Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a szcientológia?

Mi az a szcientológia?

Figyelt kérdés
Annyit sierült megtudnom róla , h valami vallásnak nevezett dolog, Franciaországban és Németországban tiltják, tanárokat is már bocsátottak el amiatt, mert ezt vallották, máshol meg azt, hogy ez segít az embereknek... Azt szeretném megtudni, h pontosan mi is ez.
2008. jan. 19. 19:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
14%
a szcientológia nagyobb lelki szegények társasága, mint amilyenek a keresztények stb.
2008. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
75%

a szcientológia tényleg szekta, és engem is be akartak hálózni. Mivel kíváncsi ember vagyok,hát elmentem.

Utcán leszólítottak, behívtak egy kis szobába, kitöltettek velem egy 300kérdésből álló kérdőívet,és értékelték... a maguk sajátos módjai alapján. 300kérdéből megállapították hogy nem vagyok boldog. Könyörgöm, honnan vezsik ezt??!!

aztán bezsélgettem az egyik emberrel ott. "ha megvezsem csak ennyiért a könyvet, és elolvasom, jobb ember leszek, és akárki lehetek!"

... na persze! kérdem én: lehetek Isten? lehetek Bill Clinton??

velem nagyon erőszakosak voltak, elkérték a számom, címem, és még fizessek valami hülye kurzusért is!!

fogtam magam, és otthagytam őket.

JÓ LENNE HA ITT IS TILTANÁK!! nincs valahol valami petíció a betiltással kapcsolatban?

2008. jún. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
81%
A 4. válaszolónak teljesen igaza van ÓVATOSAN vele nagyon mocskos nép az.
2008. aug. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
62%

Én szcientológus vagyok, nekem tetszik, úgy gondolom, hogy sokkal jobb lett tőle az életem, és nagyjából tudom, hogy mik azok a dolgok, amik terjengenek a Szcientológiáról, sok szcientológust ismerek, és mindegyikük úgy gondolja, hogy a szcientológia nagyon hasznos. Nem tartom magam agymosottnak, meg semmi hasonlók, ha vannak kérdéseid nyugodan tedd fel őket itt, vagy ha akarod megadom az e-mail címemet, már ha kiváncsi vagy valaki olyannak a nézőpontjára, aki 10 éve ismeri ezt a vallást. A legjobb források, amikben arról olvashatsz, hogy a Szcientológia mit mondd magáról, illetve mi a célja és hasonlók, a könyvek. Konkrétan a Mi a Szcientológia?

Röviden, az én számomra a Szcientológia hatékony tudást jelent a mindennapi élethez, és nagyob megértést önmagadról és embertársaidról, és arról, hogy hogyan működik az élet.

2009. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
20%

Én is szcientológus vagyok. A szkeptikusok közé tartoztam korábban, bár semmit sem tudtam róla, csak leértékeléseket olvastam azoktól, akiknek fogalmuk sincs miről szól. Egy könyvet elolvastam, majd kértem önszántamból egy auditálást. Amit akkor tapasztaltam az számomra nagyon furcsa volt, de tudtam hogy igaz. Tudtam amit mondok az igaz, és senki sem kérdőjelezett meg. Aztán utána olvasgatni kezdtem a többi könyvet, és rengeteg olyan részt találtam benne, amelyek az auditálás során feljöttek nálam, nagyon meglepődtem. Érdekes volt.

Azóta kiolvastam jó pár könyvet, a benne leirtakat nap mint nap használom. És totálisan egyetértek az előttem szólóval. Asszisztokat megtanultam és a családomnak adtam illetve adok, mert kérik, akik egyébként katolikusok. És sikerrel járok. Én boldog vagyok hogy találkoztam a szcientológiával.

2009. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%

A Szcientológia VALLÁS, aminek a segítségével tudást szerzünk magáról az életről, a szellemi lényről, így képesebbekké válunk arra, hogy mi magunk irányítsuk a saját életünket.

A Szcientológia szó a latin scio (a szó legteljesebb értelmében vett tudás) és a görög logos (valaminek a tanulmányozása) szavakból származik.

Szó szerint a "tudásról való tudást" jelenti.

A Szcientológia ennyit jelent: "A szellem önmagával, az univerzumokkal és más életformákkal való viszonyának tanulmányozása és kezelése."

Kik vagyunk?

Honnan jöttünk?

Miből állunk?

Hová megyünk?

Mi a célja az emberi életnek?

