Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem Isten létezésében...

Aki nem Isten létezésében hisz,akkor miben?

Figyelt kérdés
ápr. 17. 20:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%

Bárki bármiben hihet.

Aztán van olyan is, aki nem hisz, hanem a tudással foglalkozik.

ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Szervizmérnök úr ***** válasza:
49%

Reinkarnáció elsősorban Buddha narkotikus lázálmaiból ered, vagy vehetjük hozzá a hinduizmust is, akik hisznek ebben, ha jól tudom (annyira nem érdekel).

Szinte csak egy vallási kisebbség, a nyugati kultúrákban pedig csak "divatvallás", hogy emberek hisznek a reinkarnációban például.

Magam részéről ifjabb koromban engem is megtalált ez a divat, vakhívő persze nem voltam, inkább csak próbáltam nyitott lenni. De ezek ilyen múló dolgok, mint a vegetariánizmus.

-------------------------------

A világ vallási megoszlása

Kereszténység (31,5%)

Iszlám (23,2%)

Vallástalan (16,3%)

Hinduizmus (15%)

Buddhizmus (7,1%)

Népi vallások (5,9%)

Más vallások (1%)

------------------------------------

ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%

#4

"Ami bizonyítható az van, ami meg nem, az nincs vagy nem valószínű, hogy van"

Igen, ami bizonyítható az van. De ez nem zárja ki azt, hogy legyen azon kívűl valami.

Hiszen az sem bizonyítható, hogy nincs Isten.


#2

A fizika önmagában az emberek általi törekvés arra, hogy megismerjük és jobban megértsük jobban a teremtett világot, és az emberek is tévedhetnek és a tudomány is sokszor megváltoztatja álláspontját. De a tudomány sosem állt szemben a hittel. Mellesleg rengeteg tudós hitt Istenben azok közül, akik ma a tudomány alapjait teremtették meg számunkra. Pl. Koppernikusz, Kepler, Newton.

[link]

ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
54%

"a tudomány sosem állt szemben a hittel"


Ez súlyos tévedés.

A természettudomány módszertana elfogadhatatlannak tartja a hitet, mint módszert.

ápr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Én abban hiszek, hogy van egy nem-fizikai sík, ahol a természetfeletti entitások vannak, és annak az irányítóját szokták Istennek hívni, vagy magát ezt a közeget (tehát ez olyan, mintha egy labda lenne Isten, és a kisebb labdák, amik benne vannak, azok a bolygók és dimenziók). Ja, és ebbe kerülünk halálunk után, és utána valami alapján mindenkivel más történik. Van, aki reinkarnálódik, van, akire más sors vár, van, aki marad ezen a másik síkon. Rengeteg minden van, ha az univerzum tágul, akkor ha van túlvilág, az abban lévő világok is tágulnak és ezért sosem lesz túlnépesedés odaát, mert rengetegféle dimenzió és hely van a túlvilágban, csak annyi a különbség, hogy nem anyagi. ÉN EBBEN ***HISZEK***. És ez nem zárja ki az alap tudományos dolgokat, pl. evolúció. Csak azt jelenti az én hitem, hogy van egy másik világ is, de ettől függetlenül, ami az itteni világban van, az működik úgy, ahogy tanultuk, hisz a másik világgal nem igen lehet érintkezni, így arról nem tudunk tanulni éltünkben, ezért nem integrálhatjuk bele a tudományba. És szerintem ez így van rendjén, hisz ez két külön sík.
ápr. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

#15

Mit gondolsz, mi különböztet meg attól, aki azt hiszi, hogy ő Napóleon?

(Valódi kérdés volt, nem sértés)

ápr. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
49%
Ezzel a reinkarnálódásra utalsz?
ápr. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hanem általában a hit, mint igazolhatatlan és így használhatatlan módszer tarthatatlanságára, mivel hinni bármit lehet és valóságát lehetetlen megismerni.
ápr. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
A válaszom: ha jól esik, akkor lehet hinni benne, mert nem ártunk vele másnak. Mikor olvastam ilyesmikről, meg a szellemek létezését vitató dolgokat néztem, emberekkel történt dolgokat olvastam, szimpatikusnak tartottam a túlvilág létezését, tetszik, ezért hiszek benne. Csak én ilyen módon próbálok logikát keresni benne, hogy ha már eleve hiszek egy isteni erőben, akkor az anyagi és nem anyagi világ is kapcsolatban áll vele.
ápr. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%
Addig nincs gond, amíg ez a hit nem okoz valami rosszat neked, vagy másnak itt, ezen a világon.
ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!