Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy zárdában hány apáca lakik...

Egy zárdában hány apáca lakik együtt?

Figyelt kérdés

és hány éves kortól lehet apácának lenni?

nem érint személyesen a dolog csak érdekel


2008. jan. 20. 11:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem addig kell várni, amíg elmúltál 18 éves. Viszonylag kevesen laknak együtt az apácák, pont a családias légkör megőrzése miatt. Max 20-an vannak együtt, bár sose kérdeztem meg, hányan vannak, ez csak becslés. Egyébként most már léteznek olyan szerzetesrendek is, ahol férfiak és nők is vannak. Jó, mondjuk külön épületben alszanak, de találkozhatnak. Itt, Magyarországon is van ilyen,a 8 Boldogság Közösség, Pl. Homokkomáromban (Nagykanizsához közel) és Botfán (Zalaegerszeg mellett). Nemcsak szerzetesek vannak ezekben a közösségekben, hanem akár házas emberek is lakhatnak velük, és egyedülállóak is. A Pápa engedélyezte a működésüket. Többet én sem tudok róluk.
2008. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!