Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint bűn-e az...

A Biblia szerint bűn-e az orális szex?

Figyelt kérdés
Hívő keresztényektől kérdezem, hogy mit tudtok erről.
2010. dec. 28. 01:59
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

"Én így boldog vagyok és normálisan tudom kezelni a vágy kérdését, nem agyonmisztifikálva.

Nem megyek bele megint felesleges körökbe veled, nem érdekel innentől a dolog."


Egyáltalán minek kezdtél bele megint, illetve miért minősítetted negatívan a szavaimat? Javaslat: Légy szabad.


üdv és vigyázz magadra

28/F

LastOne.Left

2013. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim válasza:
Nem kell hinni a téveszméknek, a Biblia csak a házasságon kívüli szexet tartja annak. Házasságon belül bármit csinálhatsz.
2014. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim válasza:

Nőként lehet, hogy valaki élvezi ezt csinálni, valaki nem, ez úgy gondolom, hogy magánügy. Szerintem a lelkiismeret adja meg a helyes választ annak, aki tényleg rendszeres kapcsolatot ápol Istennel. Részemről én nem nagyon vagyok híve az orális szexnek, nem tudom, hogy bűn-e vagy nem bűn, de azt tudom, hogy egyelőre tartani kívánom magam a dologtól, ha a férjem szeretné is. Múltkor kérte is, de mondtam, hogy lélekben nem állok készen a dologra, befejeztük máshogy, és azt mondta, hogy utólag már nem is kívánja, mégis jó élményként maradt meg benne az este. Szerintem, aki bevállalja, annak az a lényeg, hogy lelkileg biztos legyen magában, hogy megalázó helyzetként éli meg a dolgot vagy adok-kapok módon. Ha valaki tudja, hogy megalázottként fogja átélni a dolgot, akkor inkább ne tegye!

Ahogy az anális szexnek vannak egészségügyi következményei, ugyanúgy az orális szexnek is lehetnek még védekezés ellenére is! Én ezt az igét szoktam fontolóra venni, és a lelki-testi egészségi következmények alapján szoktam dönteni ilyen jellegű ügyekben.


1Kor 6.12

"Minden szabad nekem, de nem minden hasznos. Minden szabad, csak ne váljak semminek rabjává."

A többi rész itt: [link]

2016. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Igen, bűn! A bibbliában szodómiának van fordítva. Isten szexuális érintkezésre a nemiszerveket adta. A végbélnyílás és a száj nemiszerv? Nem! Isten a szánkat elsősorban Isten dicsőítésére adta, másrészt evésre, ivásra. A végbélnyílás rendeltetéséről nem szükséges írnom. Tehát bűn. Továbbá állatias is. Isten embereknek teremtett minket, nem állatoknak. Mi van írva a Bibliában? IMózes 4:1 = ISMERÉ ádám az ő FELESÉGÉT, FOGADA MÉHÉBEN, SZÜLE FIAT, nevezé Káinnak. Mi van ide írva? Szült fiat. Hogyan lehetne ez, ha nem a nemiszervükkel érintkeztek volna? Pál apostol azt mondja a Szentlélek által: A test nem a paráznaságnak rendeltetett, hanem az Úrnak. Paráznaság: minden olyan szexuális cselekedet, amely házasság előtt illetve kivül történik, továbbá olyan gyakorlatok, amely során a pénisz hüvlybe hatolása nélkül történő kielégülés
2016. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!