Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mindig megbocsált?

Isten mindig megbocsált?

Figyelt kérdés
PL: egy bűnöző sok embert ölt és megbáta mert nem akar bühödni meg ez rossz neki akor isten megbocsált neki?Ki emelem hogy MINDIG!
2010. dec. 26. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Isten nem (csak) azért bocsát meg, mert megbánja... Isten Jézus által bocsát meg. Szóval a kettő együtt. De attól még bűnhődni fog, mert ettől független a "világi" (törvény szerinti) bíráskodás, tehát ezért egy életfogytot még simán kap.

Javaslom, egyszer nézd meg a "Ments meg, Uram" c. filmet! :D

2010. dec. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, hogy mit értesz isten alatt.
2010. dec. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem. Csak akkor bocsát meg, ha valaki őszintén megbánja és megvallja bűneit. Ebben az esetben viszont kivétel nélkül megbocsát.

Amikor Péter megkérdezi, hogy még hétszer is megbocsáthat valakinek egy nap, Jézus azt mondja, még hetvenszer hétszer is. Nem számszerűsíteni akarta, hanem megértetni vele, Isten mércéje végtelen kegyelemmel és irgalommal tekint mindenkire, aki meg akar térni.

Jézus soha nem mondott nekünk olyat, amit Ő ne tenne meg.


Ausztráliában van egy magyar nyelvű baptista gyülekezet, ahová jár egy volt elítélt, aki gyilkosságért ült. A börtönben tért meg, és szabadulása után gyülekezeti munkás lett belőle.

Corrie ten Boom könyvében leírja, hogyan bocsátott meg annak a volt náci tisztnek, aki a koncentrációs táborban a fogva tartója volt. Szabadulása után egy gyülekezetben találkozott az időközben megtért emberrel. A férfi felismerte és sírva kérte a bocsánatát.

Vujity Tvrtko egyik könyvében (talán a Búcsú a pokoltól-ban) leírja, hogy egy magyar keresztyén férfi hogyan alapított iskolát egy afrikai országban. A testvére szintén ott élt, tanított, amíg meg nem ölte egy néger fiatalember.Az ottani törvény szerint az első gyilkosság után, ha a sértett családja megbocsát neki, szabadon engedik a bűnöst.

A halott férfi anyja elment a börtönbe, fia gyilkosához, és megbocsátott neki, emiatt elengedték. A fiú kijött a börtönből, leült a börtön elé, nem volt hová mennie. Az anya meglátta, és mikor megtudta, hogy nincs hová mennie, befogadta a saját házába. Később nevére vette a fiút. Csak pár megtörtént példa a megbocsátásról.



Isten MINDIG megbocsát a megtérőnek, mert szeret bennünket. Irgalmaz, mert jót akar nekünk. Nem célja, hogy a bűneinkben haljunk meg, hanem fel akar emelni, meg akar szabadítani. Te is megbocsátanál a gyerekednek, akármit is követett el, ha őszintén megbánta, nem?

2010. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Isten ott tojik a fejedre ahol kell. xD Soha nem ment meg senkit,sőt. csak az emberek annyira buták, hogy muszáj hinniük valamibe.
2010. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2010. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%

Ha bűnt követsz el ISTEN megb@sz!!!

Egy újabb hülye hívő a láthatáron!!!!

Te atya úr isten!!!! Mekkora az állatkerted!!!!

2010. dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A kulcsszó a bűnbánat.
2010. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nem. lásd ádám és éva, szodoma és gomorra lakói, noé idejében az összes ember, kivéve a 8 lélek, és armageddonkor sem fog. minden megbocsájttatott viszont azoknak, akik már meghaltak.
2010. dec. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nekem voltak ám rosz dolgaim de ha igy visza gondolog elégé megbántami amiket csináltam,megtértem mert már nagyon rosz volt a hejzet csak azért irtam mert én ténleg szeretnék meg térni és bánom amit tettem
2010. dec. 26. 20:36
 10/17 anonim ***** válasza:

Megtérést kezd azzal hogy megtanulsz helesen írnyi!

Ebből is látszik hogy miért vagy olyan nagy hívő!

2010. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!