Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint bűn-e az...

A Biblia szerint bűn-e az orális szex?

Figyelt kérdés
Hívő keresztényektől kérdezem, hogy mit tudtok erről.
2010. dec. 28. 01:59
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
0%

Felteszed magadnak a kérdést, hogy milyen céllal csinálnád, milyen szándékkal vennél részt orális szexben. Tényleg ezekből megkapod a választ, és légy szíves írd le ide, hogy más is láthassa.


Szóval miért akarnál orális szexet? Vagy úgy persze, hogy neked csinálják, vagy úgy, hogy a párodnak. :)


üdv és várjuk válaszod

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
36%

Az Énekek énekét ha elolvasod, rájössz, hogy az egy erotikus költemény. Nem is kicsit... Ha behejettesítenéd a hasonlatokat, simán kijön belőle egy felnőttfilm...

Nem bűn az orális szex. Sőt, ha már itt tartunk, az anális sem, ha férfi és nő között valósul meg, házasságban.

2010. dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
76%
Sehol nem írja, hogy bűn. Ami bűn, azt a Biblia mind egyértelműen megtiltja, de én még nem találtam benne olyat, hogy "ne szexelj orálisan!" pedig elég gyakran forgatom.
2010. dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ezt így konkrétan nem tiltja, dehát a paráználkodásba sok mindent bele lehet érteni.
2010. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

Tényleg nincs benne ilyen tiltás a Bibliában, de például a dohányzás sincs benne konkrétan, mégis bűn.


Egyébként Isten Igéje használ több helyen is egy kifejezést, amit a magyar fordítások nem adnak vissza pontosan, de pl. az angol KJV igen. Ez pedig a "perverzió". Például az Ésa 19:14 "perverz szellemről" beszél, amiből egyértelmű, hogy a perverzió démonikus dolog. Ebbe pedig szerintem elég sok minden bele tartozhat. Kérdés, hogy az orális szex is ide sorolható-e, vagy sem.


Azért kérdezem egyébként ezt, mert hallottam olyan tanítást, ami nem tartja bűnnek az orális szexet, és pont arra hivatkozik, hogy nincs benne ilyen tiltás a Bibliában. De amikor ezt a perverzió szót megláttam az angol fordításban, megkérdőjeleződött bennem, hogy ez helyénvaló-e. Hallottam viszont olyan tanítást is, ami kifejezetten démonikusnak tartja, de ezt Igékkel nem támasztotta alá rendesen. Pál figyelmeztetett, hogy az utolsó időkben lesznek, akik a saját kívánságaik szerint gyűjtenek majd maguknak tanítókat - kérdés, hogy az orális szex ez a kategória-e vagy sem.

2010. dec. 28. 11:01
 16/44 anonim ***** válasza:

A dohányzás azért számít bűnnek, merthogy a tested Isten temploma és a dohányzással beszennyezed ezt a templomot.Ugyanezért bűn minden, amivel a testednek ártasz: drogfogyasztás, alkohol, öncsonkítás, stb. De a Biblia nem említi a konkrét tetteket ebben az esetben...

A paráznaság pedig a házasságon kívüli szexet jelenti. A "hitvesi ágyban mindent szabad"

2010. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező. :P


Bár leírtam korábban, hogy simán meg tudod állapítani, ha magadnak felteszed a kérdést, hogy miért akarnál részt venni orális szexben. Aki ilyenben akar tevékenykedni, az igazából önmagának akar kielégülést okozni, ami perverzió...így összepasszol a dolog azzal amit írsz. Aztán van a másik fele is a dolognak, amikor nem a saját élvezetedért csinálod, hanem a másikéért...vagyis kihasználtatod magadat, megalázkodsz...a megalázkodás nem egyenlő az alázattal...a megalázkodás mártírkodás, és ekkor te birtokolva vagy, vagyis fogságban vagy ugyanúgy...a bűn pedig az, ami visszatart Isten országától...szóval ez szintúgy bűnnek minősül...mert ezzel az erővel egy gyilkost is hozzá kellene segíteni az emberöléshez, hiszen ő éppen azzal elégül ki...


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
57%

Az öröm és az arra való vágyakozás nem bűn. Örömet okoz Isten imádata is, és a hívő ember vágyik is erre az örömre.

A házaséletben pedig a szexuális élet nem bűn, sőt, az öröm forrása kell hogy legyen-ez is benne van valahol a Bibliában, méghozzá valahol az Ószövetségben.

Miért akarnál részt venni orális szexben:

- Mert örömet okoz, hogy a partnerem élvezi, ha én csinálom.

- Mert örömet okoz, hogy én élvezem, ha a partnerem csinálja.

Tehát nem önző, hanem kölcsönös örömszerzés.

2010. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
46%
Az a bűn, amit szándékosan követsz el Isten akarata ellen. Tehát ha tudod, hogy rosszat teszel, tiltakozna a lelkiismereted, mégis megteszed. Ha a lelkiismereted azt mondja, hogy ez nem bűn, akkor miért lenne az? Meg gondolj bele, nem is logikus az, hogy a házasságon belül ne szerezhetnél ilyen módon örömet a házastársadnak, hisz senkinek nem ártasz vele, ha tényleg örömszerzés céljából és nem önzésből csináljátok.
2010. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
36%

"Miért akarnál részt venni orális szexben:

- Mert örömet okoz, hogy a partnerem élvezi, ha én csinálom.

- Mert örömet okoz, hogy én élvezem, ha a partnerem csinálja.

Tehát nem önző, hanem kölcsönös örömszerzés."


Tehát azért csinálod, mert neked örömet okoz mindkét eset. Vagyis a saját érdek húzódik meg a tett mögött, ami pedig akármit teszünk önzés. Másrészről pedig az öröm azt jelenti, hogy kedvező esemény hatásaként támadó kellemes érzés, derűs vidám lelkiállapot. Ha pedig egy pár valójában boldog, akkor folyamatosan ebben a derűs lelkiállapotban van, amit már fokozni nyilván nem lehet. szóval az öröm egyenlő e a boldogsággal? S nem e hiányérzet kielégülésénél érzett elégedettség e? Egyébként a vágyakozás a vágy jelenléte miatt van. A vágy hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés. Ha pedig valaki boldog, akkor nincsen hiánya, így vágya sem, ráadásul aki vágyait akarja teljesíteni az az ember magával van elfoglalva, ami megint önzés. Szóval a vágy addig jelenik meg, amíg az egyén észre nem veszi, hogy tulajdonképpen nincs is hiánya semmiből sem, hiszen Istennel van, vagyis boldog. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!