Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha isten teremtette az embert...

Ha isten teremtette az embert és a Földet akkor, hogy származhatunk a majmoktól és hogy élhettek az ember előtt sokmillió évvel dinoszauruszok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 19:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy Isten teremtette a Földet, nem zárja ki sem az evolúciót, mint módszert (bár szerintem ez egy hiányos elmélet, de akár lehet is igaz) sem a dinoszauruszokat, miért pont ők ne léteztek volna? Az hogy a hat nap nem hat nap volt,hanem hat időszak, az a héber szó alapján is egyértelmű.
2010. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Hiányos elmélet? Ennyi erővel minden tudományos elmélet hiányos.
2010. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
55%
Ki teremtette Istent? És amíg nem jutott eszébe, hogy teremt őmaga valamit, addig csak ült a sötét semmiben és sakkozott? Vagy mi?
2010. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

Igen, igazad van, a legtöbb tudományos elmélet hiányos. Tudományos hipotézisek jönnek, mennek, persze mindig tényként tálalva. A valóság meg itt van változatlanul.


Én nem azt mondtam hogy az evolúcióelmélet ettől nem lehet igaz, csak hogy lényegtelen a Biblia szempontjából ami általában nem a hogyanra hanem a miértre helyezi a hangsúlyt.

Vagyis, mit módszer, nincs kizárva, a fajok eredetére utaló teremtési sorrend többé-kevésbé megegyezik és van egy mondat, ami szerintem az emberi test konkrét evolúciójaként is értelmezhető lehet, bár a többi keresztény ezért leszedi a fejemet, így nem szoktam emlegetni. Mert ez meg csak az én kis elméletkém.


Utolsó, ezt kérdezed: "Ki teremtette Istent? És amíg nem jutott eszébe, hogy teremt őmaga valamit, addig csak ült a sötét semmiben és sakkozott? Vagy mi?"


Ennek a kérdésnek azért nincs értelme, mert Isten nem anyagi természetű, tehát nem szorul rá egy teremtőre. Ő maga az Élet, és az Élet jellemzője, hogy egész egyszerűen Él. A filozófusok is sokat vitáznak arról, hogy kellett legyen egy Ős-Ok, egy első mozgató,egy "tervező" elme. Azon kívül amíg az univerzum nem volt megteremtve, nem tudjuk, mi volt, de sem sötétség sem világosság nem igazán lehetett, és mivel Isten számára nem létezik az idő (sőt már az univerzum távolabbi részein is másképp "működik" mint itt, mondhatni relatív) ezért azt sincs igazából értelme kérdezni, hogy mit csinált Isten "előtte".

2010. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Utolsó bekezdésedben olyan magabiztosan és határozottan állítasz dolgokat, holott találgatás az egész. A helyzet ugyanis, hogy semmilyen természetfeletti dolog létezésérée (vagyis arra, hogy Él) nincs bizonyíték, és sohasem fog kiderülni az ősrobbanás előtti világról semmi, legalábbis addig, amíg az univerzum újra össze nem zsugorodik teljesen (azt viszont már nem éljük meg). És ez a tény hajtja a tudomány malmára a vizet: bizonyíték.
2010. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
27%

Sziasztok!


Nem szándékoztam a hozzászólásomban tagadni a dínók létét, ha valaki figyelmesen visszaolvas, akkor ezt írtam: "dínók és az emberi lábnyomok egymás mellett találhatók." Vagyis a dínók és az emberek egy időben éltek.


Akit részletesen érdekel a téma nézzen utána az alábbiaknak:

Az egykori Szovjetúnióban működő tudósok arról számoltak be, hogy egy olyan kőréteget találtak, amelyen több mint 2000 dinoszaurusz lábnyomát fedezték fel "emberi lábnyomokhoz hasonló" nyomok mentén (lásd. Alexander Romashko: "Tracking Dinosaurs", 1983). Nyilvánvaló, hogy mindkét fajta lábnyom eredetileg sárba, vagy homokba nyomódott be, mely az idők folyamán megkövült. Arizonában is hasonló felfedezések történtek. (lásd. Pl. Paul O. Rosnau, 1989).


