Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok, hogy az iskolákba...

Mit szóltok, hogy az iskolákban a biológiaórán az intelligens tervezésről (azaz Istenről) is beszélni kell az evolúció mellett, mint lehetséges ok?

Figyelt kérdés
ez legalábbis a terv. valóban, egyikre sincs megcáfolhatatlan bizonyíték, hacsak nem a tudomány, ami még nem volt képes semmiből valamit előállítani.
2010. dec. 10. 11:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%
nemááá, Isten lenne az intelligens tervezés ?? NAGYON DURVA, persze azért a diákságot se kell félteni, meg lesz ott majd a kellő ellenállás sztem
2010. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

eyha, azért meredek dolgot mondasz .. mi az h a tudomány nem volt képes semmire kb ?? háááátt, nemtom, de kb válaszoltál is a saját kérdésedre sztem, ami a meggyőződésedet illeti, én azért továbbbra is inkább bízok abban a fránya tudományban, mint mindenféle irracionális magyarázatokban, szal őszintén remélem, h ebből nem lesz semmi, bár nem tudni, mert igen furcsa dolgok történnek itt nálunk mostanában, szal kizártnak se tartom, nem ez az első, amin ki fogok akadni

(na de a biológiához ennek mi köze ???? ez jó kérdés)

2010. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
valóban, én nem hiszek az evolúcióban, sokkal inkább Istenben, és azt tapasztalom, hogy a tudomány fejlődése alátámasztja a bibliában leírtakat.
2010. dec. 10. 11:55
 4/30 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem túldramatizálják ezt az egész kérdést. Nem attól lesz valaki hívő vagy sem, amit a biosz órán tanul. Az evolúció például tény, mint a természetben jelen lévő folyamat - annyi, hogy nincs bizonyíték rá, hogy abból alakult volna ki az élet.

Ha már az élet kialakulásáról beszélnek, mondják meg, hogy nincs rá egyetemesen elfogadott ok, csak elméletek,mint az evolúció vagy az "intelligens tervezés"

A gyerekek fele úgyse figyel oda, a másaik fele elfelejti, mihelyst leérettségizik.

2010. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
ha jól emlékszem, a mintaosztályban ez az arány 3:21 volt, az intelligens tervező javára. valóban, sokan nem is hallanak Istenről, nincs megemlítve az a sok tény, ami gondolkodásra késztetné őket, pl ha egy szép madarat látnak, vagy egy hangyabolyba botlanak.
2010. dec. 10. 12:03
 6/30 anonim ***** válasza:
76%

azt mondod "tény" ??? na neee


amúgy azt arányt én nehezen hiszem, mert ismerem a gimis diákokat, de nem igazán így van ez ..


a másik pedig, hogy semmi gond, lehet tartani hittan órákat, és aki akar, részt vesz, ennyi! na de kötelezően ezt így beiktatni sztem több mint ökörség ...

2010. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Az állami és egyházi oktatás,ha jól tudom már jó ideje különvált egymástól, persze ez nem azt jelenti, hogy az állami iskolákban tanuló hívők aránya minimális lenne, csak azt, hogy az ottani követelmények és szabályrendszer jóval lazább a hit gyakorlását tekintve, azaz 0, mivel nem erről szól. Másrészt ha be is vezetnék az Intelligens Tervezés-t hiba lenne bármelyik vallás istenképét tanítani, mert az egyet jelentene a hitoktatással, viszont ha elméleti alapon közelítik meg az szerintem inkább a filozófia körébe tartozik, gyakorlati úton viszont, mint az evolúcionista szemlélet alternatívája a legnagyobb ostobaság lenne, amiről hallottam, mivel egy természettudományi tárgy, ami nyilván a bizonyításra épül, jóval elfogadottabb, mint a pusztán (vak)hiten alapuló okoskodás.
2010. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Srapnel ***** válasza:
2010. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint az ELTE biosz szakon még nem tanítják a kreacionizmust, úgyhogy addig is biológiaóra: evolúció, hittanóra: intelligens tervezés.
2010. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%

Én keresztényként is egyet értek azzal, hogy a biosz órán maradjunk meg az evolúciónál. Nem mintha a makro-evolúcióra (fajok közötti)olyan sok bizonyíték lenne, a mikro-evolúcióra (fajon belüli)viszont igen.


Nekem ezzel az a bajom, hogy nehogy már egy biosz tanár magyarázza el az intelligens tervezést, amihez ugyanúgy nem ért, meg nem is hisz benne. Azt majd én megmutatom a gyerekemnek, ha érdekli, odaadom neki olvasni Gerald Schroeder-t, ő a legjobb intelligens tervezés terén. Esetleg Wolfgang Kunntól A darwinizmus buktatóit. De nekem egy unott ateista ne magyarázza el a gyerekemnek, mennyire hülyeség ez az egész, csak mert nem is érdekli.


Freya

2010. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!