Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan fontos az, hogy...

Miért olyan fontos az, hogy hogyan lett az ember? Miért nem a jelenünkkel foglalkozunk a felesleges vita helyett?

Figyelt kérdés
Miért nem mindegy, Isten teremtett e minket, a majmoktól vagyunk e, esetleg mindkettő, vagy egyik sem? Miért olyan fontos ezt tudni? Hiszen itt vagyunk, ez a fontos, és mi döntünk arról, hová tartunk, mivé válunk. Ez sokkal fontosabb, nem? Mindenki dolgozhatna közösen, békével egy szebb világért, amiben jobb emberek élnek, vallástól,származástól és mindentől függetlenül. Csak szeretet és jóság kell hozzá, nem az a fontos, ki mit hisz, hanem hogy ki hogyan viselkedik az embertársaival és hogy mit tesz életében.
2010. dec. 25. 14:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!


Épp ezek a kérdések azok, amin szerintem túl sokat gondolkodnak az emberek. Mert mi van akkor, ha nincs szükség megváltóra? És mi van akkor, ha van? Akármi a válasz, nekünk a saját életünkkel kellene foglalkozni, és azzal, hogy emberségesek legyünk a körülöttünk élőkkel. Ha mindenki így gondolkodna, akkor ez szépen, láncreakciószerűen elterjedne mindenhol és sokkal békésebb, szebb világot teremthetnénk, teljesen függetlenül a vallási kérdésektől. Én nem vagyok sem hívő, sem ateista, egyszerűen úgy gondolom, hogy nem véletlenül nem tudjuk, mi van a halál után. Majd megtudjuk akkor, amikor eljön az ideje, és addig nem ezen kell törni a fejünket, hanem élni az életünket, minél hasznosabban és teljesebben.

2010. dec. 27. 14:19
 12/13 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Megváltani csak azt lehet, aki akarja, hogy megváltsák. Isten senkire nem kényszeríti az örök életet, de csak azoknak tudja adni, akik elfogadják azt.


Természetesen a legfontosabb élni az életünket, minél hasznosabban és teljesebben. Azonban egy szint felett falakba ütközünk, mert mindannyiunkban ott van az önzés, a magunknak kedvezés, ez pedig az élet és a szeretet ellen van. Ebből akar Isten megváltani bennünket, kiemelni az ösztöneink rabszolgaságából, és valódi szabadságot ajándékozni nekünk Krisztus által. Csak az tudja ezt megérteni, aki megtapasztalta a különbséget.


Kívánom neked is ezt a tapasztalatot.


Üdv. Péter

2010. dec. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem most egész normálisan leírtam, hogy nem értek veled egyet. Azt pedig tisztelem, akiben találok tisztelnivalót. És nem a hozzáállásodat minősítettem, hanem az irományod, ami a legkevésbé sem helytálló.
2010. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!