Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért cikizi az emberek...

Miért cikizi az emberek többsége a templomba járó, vallásos embereket?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem is cikizi.... vagy csak az én környezetemben nem....
2009. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én spec katolikus középiskolába jártam, és mikor erről beszélek másoknak, gyakran néznek rám úgy, mint egy hülyére, meg olyanokat mondanak, hogy "katolikus? áááh, szegényke"...
2009. jan. 15. 13:44
 3/14 yuda ***** válasza:
78%

Mikor gyerek voltam-faluban éltem és láttam,mikor mennek az emberek a templomba-az ábrázatuk olyan fancsali volt,mint mikor valaki foghúzásra megy,mikor végeztek szintén-később bementem és mintha egy jéghegybe belsejébe kerültem volna ,olyan hideg volt és emberek a kőkemény fán térdeltek.

Ezek nem tették már alapból vonzónak a helyet.

Megfigyeltem,öregebb korban,intenzívebben járnak oda.Ha kérdezgettem őket Istenről,kiderült,hogy nem igazán értik mi miért van,ez inkább egyfajta kultúrális élmény számukra.


Voltak barátaim,akik oda jártak,de semmi különbség nem volt köztük és mások között-ha lehet ezt mondni,ugyanolyan feslett életet éltek-és ma már találónak érzem visszagondolva rájuk azt a mondást,hogy csak vasárnapi keresztények.


Most már világos lett számomra,hogy legtöbbjük képmutató volt-kívülről ájtatosak,de ismerve a mindennapjaikból őket,nem voltak sem erényesebbek,sem kedvesebbek-pedig szerintem egy isten embere ha valóságos a hite,az mindenképpen különbözzön jó értelemben.


Biztos vannak kivételek és odaszántak,de ez szerintem jó esetben is, ha 1 %-uk,ahogy én tapasztaltam.


Meghallgattam pár misét,de ott mindenről volt szó,de a bibliáról a legkevesebb-és azt szűrtem le ebből,hogy megszokásból járnak sokan,nem hitből,hanem mert pl.beleszülettek-a szüleik miatt.


Később láttam lelkes ,főleg fiatalok közösségét,akik egészen másképp képviselték a biblia Istenét,lelkesen,vidáman,erkölcsösen, szép beszédűen- megismerve őket: képmutatás nélkül-de valamiért épp ezeket közösíti ki a begyepesedett,korlátolt társadalmi előítélet, és deviáns szektának hívják őket.-Szomorúan látom,hogy ez egy többségében kirekesztő, kifordított világ.

2009. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Srapnel ***** válasza:
80%
Ne aggódj, az USA-ban ennek pont az ellenkezője van: ha ateista vagy, mindenedet elveszítheted (munkahely, barátnő, stb.)
2009. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Az én tapasztalatom: templomba járók között láttam lelkes, főleg fiatalok közösségét, akik őszintén képviselték a Biblia Istenét, lelkesen, vidáman, erkölcsösen, szép beszédűen és vannak ismerőseim, akik más, nem templomba járó vallásos közösségekbe járnak és rosszabbak a nem hívő ismerőseimnél. De nem általánosítok. És bizony előfordul, hogy cikizik a templomba járókat itt a fórumon is, olyanok is, akik vallásos érdeklődésűek ugyan, csak épp más jellegű közösségbe járnak. De nem mondanám, hogy ez a többség, csak talán a véleményüknek erőteljesebben hangot adók. És persze mindig tisztelet a kivételnek.
2009. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Én nem értem, minek valakit amiatt lenézni, mert felvállalja, hogy ő milyen nézeteket vall...
2009. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%

ha ugy érzed hogy ciki templomba járni meg beszélni rola akkor ne járj oda ne beszélj rola és mindjárt nem leszel lenézve de ha szted nem ciki akkor járj tovább

azért is néznek le mert a templomba szegények járnak és asziszik te is koldus vagy

én szeméj szerint nem cikizem őket csak szánalommal nézek rájuk :)

2009. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
szerinted a cikizes vagy az eliteles a rosszabb. atemplomba jarok nem kulomboznek ebben a nem templomba jaroktol, mert ok is maskepp neznek azokra akik nem jarnak templomba pedig azt valjak mindenki isten gyereke akarmilyen is es tesok vagyunk es szeressuk egymast aztan kijonnek a templombol es csunyan neznek arra aki nem volt templomba. nem templomba jarok legalabb nem mondanak ilyeneket. vannak kivetelek de az is ritka.
2009. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Én nem tapasztaltam, hogy cikiznének, legfeljebb furcsán néznek rád. Ha valamit nem értenek az emberek, akkor nem tudnak reagálni, és ha ezt leplezni akarják, akkor gúnyhoz folyamodnak. A másik eset, de szerintem szerencsére ez nagyon ritka, akik kifejezetten agresszíven támadnak mindent, ami valláshoz köthető.


Az első csoporttal lehet beszélgetni, el lehet mondani nekik, hogy te hogyan gondolkodsz, miért jársz templomba, és hogy ettől még nem vagy náluk különb, így próbálsz jobb emberré válni, és Istenhez közelebb kerülni. Nem térítgetni vagy prédikálni kell, csak normális hangnemben elmagyarázni. Én ezt csináltam egész gimiben. Érettségire elértem, hogy az 10-12 ember, akikkel azóta is összejárunk, már nem értetlenkedik ha hozzám hasonlóval találkozik, és a sztereotípiákat sem fogadja el feltétlenül.

2009. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem feltétlenül cikizik, ma a normálisabb emberek többsége elég toleráns. Ha mégis, akkor az csak azért van, mert az illetőt a másik oldal tartja rabságban. Jézus megmondta, hogy meg fognak vetni a nevéért. Ha így van, a Biblia szerint "Boldog" vagy! "Egyetlen szolga sem lehet nagyobb az uránál".

Sokan sajnos úgy gondolják, hogy csak a szánalomra méltó, gyenge emberek kereshetik Isten akaratát. Hogy ez mennyire nem így van, azt csak akkor tudhatod meg, ha beszélsz egy-két komolyan hívő, művelt, karizmatikus emberrel. :)

2009. jan. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!