keresztr...

Szabad-e megpofozni a keresztre feszített Krisztust, ha különben agyonlőnek a pincében a családommal együtt?

Figyelt kérdés

Van aki azzal érvel, hogy az élet védelme mindenek előtt és minden ember jézusi kötelessége hogy megvédje a saját és mások életét. Így a megváltó Krisztus felpofozása ebben az esetben megengedett.

Abszurd helyzetnek tűnik, de valójában ezzel szembesülünk a mindennapokban az utcán és a munkahelyen is, csak különböző mértékben és súllyal.


Sok érvem van ide és oda, de nem tudok dönteni. Pedig tényleg hasonló helyzetekkel találkozunk nap mint nap. Mi a helyes, mit felelne erre Jézus?



ápr. 7. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha egy Őrtorony ujsaggal csapod arcon az nem számít bűnnek.
ápr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Potyondi Gergely ***** válasza:

Ha tényleg csak azért pofozza fel valaki a Jézus Krisztus szobrot, hogy megmentse a családját, és magában teljes mértékig ellenzi a Jézus Krisztus szobor felpofozását, akkor nem bűn.


Annak az embernek a bűne, aki valakit megfenyeget azzal, hogy megöli a szeretteit akkor, ha nem pofozza föl a Jézus Krisztus szobrot, annak sokkal nagyobb a bűne, mint egy olyan embernek, aki magától felpofozza a Jézus Krisztus szobrot.


A világ egyik legaljasabb dolga az, amikor valaki azzal fenyeget meg valakit, hogy megöli a szeretteit, ha nem követ el bűnt.

Persze vannak olyan súlyos bűnök is, amiket még a fenyegetések hatására sem szabad elkövetni.


Ha a papoknak lenne családjuk, akkor valószínűleg sokszor előfordulna, hogy a családjukkal zsarolnák meg őket arra, hogy árulják el a gyónási titkot.

ápr. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nyilvánvalóan az életed többet ér, mert amúgy is csak hazugságra kényszerítenek.


Meg miért ne lövetnéd le magad? Mennybe mennél egyből.

ápr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Azért nagyot ugrottál a halállal fenyegetéstől a mindennapi helyzetekig. Az előbbi esetben nyilván kényszerről van szó, az utóbbiban megalkuvásról.
ápr. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle mit szólna hozzá
ápr. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Endo Suzaku Némaság című regénye szól hasonlóról, csak nem a mai korban, hanem a XVI. századi Japánban. De ez az erkölcsi dilemma.

Szerintem amúgy nehezebb kérdés, ha nem is az én megölésemmel fenyegetnek, hanem mások halnának meg, pl szeretteim.

ápr. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez semmi. Az az érdekes ha pár embert fejjel lefelé lógatnak, levágják a fülnél hogy napokig kiverezzen. Váry állatokkal is lehet csinálni. És el kéne dönteni hogy a szemed láttára napokig kínok alatt haljqnak meg Váry megpofozid és megtagadó Jézust.
ápr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is a Nemasagra gondoltam. Az semmi ha a magad életét adod oda. De mi van ha mások eletéért felelsz. Mondjuk én hagynám az embereket meghalni akárhogy szenvednek. Nekem az állatok az egyetlen gyenge pontom. Azt érzem ha a macskám vagy bármilyen más állatot kinoznának előttem.akkpr nemcsak hogy megtagadnám istent hanem még áldoznék is az ördögnek. Tudom hogy bűn de nem bírtam ki hogy az állatok szenvedjenek. Én nem vagyok az aki hisz mint Szent Nimfodora aki akkor se tagadta meg Istent mikor a szeme láttára kínozták.rs ölték meg a lányait és otbeletbe hagyták. Én az állatokkal addig se jutnek el hogy kínozzák őket. Értük megtagadnám Istent. Tudom hogy bűn de nem bírnám lelkileg a szenvedéseket. És érezném hogy Isten az oka mert hagyja. Mint ahogy Capus Adinak.is mert hagyja hogy pepeteljen minket még lehet még is nyeri Bodea Bogdan ügyvéddel aki a polgármester Ilie Bolojan ügyvédje.
ápr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mansour ***** válasza:
75%

Értelmetlen a kérdés, mivel a keresztre feszített Krisztust nem tudod megpofozni, hiszen nem tudsz visszamenni az időben. :)

Persze, érzem a szobor szimbolikus megpofozásának a súlyát, nade van itt egy kis bökkenő. Krisztus a kereszten magára vette a bűneinket és meghalt. A világ összes bűnét hordozó embert megpofozni pedig nem is tűnik olyan csúnya dolognak. A feltámadt Krisztust megpofozni, na az már más tészta... :)

ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Pedig tényleg hasonló helyzetekkel találkozunk nap mint nap."

Eleg rossz kornyeken lakhatsz

ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!