Ezekkel a kérdésekkel az ember évezredek óta foglalkozott, de ezidáig nem találta meg rá a megfelelő válaszokat. A Szcientológia a tudás előrehaladásával válaszokat nyújtott ezekre a kérdésekre, és működőképes módszereket adott alkalmazásra, amelyek lehetővé tették az embernek, hogy elérje ősrégi célját: megismerje önmagát, és megismerjen és megértsen másokat, és magát az életet is.


A Szcientológia a szellemi lénnyel foglalkozik. Megnöveli a tudását, képességét, ezáltal egyre képesebbé válik arra, hogy legyőzze az őt érő negatív hatásokat.

A Szcientológia szellemi lénynek, thetán-nak tekinti az embert, nem csak egy testnek, egy anyagi tárgynak, amit nem tudunk jobbá és képesebbé tenni. A thetán kifejezés eredete egy görög betű, vagy szimbólum, a theta, amely sokáig a gondolat, vagy lélek szimbóluma volt. Így a Szcientológia továbbviszi azt a nézetet, ami a történelem kezdete óta fennáll, miszerint az ember szellemi lény, aki arra törekszik, hogy megértse az életet, és javítson azon.


Azt vallja, hogy az ember alapvetően jó, nem pedig gonosz. Csupán a tapasztalatai vitték bele rossz cselekedetekbe, nem pedig a természete, s az ember képes a szellemi javulásra.

A Szcientológia célja pedig az, hogy felhozza az egyént addig a pontig, ahol képes rendet teremteni az életében, és megoldani a problémáit.

Ez a vallás tehát megoldásokat tartalmaz az élet problémáira. Ennek a végeredménye az, hogy az egyénnek megnövekszik a tudatossága, és a szellemi szabadsága, valamint visszaáll az alapvető tisztessége és képessége.

A Szcientológia vallás forrása és alapítója L. Ron Hubbard.

Ron annak szentelte az egész életét, hogy megtalálja a válaszokat azokra a kérdésekre, amik az embereket évezredek óta foglalkoztatott. Kíváncsisága és határtalan kalandvágyó természete már fiatal korában kutatásokra inspirálta. Az első széles körben kiadott kutatásainak eredménye nem Szcientológiáról szóltak, hanem a Dianetikáról. Ez volt Ron első kezdeti felfedezése a lélek területén. Ez további kutatásokra ösztönözte őt.


L. Ron Hubbard sok igazságot fektetett le az élettel kapcsolatban, így végül kifejlesztette a Szcientológia vallást, és létrehozott egy szervezetet, ami mára világméretűvé vált. A társadalom minden területén találunk Szcientológusokat, például hírességeket, diákokat, orvosokat, rendőröket, munkásokat, üzletembereket, stb.


Ezzel a vallással milliók ismerték fel, hogy az életet lehet jobban élni, örömtelibben, és hogy a világ lehet egy boldogabb hely. Ezért a Szcientológiát milliók fogják követni, hogy egy jobb világot teremtsenek.

Több valódi adat itt: [link]

2009. júl. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

A Szcientológia tényleg egy vallás, azt mondja, hogy szellemi lény vagy, nem csak húsdarab.


Mind Németországban, mind pedig Franciaországban működnek Szcientológia Egyházak. Pl. Berlinben és Párizsban.


Bizonyára igaz a hír, hogy valakit elküldtek a vallásáért, de ez nem a Szcientológia miatt van. Hanem azért, mert van, akit zavar, hogy a másik nem olyan vallású mint ő (pl. zsidó és nem keresztény) vagy éppen hogy vallásos.


Javaslom, hogy olvass el pár könyvet, amit az alapítója írt (L. Ron Hubbard) és nézz szét egy egyházban. A saját szemeddel, aztán döntsd el, mi is az. Amit ajánlok: Szcientológia: egy élet új nézőpontból. Könyvtárban is láttam.

2010. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Csaba87 válasza:
65%

Szcientológia egy olyan valami amit nemsokára korlátozni, esetleg tiltani fognak. :D

A kormány nemsoká napirendre veszi ha minden igaz.


tanács: Amire Habard neve van pingálva azt ba.d a tűzbe.

2010. dec. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Csaba87 válasza:
38%

NE OLVASD EL!

Zsidaj furfang ahogy a főnököm mondaná.

2010. dec. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Norbi02 ***** válasza:
25%

A Szcientológia egy működőképes tudás anyag, aminek segítségével hatékonyabban tudsz működni az életben és jobban tudod élvezni a létezést.


Olvass el egy könyvet például a "Szcientológia: Az élet egy új nézőpontból" címűt.


Az megadja a válaszokat.

2011. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!