Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 14 éves lányom teherbe esett,...

14 éves lányom teherbe esett, nem akarja megtartani a babát, ami bűn és szeretnénk, ha nem vetetné el, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bűn az abortusz szerintünk, a gyermekünk ilyet nem tehet, a vallás és Isten ellen is vét, az a pici élet világra akar jönni! Nagyon boldogok vagyunk, csak a lányunk nem akarja. Ilyenkor mit lehet tenni?
máj. 27. 04:08
1 2 3 4 5 6
 1/55 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Imádkozni.
máj. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Isten ajándékát nem akarja megtartani, mert azt hiszi, elrontja vele az életét. Amikor megtörtént az a bizonyos, akkor nem gondolt erre... Hogyan tudnám meg értetni vele hogy ez Krisztus elleni bűn? Én is korán szültem, mégis normális családban élünk.
máj. 27. 04:18
 3/55 A kérdező kommentje:
Elvetetheti egyáltalán szülői engedély nélkül?
máj. 27. 04:19
 4/55 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit túl lett tolva. A kevesebb néha több ;)
máj. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
88%
Mondjátok meg a lánynak, hogy maximális támogatást adtok neki, és hogy a nevelésében is nagy szerepet fogtok vállalni.
máj. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
26%

"Amikor megtörtént az a bizonyos, akkor nem gondolt erre..."

Hát talán a nevelésénél kicsit kevesebb Biblia kellett volna és több felvilágosítás.


"Én is korán szültem, mégis normális családban élünk."

Nem esett messze az alma a fájától. Legalább megtanítottad neki, hogy ne essen a te hibádba... ja mégsem.


Lehet nem ártott volna megmondani neki, hogy a Biblia csak akkor véd a teherbe eséstől ha elég erősen lecsapja vele a pasit.


Feltehetően ha szex közben is Jézusra gondolt és arra, hogy a vallása ellenzi a házasság előtti szexet (ahelyett, hogy a normális kapcsolat felépítésére nevelne és hasonlókra) akkor majd biztosan az fogja érdekelni, hogy a fanatista anyja a feltehetően szerinte nem létező Jézusról hadovál.



Gyereknevelési alapok:

- Húzd ki a fejed a Bibliából

- Beszélj a gyerekkel és HALLGASD meg, dolgozd fel, hogy mit mond

- A nevelés ne merüljön ki abban, hogy a Bibliában mit írnak, édeskevés


Nem csak ő hibázott hanem te is!

máj. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
78%

"Nagyon boldogok vagyunk"

Remélem csak egy újabb provokatív, keresztényellenes trollkérdés.

Keresztény szülőként, ha a 14 éves lányom teherbe esne, akkor nem nagyon boldog lennék, hanem mélységesen szégyellném magam, hogy hol rontottam el a nevelését, és ezt a hibát hogyan lehetne helyrehozni.

máj. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
95%

14-évesen?


Kedves Kérdező.

Nem rossz indulatból írok, illetve nem szándékozom kioktatni senkit.

A baj így is nagy teher, és mindössze Isten gondolatmenetére szeretnék rávilágítani.

Nem csak az abortusz bűn hanem az is, hogy valaki szexuális kapcsolatba kerül valakivel aki nem a házastársa. Sajnos itt elindult egy folyamat, ami bűnnel kezdődött, és azzal is folytatja, illetve gyilkossággal fejezné be.

Ahogy előttem írták, nem csak a gyermek követett el hibát, hanem a szülő, akinek felelőssége lett volna erkölcsi úton tanítani nevelni a gyermeket.

Való igaz, hogy a gyermeket a szülőnek a korához mérten tájékoztatni kell arról, hogy egyes dolgok milyen következményekkel járnak.

Nem csak tiltani kell, hanem megkell magyarázni is az okát, hogy miért nem szabad valamit.

A gyermek valóban Istentől kapott ajándék, azonban azt már kevesen tudják, hogy felelősséggel tartoznak Isten előtt azok akik gyermeket nevelnek, és ők is számon lesznek kérve.


Ahogy előttem írta a válaszoló, komoly beszélgetést kell folytatni, érvelni. Ha elég felnőttnek érezte magát a szexualításhoz, akkor nagyon korán, de felnöttként kell megtanulnia gondolkodni is, és a felelsséget vállalni.

máj. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
10%
Lehet hogy a 10-nek igaza van!
máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
47%
Vedd át a terhesseget hordd ki mit erőlködsz , lányod dolga még gyerek, majd felnőttkent lesz neki utódja ha akar családot . Elbhassznád mindenki életét mert te vallasi fanatikus vagy és ezt elvarnad másoktól. A gyerek védekezzen de inkább a kanjai , a koton nem luxus holmi , ez neki kemény lecke ....
máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!