A Bibliában több olyan leírást találunk, ahol lehetséges, hogy Dinoszauruszról van szó. Az egyik Jób könyve 40. fejezetében található leírás a Behemótról, a másik a 41. fejezetben a Leviathánról. Ezek megjelennek még a 74. és 104. zsoltárokban, és Ézsaiás könyve 27. fejezetében.

A behemótnak olyan volt a farka mint egy cédrusfa, a leviathánban pedig egy plesiosaurost vélhetünk felfedezni.


Egy apró gondolat még. Nem csak a Bibliában olvashatunk ilyen teremtményekről, hanem sok mitológiában megjelennek például a sárkányok...


Üdv. Péter

2010. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
78%

Emberek és dinoszauruszok együtt? Na ne viccelj már, azért ez már tényleg sok. Geológiát tanulok az egyetemen, aminek egy része a paleontológia, és ekkora hülyeséget még eddig maximum óvódásoktól hallottam, akik a Jurassic Parkon nőnek fel. Előfordulhat, hogy két lábnyomot találnak egymás mellett, nade azok bármilyen geológiai folyamat során egymás mellé kerülhettek. Majd ha olyan fosszíliákat talának, ahol ezeknek a lábnyomoknak a kora megegyezik, az lesz a szenzáció. Ilyenről még nem hallottam, pedig azt hiszem nagy visszhangja lenne, hiszen minden eddigi tudást megcáfolna.

Istenem, de jót nevettem rajtad, kedves Péter.:D

2010. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
78%
Bibliát és mitológiát felhozni bizonyítékként egy olyan témában, ahol a tudomány gyakorlatilag már mindent meg tud magyarázni elég meredek, te is tudod.
2010. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
27%

Szia ma 19:51-kor hozzászóló!


Örülök, hogy sikerült megnevettetnem téged. Ahogyan egy bölcs mondta: a nevetés a legjobb orvosság.


Sajnálom, hogy ilyen hamar sikerült eldöntened magadban mi az igazság azzal kapcsolatosan amit leírtam, és azt is, hogy ennyire előítélettel viseltetsz a Biblia iránt. Azt, hogy a tudomány gyakorlatilag már mindent meg tud magyarázni erősen vitatnám, maguk a tudósok is elismerik, hogy ahogyan egyre több ismeret birtokába jutunk, ezzel arányosan egyre nő a kérdőjelek száma is. Persze mindent meg lehet magyarázni, kiváló egymásra épülő elméletekkel, de ez azon a tényen mit sem változtat, hogy egy elmélet mindaddig elmélet marad, amíg az 100%-osan nem bizonyítható. Hidd el nekem, tapasztalatból mondom igen kevés olyan dolog van az életben, ami 100%-osan biztos.


Tisztelem a lelkesedésed, egyetemista korban ez teljesen természetes. Egy dolgot fogadj meg tőlem, mint jóval idősebbtől (én is több jóval idősebbtől tanultam meg és tanulom most is): némi alázat és tisztelet azért illendő volna azok iránt, akikkel nem értünk egyet, mert soha nem tudhatod, hogy az illető mit tud és mit nem, és ha valaki hivatkozik valamire azt csekkold le mielőtt minősíted, mert téged fog minősíteni, ha felelőtlenül lehülyézel másokat, illetve az általuk mondottakat.


Isten áldjon. Üdv. Péter

2010. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
69%

"Sajnálom, hogy ilyen hamar sikerült eldöntened magadban mi az igazság azzal kapcsolatosan amit leírtam"


Miért ne tehetné? Állítása szerint jártas a témában, elvégre ez irányban tanul (geológia, paleontológia).


És azt sem mondta, hogy a tudomány mindent meg tud magyarázni, hanem azt, hogy egy témán belül képes erre.


Ne forgasd ki a szavait. A semmirekellő politikusok szokása.

2010. nov. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!