Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiteles a pápa, ha Isten nem...

Hiteles a pápa, ha Isten nem teljesíti a kéréseit? Pedig állítása szerint ő a földi képviselője, nem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Gondoltál már arra, hogy az egyház csak egy, az emberek által kreált és kitalált intézmény? És Istennek (akár létezik, akár nem) semmi köze hozzá?


Mert ha gondolsz rá, hirtelen minden kérdésedre meglesz a válasz :)

2010. dec. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Neked teljesíti minden kérésedet a főnököd?
2010. dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

"Gondoltál már arra, hogy az egyház csak egy, az emberek által kreált és kitalált intézmény? És Istennek (akár létezik, akár nem) semmi köze hozzá?"


Ebben hatalmas igazságok vannak. Ha lenne köze hozzá komoly szinten, akkor nem lenne ennyi probléma a bolygónkon. Talán idővel észreveszik magukat. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Attól, hogy ő elvileg az egyház feje, ugyanúgy egy ember, mint bárki más, Isten semmivel se tartja őt többre, mint akármelyik másik embert, hiszen ő mindenkit egyformán szeret, nem kivételezik senkivel. Tehát ha olyat kérsz, ami ellenkezik az ő akaratával, azt se neked, se a pápának nem fogja teljesíteni.

Ja, és isten nem olyan, mint a mesebeli aranyhal, hogy megmondod, mit akarsz és teljesíti a kívánságodat, neked is tenned kell érte, hogy teljesüljön. Ne Istent okold, ha hiába várod a sült galambot!

Miért, amúgy mit kért a pápa, amit Isten nem teljesített?

2010. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gondolom te voltál az, aki feltette a kérdést, hogy a pápa kívánságait teljesíti-e az Isten. Ott is válaszoltam, azt hiszem a negyedik vagyok.

Isten nem teljesíti az imákat, csak segíti a tetteket. És a pápa nem a kegyeltje, csak képviselője... mellesleg, mi van akkor, ha Síva és Visnu vannak "odafönt"? Akkor is a pápa a képviselőjük?:)


Egyébként bár én nem vagyok keresztény, szerintem ettől ő még nem hiteltelen.

2010. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 11:26-kor írónak:


Honnan jött ez a "Siva és Visnu van 'odafönn'"? Érdeklődsz a keleti vallások (pl. hinduizmus) iránt? Vagy miért pont azokat a neveket említetted? :)


Egyébként tetszik a hozzászólásod.

2010. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:
Szerinted ha a BMW magyarországi képviselője vagy, akkor a BMW azt csinálja, amit mondasz?:D Milyen kérdés ez?
2010. dec. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

11:32


Alapvetően a vallások iránt érdeklődöm, így a keleti tanok iránt is, de csak azért írtam Visnu-t és Sívát, mert őket egy alapműveltségű ember ismeri, és ez jutott eszembe először :) Írhattam volna Quetzalcoatl-t, meg a Holdistennőt is :)


De én úgy gondolom, mindenki ugyanabban hisz, ugyanis az isten fogalma megnevetéstől függetlenül ugyanazt jelenti :)

2010. dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Előre leszögezem Római Katolikus vagyok.


Mi az ima lényege,egyáltalában mi az ima ?

Van egy jó kis történetem erre.

Gyerekkoromban kis falun éltünk,szegények voltunk.Betakarítás előtt álltunk (csak a termőföldünk volt,mint vagyon).Erre ,mint égből villámcsapás szó szerint) jön a vihar.Mélyen vallásos család voltunk/vagyunk kimentünk,és együtt imádkoztunk,hogy ne essen az eső ,azonnal rákezdett.Aztán azért hogy ne fújjon a szél legalább,a szél úgy süvített,mint még soha.

Majd azért könyörögtünk,hogy ne essen a jégeső.Mondanom sem kell hogy azonnal elkezdett esni a jégeső,és elmosott mindent,minden földünket,az összes vagyonunkat.

Akkor értettem meg,hogy mit jelent az imádkozás.

Felejtsük el az adok-kapok szerepét,az egy plusz kegyelem.

Az imádkozásban van lehetőségünk kapcsolódni Istenhez,a teremtőnkhöz.Nekem lehetőségem volt kiskoromban ezt a tragédiát vele megélnem,Isten velem lehetett.A remény velem lehetett akkor,és nem volt a szívemben félelem,mert tudtam hogy ez még nem a vég.Nem maradt semmi földünk,de tudtam hogy nincs olyan hogy reménytelen helyzet.Olyan van hogy remény vesztett ember,de ez nagy különbség.



Mindazonáltal egy kérő imában benne kell lennie hogy legyen meg a te akarod.Hisz az én akaratom lehet csalfa.


Felmerülhet a kérdés hogy,ha azt mondjuk hogy legyen meg az Isten akarata,minek imádkozunk egyáltalán.

Félig meddig már kitértem erre,most egy kicsit más szemszögből is kitérek.

Azért mert az imádkozás lehetőség arra hogy a vágyainkat megosszuk vele,hogy imádhassuk (IMÁDkozás),és a végén,a teljes átadás, legyen meg a te akaratod.


Jézus is kérte Istentől,hogy vegye el tőle a szenvedést,Isten ezt nem adta meg neki,akkor most Jézus hiteltelen ?


Gondoljuk át az imádkozás valódi értelmét.

Ugyanezt írtam egy másik kérdéshez is,szerintem azt is te tetted fel.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

2010. dec. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jézus nem ezt kérte. azt mondta, ha lehetséges, de hozzátette, hogy most is a Te akaratod valósúljon meg. óriási a különbség. köszönöm a történetet.
2010. dec. 26. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!