Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szamit hogy milyen vallast...

Szamit hogy milyen vallast valasztunk?

Figyelt kérdés
Mert hat anyi van belolluk, es vajon mind igazak? Sokan azt mondjak hogy mindenik istent imadja, de az nem lehet. Melyik az igaz?
2009. jan. 11. 19:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre nem lehet válaszolni. Mindenki azt tartja igaznak, amiben hisz. Nem voltak, nem is lehetnek független kutatások a témában. Aki nem vallásos, annak nem számít, milyen vallást választasz, aki meg igen, az a sajátját fogja mondani.
2009. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

De ha valaki Isten tetszese szerint akar jarni akkor mi a helyzet

Nem mindegy hogy melyiket valsza, mert mindenik nem lehet jo.

2009. jan. 11. 20:29
 3/24 anonim ***** válasza:
43%

Mindegyik ugyanolyan jó. Interneten keress rá, hogy melyik vallás pontosan miben hisz, és ez alapján válassz.

De én a helyedben megkérdezném az adott vallás szerinti legközelebbi templomot, hgy mekkora összeget akarnak rólad lehúzni minden évben. 1-2 ezer forinttól a csillagos égig terjed ennek összege. Ez sem elhanyagolható szempont. Talán a legcélszerűbb kereszténynek lenni, azokat nem nagyon látom, hogy bántanák. Zsidó vallást semmiképpen ne vegyél vel, mert azokat sajnos nem szereti a mostani társadalom.

2009. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Epp ezaz hogy a korulottunk levo vallasok mind a penzgyujtest tartjak szem elott,

Jezus sem kert penzt a tanitasert

mind onkentes adomanyok voltak nem?

MElyik az a vallas amelyi a Bibliabon irtakat a legjobban betartsa?

2009. jan. 11. 20:47
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt majd akkor tudjuk meg 100%-osan, ha oda kerülünk.


Mellékesen a vallások egyben történelem is, van olyan, ami már csak múlt, és legjobb tudomásom szerint egyik se létezett kezdetektől, amik most vannak. Ami igazán fontos, az nem a körítés, hanem a tartalom, benned, hogy viszonyulsz a létezéshez, önmagadhoz, más emberekhez, Istenhez (vagy nevezd bárhogy), egyáltalán ehhez az egészhez.

Ha csak azért akarsz választani egy vallást, hogy "legyen mit mutogatni, hogy te abba tartozol", de valódi tartalom nincs mögötte, az álszent dolog, mindegy, melyikről van szó. Engem kereszténynek neveltek már egész pici koromtól kezdve, de hitemet mégse a családom tette ilyenné, amilyen most (kapásból apám képmutató, és így nem is tartom hitelesnek). Nem a családom miatt (de nem is mutogatásból, és nem kényelemből) maradtam keresztény. Én ezt érzem magamhoz a legközelebb, hozzávéve a közösséget, akik itt vannak. Számomra ők az a kör, akik között hitem erőssé vált és erős maradt minden nehézség ellenére. Másnak pedig más. A hit a lényeg, és hogy azt hitelesen éld meg, hogy milyen körítéssel, az annyira már nem számít, a tejszínhab akkor is tejszínhab, ha kávéval vagy gyümölccsel vagy gesztenyepürével fogyasztod, a csoki mogyorósan is, mazsolásan is, töltelék nélkül is csoki, kicsit más az íz, de a tartalom ugyanaz.

2009. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ezaz hogy en is valami olyat szeretnek talalni ami Istennnek ttszik nem pedi embereknek

Van valahol a Bibliaban hogy jezus mondta hogy az o szolgait uldozni fogjak

Tehat anyit tudok hogy egy olyannak kell lennie ami nem kozkedvelt.

De melyik az?

Hogyan lehet megtalalni?

2009. jan. 11. 20:52
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Jézus nem nevezett nevén vallást. Ha a Biblia szerinti tanok érdekelnek, szerintem olvasgass bele a Bibliába, az evangéliumokba, hogy Jézus mit tartott példaértékűnek, mit vetett el, mire mondta, hogy fontos, mire mondta, hogy nem annyira. Ő nem vallást mutatott meg, hanem életformát, ami bárki által megvalósítható akár.
2009. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

De nem alakithatok en egy ulon vallast. Kell legyen mar egy csoportnak, mert olvastam a Bibliabon ahol azt mondja hogy "ti lesztek az en tanuim".

De kik? Tehat mar kell legye egy ilyen csoport es azt nem tudom hogy melyik az.

2009. jan. 11. 21:04
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

Egy igaz létező erkölcs, elv van ,ez a szeretet.


Ha eszerint élsz, Istennek tetsző életet élsz.

2009. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Az Isten senkit nem szeret úgy, mint téged, mert belőled csak egy van.

Ezért Te is szeress mindenkit önmagáért, mindegy milyen vallású vagy.


Az egyházakat nem az Isten, hanem emberek alkották

( megjegyzem a Bibliát is..)

2009. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!