Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet úgy imádkozni, hogy...

Lehet úgy imádkozni, hogy közben zenét hallgatok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
XD még sz@rás közben is lehet ha tudsz koncentrálni
2010. dec. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
LEHET BARHOL ÉS BÁRMIKOR.
2010. dec. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
persze,hogy lehet.azt te tudod,hogy tudsz-e úgy figyelni az imádra rendesen.
2010. dec. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Bármit lehet, de érdemes-e? Sokan úgy gondolják, hogy az imáság olyan - hogy aktuális példával éljek - mint a kivánságlista a télapónak, elmondjuk mit akarunk, hozzábigyesszük esetleg, hogy legyen meg a te akaratod, majd várjuk a csodát. Az imádság ezzel szemben egy hatalmas kiváltság, a Mindenható Isten elé járulhatunk, aki gyermekeként fogad minket, és igyekszik segíteni. A te esetedre jó példa, hogy olyan ez, mint ha édesapádhoz mennél a füldeben fülhalgatóval, amiben szól a zene, te el tudod mondani amit akarsz, de édesapád nem fog tudni rá válaszolni. Ez nem csak tiszteletlenség, de értelmetlen is.


Üdv. Péter

2010. dec. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az segíti az "összpontosítást", akkor még ajánlatos is.(De nem mindig.Valamikor a csend mindennél többet ér).
2010. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Bár nem vagyok vallásos, azért a véleményet - ha nem baj - elmondom. :)


Most nem értek egyet Péterrel, mert ha apukáddal beszélsz, akkor hallanod kell, hisz csak úgy tud beszélni hozzád.

Isten azért ennél szerintem többre képes, miért ne lehetne, hogy pont a zene segítségével szól hozzád.


A megfelelő zene ellazít, segít a befelé figyelésre, koncentrálásra; én Isten helyében ezt pont hogy kihasználnám, hogy a zene erejével jobban meg tudlak érinteni.

Nem véletlen, hogy az összes vallásnak alapeleme a zene a természeti népektől kezdve a buddhistákon keresztül a keresztény misékig.

2010. dec. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
trágyahányó szerelékben, munka után is lehet vendégségbe menni. dávid zsoltárait kísérő hárfás zene, és a mostaniak között azért van különbség.
2010. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valóban sokan ugyanazt a gondolatot írták, mint én. Bármilyen helyzetben, bármikor lehet a Teremtőhöz fordulni imában. Ez egy óriási kiváltság. Van, amikor az ember olyan helyzetben van, hogy nem tudja imára hajtani a fejét, de biztosak lehetünk benne, hogy ha tiszta a szívünk indítéka, és olyat kérünk, amire valóban szükségünk van, akkor Isten meghallgat. Ha viszont zenét hallgatsz, és nem akarod lekapcsolni, az azt tükrözi, hogy fontosabb a zene annál, minthogy arra a pár percre kikapcsold. Így az imád nem lesz teljes mértékben szívügyed.
2010. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Úgy látszik - a többi válaszból -, hogy én kissé naívan félreértelmeztem(?) a kérdező kérdését.


Eszembe se jutott az a lehetőség, hogy a kérdezőnek "fontosabb a zene annál, minthogy arra a pár percre kikapcsolja"; én arra gondoltam, hogy a kérdező jobban el tud rugaszkodni a való világtól, magába nézni és Istenre figyelni, ha szól valamilyen kellemes, "meditatív" vagy egyházi zene és nem mondjuk a szomszéd kopácsolását, vagy az ablak alatt ordítozó gyerekek üvöltését kell hallgatni.



Csak azt nem értem, hogy ha a kérdezőnek "nem teljes szívügye" az imádkozás, akkor minek tette fel egyáltalán a kérdést?



**Bár 12:13-ast idéztem, természetesen nem csak vele kapcsolatos a megjegyzésem, úgy tűnik a többség egyértelműen úgy értelmezte, hogy a kérdező tiszteletlen Istennel szemben és fontosabb neki a szórakozás.

2010. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszadó. Engem idéztél többször is. Ez a verzió meg nekem nem jutott eszembe, hogy esetleg a zenehallgatás közben jobban el tud mélyülni. Bocsánat. De azt hiszem, attól még mindkettőnk válasza jó lehet, anélkül, hogy kritizálnánk a másikat. Nem szeretem.
2010. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!